Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ati vrea sa stiti?


Recommended Posts

Citeam la un alt subiect, dilema cuiva: sa-i spuna prietenei daca sotul o inseala, sau nu? Mie mi s-a parut mai tragica pozitia sotiei nestiutoare, si m-am gandit ca, daca Doamne fereste s-ar intampla, ce as alege? Sa stiu, sau nu? Offff...as alege sa stiu, ca sa vad ce nu merge, ce scartzie, daca vreau sa lupt, sau nu...Si daca as afla ca prietena a stiut si nu mi-a spus, m-as supara tare pe ea..caci mi-ar rapi posibilitatea sa actionez in functie de noua situatie.Politica strutului nu foloseste nimanui la nimic. V “In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 46
  • Creat
  • Ultimul răspuns

mie nu mi-ar conveni sa-mi spuna cineva.

mai bine ma lasa acolo in nestiinta mea. daca eu sunt fericita si nu simt nimic, de ce sa-mi strice fericirea?poate e doar o aventura si trece fara urmari.asa ca ce rost are sa stiu?

daca e ceva serios aflu eu singura.

 

 

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

 

Dana

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca vin si eu dupa tine la subiectul asta nou si repet o fraza pe care am spus-o dincolo.

Da, as vrea sa-mi spuna, dar sa fie sigura pe ceea ce spune. Si nu stiu cat ar putea fi de sigura daca nu-l vede clar inselandu-ma.

Faptul ca-l vede stand cu una la un restaurant/terasa nu este un motiv suficient sa-mi declare ca sotul meu ma inseala. Poate respectiva este una dintre cunostintele noastre pe care ea n-o stie si uite-ma dandu-ma cu capul de pereti ca sotul ia masa cu alta si cand colo, ce sa vezi, era o prietena de-a nostra! Si doar luau masa! Dar eu ca sa aflu ca doar luau masa, tb sa-l supun pe sot unui sir de intrebari care pot degenera in tot felul de discutii, care mai de care mai tampite. Si da, pana la urma ajungi si in puctul in care esti intrebata: in cine ai mai multa incredere? Si uite asa, te certi si cu sotul si cu prietena si ramai si cu un cui din toata treaba asta pentru ca o urma de indoiala tot vei avea. Pe pricipiul: si daca ea avea totusi dreptate?!

Asa ca, eu una as fi foarte atenta cu deconspirarea sotilor infideli, cum la fel de atenta as fi si cu vestea ca al meu ma inseala.

 

 

Creta

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa stiu, categoric. Mie, asa cum am zis si la subiectul celalalt, mi se pare o mare ipocrizie sa te faci ca nu stii sau sa nu imi spuna prietena daca stie. Eu pe asa ceva as rupe relatiile cu o prietena, ea sa fie perfect constienta de ce mi se intampla, eu sa am orbul gainilor si ea sa nu ma trezeasca la realitate.

 


If you don't stand for something, you'll fall for anything. id="size3">id="Courier New">id="purple">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, categoric ca as vrea sa stiu, dar nu as prefera sa mi se arunce adevarul asa, precum mancarea la catei.

In primul rand, dorinta de a afla adevarul tb sa plece de la mine. Eu de regula cand am probleme incerc sa discut despre asta cu prietenele mele, le rog sa-mi arate ce-mi scapa, ce as putea sa fac.

Consider ca ele au dreptul sa se bage doar atunci cand le cer eu parerea, cand simt eu ca nu merge bine relatia. Nu mi-ar placea sa vina sa ma convinga ca nu-mi este bine, atata timp cat eu in dobitocia mea cred ca-mi este bine.

E cam greu de discutat asa la modul general, nu putem surprinde nuantele.

Am fost inselata la modul cel mai urat, cu o colega de-a mea, si-a fost f dureros. N-as vrea sa mai trec prin asa ceva!

Adevarul mi-a fost strecurat subtil de catre o alta colega, dar am vrut sa vad si sa accept.

Respectivul nu lucra cu noi, avea doar contract de colaborare. Cand venea in institutie gasea diverse pretexte sa ma tina departe de colegi. Mi-am dat imediat seama ca ceva nu-i in regula, mi s-a parut si comportamentul lui ciudat in anumite situatii, dar imi scapa ceva, imi lipsea o piesa. Colega care mi-a spus, n-a facut altceva decat sa-mi ofere piesa. Cand l-am intrebat a recunoscut, a zis ca n-a fost decat o aventura si ca tipa este proasta ca noaptea (avea dreptate).

Legatura noastra s-a terminat imediat si iremediabil.

In momentul de fata ambii sunt singuri, isi schimba partenerii ca pe ciorapei si se intreaba ce are Dumnezeu cu ei de nu le ajuta sa-si gaseasca jumatatea.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai depinde.

Eu stau cu el doar pentru ca il iubesc si consider ca ma iubeste. Deci, daca m-ar insela as considera ca e sfarsitul povestii. Bineintele ca as vrea sa stiu.

 

 

In cazul cuiva care are si alte motivatii de a-si pastra familia - de exemplu, copiii, sau situatia materiala, sau pur si simplu au o relatie de indiferentza dincolo de aparentze, poate prima nenorocirea CA "A AFLAT LUMEA".

Si ca "se fac de ras".

Adica sparg tiparul familiei perfecte.

In cazul asta, in care e mai dureros ca ai aflat decit ca se intimpla, si prefera ipocrizia in locul sinceritatii, mai bine taci...

Si te prefaci ca da, ii crezi cuplul perfect.

 

Altfel, eu sint foarte ferm convinsa ca in multe cazuri afara e vopsit gardul si inauntru leopardul...si nevasta simte, stie si accepta mai mult decit e dispusa sa recunoasca.

 

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ba eu as vrea sa mi se spuna! Iar in functie de imprejurari, as hotara daca merg sau nu mai departe.

Nu mi-ar placea sa aflu poate peste ani de zile, sau chiar de ce nu, sa ma trezesc in postura in care el ar vrea sa divorteze ca sa ramana cu cealalta!

Mai bine sa fi pusa in tema!

Asta as vrea in ceea ce ma priveste; daca as constata ca pe prietena mea o inseala sotul, chiar nu stiu ce as face!

Sper doar sa nu fiu pusa niciodata in situatie!

 

 

Laura, mama lui Andrei

 

Poze

 

Poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in situatii de genul acesta, oamenii nu se prea baga.

e ceva normal pt. ca te poti trezi cu diferite reactii si e mai bine sa stai in "banca ta".

cred ca cel mai bine e sa te convingi singur sau singura, in functie de situatie.

eu cred ca este imposibil sa nu se tradeze cumva un partener in cazul in care "calca stramb", cum se zice. chestiile de genul asta nu au cum sa nu fie simtite. mai devreme sau mai tarziu tot se afla pt. ca lumea e mica.

asa ca celalalt alege daca vrea sau nu sa stie. unii aleg sa nu afle ca sa se protejeze pe ei sau pe cei apropiati, iar altii vor sa stie ca sa infrunte adevarata situatie.

in ambele cazuri cred ca e greu. Doamne fereste!

 

numai bine tuturor![:X]

 

mamitza lui Papitza[baietel]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...