Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

nu danseaza :(


Recommended Posts

Elise, eu te inteleg si stiu ca unii barbati sunt caposi tare. Mai ales cind au apucat odata sa spuna nu atunci o tin asa chiar daca ar vrea sa mai faca si altfel.

STiu ca te-a mai intrebat cineva, dar nu prea am inteles bine: care e motivul pentru care refuza asa de categoric sa danseze? Chestia aia cu fosta prietena care i-a tras clapa? Mi se pare o scuza jalnica, nu mi se pare totusi un motiv serios. Inteleg ca e o trauma dra la un moment dat totul se estompeaza si poti sa treci peste asa ceva.

 

Ai incercat sa-l iei la sentiment si sa-i spui ca tu iti doresti foarte tare sa mai si dansezi la petreceri? Nu tot timpul, dar macar de citeva ori? Sau sa ii spui ca ceilalti au inceput sa comenteze pe seama LUI ca sta asa ca un mormoloc si nu danseaza cu tine? Ceva in genul sa ii atingi putin orgoliul de barbat?

 

Si daca asta nu functioneaza atunci eu in locul tau as dansa cu cine ma invita, ca doar nu ti-a pus lacata si nu pot s acred ca nu te invita si alti barbati la dans. E gelos? Atunci sa faca bine sa danseze cu tine ca sa nu mai dea ocazia altora sa te invite.

 

sa nu ne pierdem speranta

danutza

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 69
  • Creat
  • Ultimul răspuns

[bum][cool][disco][disco][disco][disco][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))]

 

M-ai omorat !

Si eu care ziceam de al meu ca are doua defecte :

Nu are simtul umorului si nu danseaza.

 

Nu danseaza = nu stie sa danseze = nu da in vant sa danseze

Daca poate, evita cu entuziasm, dar daca il starnesc se straduieste si el cum poate, cum zicea o fata de pe un picior pe altul.

 

Eu cred ca la un chef oarecare, un tip care danseaza profesionist devine automat centrul atentiei si posibil sa nu-i placa. Mai mult ca sigur ca tu - desi iti place la nebunie sa te zbantui, nu dansezi dupa nici o regula, ci doar asa cum iti suna tie muzica. Adica te simti bine si te distrezi nu-ti numeri pasii. Asta o fi un fel de profanare pentru el......zic si eu.

In orice caz, mi-ai placut la faza asta [floare3]

 

Eu zic sa dansezi singura si sa te simti bine, iar el in camasa in care se supara, tot in aia se dez-supara, pana se obisnuieste.

Nici ideea cu exersatul n-are ce sa strice......mai stii cum dati din una in alta [;)] si capata omul asocieri.....tentante. [:D]

 

 

 

Andreea, mama lu' Tiberiuid="blue">id="Comic Sans MS">id="size3"> [avion]

Micul Print

Uita-ti intotdeauna dusmanii - Nimic nu-i enerveaza mai mult.id="Comic Sans MS">id="size3">id="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Elise

 

Iar de atunci, deci de 5 ani.... am mai dansat de vreo 10 ori, maxim.

 

Elise


id="quote">id="quote">

 

Pai, Elise, stati bine! Sotul meu m-a dansat de vreo 3-4 ori IN BUCATARIE!!! Si atat! Si imi tot spune ca spera ca si peste 10 ani tot asa sa dansam in bucatarie...[:D] Sper ca ti-am ridicat moralul.

 

 

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu-s chiar pe dinafara, zic eu....

S-a straduit maica-mea sa ma duca la lectii de dans, plus citiva ani de balet... s-a mai lipit cite ceva.

 

E adevarat ca nu dansez la fel de bine ca el, da' pot sa invatz.

Oricum, am de gind sa il stressez.

Hai ca pina acum n-am avut timp, dar acum am.

 

De fiecare data cind vine acasa seara, ii las juma de ora sa manince si dupa aia "exersam"... ca tot vroia sa exersam.... o sa se sature! [box]

 

 

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

elise, esti totala! am ris de numa...

al meu ar vrea da' nu prea il ajuta talentu', adica e varza, da' se chinuie ca sa-mi faca mie pe plac. noroc cu fii'mea ca e nascuta dansatoare si am cu cine tzopai la petreceri si nunti:))) aaaa, daca as dansa cu altcineva [bruta], d'aia se inversuneaza si tot insista

 

alexa id="red">[copil]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

elise, am ras cu lacrimi![ispita]

 

nu stiu ce solutie exista la problema asta, decat eventual insistenta pe termen lung. pana la urma va ceda.:))

 

_______________________________________________________________________

 

Babyblue va pupa pe toti!!id="red">

"Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea." id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eliseid="red">, scosesi mama mobila din living? [biz]

Mai al meu are alta chestie, chiar daca il induplec intr-un final, daca indraznesc sa-mi scape vreun zambet gata dansul cica rad de el. Si chiar asa e, dar daca e asa dulce cum se penduleaza ca un barzoi ce sa-i fac? Si daca indraznesc sa insist la un simplu vals chiar se supara. Ce-or avea dom'le? [mariaj][mariaj][mariaj]

 

id="right">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, am scos o mare parte din mobila din living, motiv pt. care m-am certat cu cainele vreo 2 ore (am pus mobila...pe teritoriul lui, ca n-aveam unde).

SI rezultatul a fost un caine imbufnat si un sotz cu aceeasi expresie, iar eu [ispita] printre ei toata seara.

Nu m-a bagat nici unul in seama.

 

Insa, asa cum spuneam, trebe sa perseverez.

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elise, ia incearca cand mergi la o petrecere sa iesi pe ringul de dans, indiferent de mutrele lui!

Atentioneaza-l de acasa ca ai de gand sa te simti bine si pt asta va tb sa dansezi.

Nici al meu nu danseaza, dar eu danssez de-mi rup opincile. Nici nu mi-am pus problema daca ii convine sau nu. Mai iese si el din cand in cand, se satura sa tot stea la masa, nici bautor nu este si nici gurmand.

Al meu asa a inceput sa danseze.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by aschiutza

Al meu sot, saracul, isi da cu toata bunavointa. Adica se tine scai de mine toata noaptea si danseaza leganat de pe un picior pe altul si io trebuie sa stau linga el pe ring... Nici o sansa sa ma invite unul care danseaza ca lumea. [:-)))]


id="quote">id="quote">

Si al meu la fel... Mai nou, l-am tarat la cursuri de dans, aseara am avut a treia lectie. Dupa primele 5 minute se uita deja la ceas, cascand. Dar pana la urma a rezistat, de dragul meu (sau mai degraba, de gura mea![:D]) Sper sa reziste tot modulul, ca daca nu, i-am zis, ma duc si singura![:D]

 

Elise, tu esti o norocoasa ca ai asa un profesionist. Nu mai ramane decat sa il convingi sa "iasa la rampa", sunt convinsa ca gasesti tu o metoda, doar de aia suntem femei![}:)][:D]

In alta ordine de idei, dulce foc catelusul tau! chiar si asa, bosumflici![dual]

 

"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

 

Pozici cu noi

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...