Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ati vrea sa stiti?


Recommended Posts

As vrea sa stiu normal dar acum depinde de cine iti spune.Este foarte multa lume invidioasa in jur si nu poti cred asa pe toata lumea.Dar macar daca iti spune cineva ceva poti sa fii mai atenta si sa vezi daca e chiar asa.

Dar eu una nu as mai vreau sa fiu cea care spune ca partenerul inseala.Am facut o data prostia asta,stia si ea...si normal ca eu am cazut de proasta.

As vrea sa stiu dar cine iti spune?Pentru ca toata lumea(inclusiv eu) gandeste ca nu e bine sa te bagi.

 

http://community.webshots.com/user/AnaMaria360

"Forgive...sounds good,forget..I'm not sure I could,

They say time heals everything...but I'm still waiting....."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 46
  • Creat
  • Ultimul răspuns

dc l-as iubi enorm si as vrea sa am o casatorie cu el, as prefera sa nu aflu niciodata. sa fiu lasata in "prostia mea" si in fericirea mea...[zid]

 

nu cred ca cineva chiar poate sa fie monogam toata viata si probabil fiecare din noi (femeie sau barbat) va avea la un mom dat in viata, o mica escapada. dar asta nu va insemna ca trebuie sa distrugi o casatorie. evident sa fie vb doar de o mica aventura, nu relatie paralela. just sex.[xinpat]

 

eu dc mi-as insela barbatul (sa presupunem prin absurd), adica sa am o scapare de o noapte cu cineva, care imi place pe moment, ma atrage si vreau "sa vad cum e"...dar mi-as iubi sotul, as face totul posibil ca el sa nu afle niciodata. si nu i-as fi deloc recunoscatoare "amicului" binevoitor care m-ar "trada"...pana la urma, acasa as veni, de sot m-as ocupa, pe el l-as iubi, cu el as avea o viata implinita...acum pentru o mica partida de sex, nu om face tragedia secolului si divortul anului!!

 

shhhhhh[iartama]

 

_______________________________________________________________________

 

Babyblue va pupa pe toti!!id="red">

"Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea." id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by babyblue

nu cred ca cineva chiar poate sa fie monogam toata viata si probabil fiecare din noi (femeie sau barbat) va avea la un mom dat in viata, o mica escapada. dar asta nu va insemna ca trebuie sa distrugi o casatorie. evident sa fie vb doar de o mica aventura, nu relatie paralela. just sex.[xinpat]

_______________________________________________________________________

 

Babyblue va pupa pe toti!!

id="red">

"Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea." id="red">


id="quote">id="quote">

 

ei vezi, altii cu cred cu totul altceva...

 


If you don't stand for something, you'll fall for anything. id="size3">id="Courier New">id="purple">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am trait o situatie de genul asta, foarte nedorita, pot spune... Adica sotul prietenei mele de o viata (erau casatoriti pe atunci doar de 1 an si jumatate) a trecut printr-o criza existentiala si s-a apucat sa mi se confeseze la un suc[alcool]. A simtit nevoia sa vorbeasca cu cineva despre ceea ce il framanta si cum eu eram "la indemana" in acel moment si, credea el, "l-as intelege", mi-a povestit despre aventura lui care dura de mult timp, cu o tipa care nu era din bucuresti, o cunoscuse intr-o delegatie. Pasiune mare... mi-a spus ca nu mai suporta situatia, ca isi iubeste f mult nevasta (adica pe prietena mea), dar si pe cealalta, si ca stie ca probabil e cea mai mare prostie din viata lui ca mi-a zis, dar ca nu mai rezista psihic sa duca acea viata dubla, ca nevasta-sa nu stie nimic, ea il iubeste si e fericita. Iar eu stiam asta. In fine, prima mea reactie a fost sa ma ridic si sa plec, sa-mi acopar urechile, sa nu aud nimic. M-a implorat sa-l ascult. Dupa ce a terminat, m-a rugat sa nu-i spun, dar mi-a zis ca pana la urma nu ma poate obliga ce sa fac, decizia este a mea. Si prietena era tot a mea, el imi era prieten prin "adoptie", ca sa zic asa, pentru mine EA era cea care conta. Nici in ziua de azi nu stiu de ce mi s-a confesat mie... Ce vroiam sa spun este ca dupa ce m-am gandit foarte mult, am decis sa nu-i spun, sa-i las sa-si rezolve ei singuri problemele. La un moment dat, prietena mea a avut o intuitie, m-a intrebat daca stiu ceva, si am negat. I-am spus ca sotul ei o iubeste foarte mult. Nu va spun ce remuscari aveam mintind-o, dar asa simteam ca e mai bine. Si am avut dreptate. Intr-o zi ea gasit prin casa ascunse niste scrisori "fierbinti" de la tipa catre sotul ei (greseala lui, ca le-a lasat in casa), s-a certat rau cu el, dar pana la urma l-a iertat si s-au impacat. El a renuntat la idila extra-conjugala. Au trecut 6 ani de atunci, au un baietel superb si se iubesc foarte mult, le merge excelent pe toate planurile, ne intalnim periodic si suntem buni prieteni. Stiti ce mi-a zis (ea) dupa niste ani? Ca i-am fost cu adevarat prietena. A aflat de la sotul ei ca stiusem si mi-a multumit ca nu am pus paie pe foc, ca am lasat-o pe ea sa decida. Si tin sa va spun ca inainte de aceasta situatie si ea zicea tot asa: ca prefera sa stie daca este inselata, sa i se spuna imediat, bla-bla... De atunci mi-am invatat pentru totdeauna lectia: NU TE BAGA.

Sper ca nu am ofensat pe nimeni... dar asa gandesc si asa procedez. Si cum e valabila zicala cu "ce tie nu-ti place....", da, prefer sa nu mi se spuna. Daca e ceva de vazut, vad eu si singurica, fara ajutorul "prietenelor".

 

"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

 

Pozici cu noi

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Categoric,n-as vrea sa stiu.Daca e ceva de aflat ma stradui sa aflu singura,daca am sa consider ca am de ce sa-mi trag niste semnale de alarma.

 

Dar,in alta ordine de idei,nu ma pot abtine sa va intreb:daca voi ati fi cele care inselati ati vrea ca sotul sa stie? [hot]

 

id="left">
Cand viata iti ofera lamai,fa-ti o limonada!id="size2">id="green">id="Comic Sans MS">
id="right">

 

http://www.paidmail.ro/?seite=bettel&user=mariussimiuc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by mariussimiuc

 

Dar,in alta ordine de idei,nu ma pot abtine sa va intreb:daca voi ati fi cele care inselati ati vrea ca sotul sa stie? [hot]


id="quote">id="quote">

 

da, i-as spune eu.

 

Si i-as spune pentru ca ar trebui sa pregatim divortul.

 

Nu l-as insela decit cu cineva mai bun, la care as tine mai mult, cu care m-as intelege mai bine.

 

Cu unul mai potrivit pt mine.

Ca unul mai nepotrivit nu m-ar tenta.

 

Si in cazul in care as fi gasit o persoana mai potrivita pt. mine, d c sa mai raman cu actualul sotz?

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu dc mi-as insela sotul nu as vrea sa i se spuna de catre nimeni niciodata, nici la 10 ani de la divort, dc as divorta de el...

pt ca inselatul meu nu ar avea musai legatura cu el si nu vad de ce ar trebui sa sufere el si sa isi faca probleme din cauza mea, ca ma mananca pe mine in fund...

 

 

si cred ca as insela un barbat, doar pt sex si doar ca o aventura, in nici un caz cu unul mai bun ca el, pe care as pune ochii...

pentru ca dc il insel cu acela, apoi ma despart si tipul cu care l-am inselat ramane cu mine, atunci e un prost din 2 motive: 1. a fost tratat de o femeie care nu a dat cioara din mana pana nu a fost sigura ca a primit porumbelul in schimb si 2. poate oricand sa o pateasca la fel cu mine, pt ca in mod cert nu il voi respecta pt ca s-a compromis umbland cu o femeie care inseala (doar dc nu ar stii, dar asta se afla pana la urma, deci e riscant)!

 

asa ca dc as da de unul care ma atrage de mor si il consider mai bun ca actualul, intai ma despart frumusel de actual, ca e clar ca asta de-l am nu-mi mai trebuie, oricum...stau perioada de "doliu" si apoi ma combin cu ala de mi-a placut sau cu altul...oricum dc exista unul mai bun ca sotul, vor fi si altii, inseamna ca nu-mi mai place mie sotul!

 

asta legat de ce zicea elise....

 

cat despre inselat: NU SI NU! chiar nu vad rostul sa se afle vreodata de partidele de amor clandestine...e doar o masturbare mai complexa, scuzati-ma...nu e asa mare lucru, evident dc nu intervin sentimente...

 

am avut un iubit, am stat 3 ani cu el...dupa un an de relatie am cunoscut un tip, era fotomodel, imi placea mie la vremea aia...ne-am aburit un pic,nu ma entuziasma intelectual sau spiritual, dar ma excita teribil cand il vedeam, sau cand mai dansam cu el prin discoteca (eram studenta si iubitul meu era primul barbat din viata mea) si m-am culcat cu el o data, intr-o seara dupa ce am venit din disco...apoi am si uitat, nu stie nimeni ca a avut loc. dupa inca 2 ani de relatie, cand relatia scartaia, l-am cunoscut pe fostul meu sot, care mi-a placut de o mie de ori mai mult ca iubitul.m-am despartit de iubit, am stat vreo 2-3 luni singura, intre timp eram amica cu cel ce urma sa imi fie sot..apoi am devenit iubiti oficiali si apoi casatoriti...iubitul de atunci si-a pastrat stima de sine si stima pt relatia pe care a avut-o cu mine, iar sotul meu m-a respectat f mult pt ca nu am inselat pe nimeni cu nimeni.nu-i mai bine asa?

 

_______________________________________________________________________

 

Babyblue va pupa pe toti!!id="red">

"Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea." id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...