Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

spionajul in cuplu


Recommended Posts

  • Răspunsuri 42
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Mda...am sa ma bag putin si eu in seama, din punctul de vedere al unui barbat si.. nu numai.

 

Georgiana, toate aceste pareri nu vor face decat sa te debusoleze pana intr-acolo incat, foarte posibil sa iei hotarari care nu te reprezinta si nu te vor face fericita. Tu il iubesti. Nu ai ce sa salvezi pentru ca, nimic nu este ( deocamdata ) in pericol.

 

Spionatul nu este o solutie. Eu unul cred, asa, la prima vedere, ca sotul tau trece prin asa numita " criza a varstei mijlocii ", sau cam asa ceva, catalizata de pierderea locului de munca. Initial, pare ca s-a refugiat in "realitatea" virtuala, cautand ceva, primul instinct masculin este intradevar: sexul. Asta nu inseamna ca nu te iubeste, asta inseamna ca are nevoie de ajutor. Daca este de acord, puteti cere sfatul unui psiholog/consilier .

Incearca prin orice mijloace sa il scoti din acest carusel blestemat care este Internetul cautand mijloace prin care sa ii indrepti atentia catre tine. Acest lucru va fi foarte greu avand in vedere ca ai si o cariera profesionala care, probabil ca iti ocupa foarte mult timp, dar nu imposibil. Arata-i cat de mult il iubesti, spune-i ca aceste "aventuri" ale lui nu iti sunt straine, ca iti dai seama ce se intampla cu el, dar ca esti in pericol sa clachezi. Iti poti pierde si tu locul de munca ( problemele in casnicie duc des la scaderea drastica a capacitatii de concentrare ). Poti sa ii spui de exemplu: " Uite, de la o vreme, ma gandesc numai la tine si astazi am avut problema X sayu Y iar seful meu a facut si a dres, si din cauza asta s-ar putea sa imi pierd jobul.

Arata-i ca ai nevoie mai mult decat oricand de el.

Nu uita ca, barbatii sunt, niste copii mari.

Ei inclina cateodata sa faca intodeauna pe dos sai in contra decat le spui.

Mai poti incerca sa te separi pur si simplu de el o vreme, dar aratandu-i ca il iubesti si ca faci acest lucru pentru a nu ajunge sa faci lucruri pe care le-ai regreta mai tarziu. ( certuri, vorbe grele, sau doamne fereste, violenta ). Arata-i ca esti prietenul lui cel mai bun. Nu il toca cu nesfarsite monoloage. Ii vor intra pe o ureche si ii vor iesi pe cealalta. Dupa cum spunea La Rochefocauld : " cei mai buni ascultatori se gandesc de obicei la altceva ".

Ce nu inteleg multe femei este ca, barbatului trebuie sa ii oferi senzatia clara de independenta, dar in acelasi timp si afectiunea ... hmmmm.... materna.

A-l spiona inseamna a-ti face rau singura, si, crede-ma, ranile nu se vor inchide niciodata, dar vor fi provocate de gloante oarbe.

Incearca sa iti imaginezi ca desi il iubesti demult, abia acum incepe dragostea voastra. Fi mai sexy, mai tandra, mai iubitoare ca niciodata.

 

"Pai ce face el sa merite toate acestea, cand eu ma chinui ?" te vei intreba. Raspunsul este : nimic, ba chiar dimpotriva. Dar rezultatul va fi dupa principiul actiunii si reactiunii, iar viitorul iti va intoarce ( sper inzecit ) roadele .

Daca nu, atunci inseamna ca nu te-a iubit, si ai facut tot ce se poate pentru a va salva casnicia.

 

We know what we are, not what we can be...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa stii ca spionajul nu da nici un rezultat satisfacator, ba mai mult, iti face tie mai rau, in felul asta iti neglijezi si munca si este mai rau, caci poti ramane pe dinafara aiurea. Si daca el nu intelege ca tu esti mai importanta decat netul, prostia lui si problema lui. Un singur lucru poti face: spune-i ca nu mai esti dispusa sa tii casa singura si ca daca nu-si gaseste de munca, ramane singur.

Nu te omora cu gandurile, pentru ca o s-o iei razna, iti spun din proprie experienta. Nimeni nu merita sa te omori pentru el sau sa duci o viata nefericita si numai cu certuri.

Ai grija de tine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...