Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ati vrea sa stiti?


Recommended Posts

Nu as vrea sa aflu de la vreo prietena ca ma inseala sotul. As vrea sa aflu de la el sau singura sau deloc![:D]

 

Sotul nu mi-l insel si nici nu caut ceva mai bun pentru ca din momentul in care m-am casatorit mi-am spus asta-i cel mai bun si nu mai am ochi pentru altii! A trebuit sa-mi impun asta pentru ca asta a fost unul dintre motivele pentru care m-am casatorit la 33 de ani: tot timpul m-am intrebat daca va apare altul mai bun? daca ma voi indragosti de altul? si mama imi spunea ca daca o sa gandesc asa nu o sa ma mai marit in veci! Tot timpul ma gandeam ca nu voi putea sa stau tooooata viata cu el! Si nici ideea divortului nu ma incanta! Adica am vrut sa ma marit o singura data in viata si pana la urma mi-am luat inima-n dinti si am facut-o!

 

Dar, tot pe el, actualul meu sotz, in urma cu cativa ani l-am inselat (nu eram casatoriti pe atunci)...nu a aflat de la nimeni nimic... dar m-a mancat pe mine undeva si i-am spus acum vreo luna pentru ca nu mai vroiam sa stau cu minciuna pe creier! Nu i-a picat bine deloc marturisirea mea, dar nici nu m-a parasit.. mi-a spus ca ma apreciaza ca i-am spus adevarul dar era si mai bine daca-i spuneam atunci, inainte de casatorie. Nu i-am spus pentru ca ma temeam ca nu o sa ma ierte...si abia dupa ce l-am inselat am realizat ca de fapt EL e barbatul pe care mi-l doresc si niciunul altul!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 46
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:

Dar, tot pe el, actualul meu sotz, in urma cu cativa ani l-am inselat (nu eram casatoriti pe atunci)...nu a aflat de la nimeni nimic... dar m-a mancat pe mine undeva si i-am spus acum vreo luna pentru ca nu mai vroiam sa stau cu minciuna pe creier! Nu i-a picat bine deloc marturisirea mea, dar nici nu m-a parasit.. mi-a spus ca ma apreciaza ca i-am spus adevarul dar era si mai bine daca-i spuneam atunci, inainte de casatorie. Nu i-am spus pentru ca ma temeam ca nu o sa ma ierte...si abia dupa ce l-am inselat am realizat ca de fapt EL e barbatul pe care mi-l doresc si niciunul altul!


id="quote">id="quote">

 

mare greseala ai facut! asemenea confesiuni nu se fac nici pe patul de moarte! doar ce i-ai dat atuul in mana, sa iti dea peste nas intr-o zi si sa iti zica (dupa ce te va fi inselat si el, la criza de 45-50 de ani, sau criza de 55 etc)..."si tu m-a inselat draga si mi-as ascuns asta, ca dc stiam nu te mai luam de nevasta! si nu am putut sa trec peste asta..." zau ti-ai bagat singura sarpele in casa!!

 

ce te-a apucat?

 

_______________________________________________________________________

 

Babyblue va pupa pe toti!!id="red">

"Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea." id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu sincer va spun, ca nu as recunoaste in vecii vecilor amin...ca am inselat. si amantului dc vine in fata mea si a sotului si imi zice ca m-am culcat cu el, i-as zice ca e bolnav si plin de ura si vrea sa induca indoieli si sa distruga o familie! si apoi tot eu filosofic as suspina :" vai doamne cat de marsavi oamenii astia, de ce sunt capabili sa faca, ce de nebuni pe toate drumurile" si m-as si inchina cu 2 maini.

 

si reciproca, dc el m-ar insela si mi-ar zice cutare amica, as vrea ca el sa nege pana in panzele albe si eu sa ma fac ca-l cred.:))) da sa fie super calin si plin de cainta si convingator.

 

_______________________________________________________________________

 

Babyblue va pupa pe toti!!id="red">

"Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea." id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Originally posted by babyblue

eu sincer va spun, ca nu as recunoaste in vecii vecilor amin...ca am inselat. si amantului dc vine in fata mea si a sotului si imi zice ca m-am culcat cu el, i-as zice ca e bolnav si plin de ura si vrea sa induca indoieli si sa distruga o familie! si apoi tot eu filosofic as suspina :" vai doamne cat de marsavi oamenii astia, de ce sunt capabili sa faca, ce de nebuni pe toate drumurile" si m-as si inchina cu 2 maini.si reciproca, dc el m-ar insela si mi-ar zice cutare amica, as vrea ca el sa nege pana in panzele albe si eu sa ma fac ca-l cred.:))) da sa fie super calin si plin de cainta si convingator."Eu prefer cartile pe fata....[:0][:0][:0] si nu pot sa inteleg altfel.....Sotul meu cobora de la colega lui, l-am vazut, i-am spus ca eram acolo si apoi nega pana in panzele albe "nu s-a intamplat nimic, nu e ceea ce crezi" ...mi se pare ft ft josnic, nedrept sa minti omul in fata...[consti]nu suport asemenea comportament si lipsa de respectzepellina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Amely, mie mi-a placut intimplarea povestita de tine, dar trebuie nitel interpretata : tipul ti-a facut confidente in speranta ca poate ii dai idei sotiei despre ce si cum, mai cred ca prietena ta e o femeie foarte desteapta.

 

Daca stau si ma gindesc bine, mie nu mi-ar place sa mi arunce adevarul in fata, dar nici sa mor proasta. Undeva o solutie mai pe mijloc.

 

 

Mik.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca as vrea sau nu sa stiu.

Au mai fost asemena discutii pe forum...citeam si ziceam:'da, are dreptate...e bine sa sti!'....dupa alta postare:'parca si daca nu afli despre o ratacire ever-never e ok'

Asa ca va spun sincer...nu-mi dau seama daca as vrea sau nu sa aflu!

 

DORIS cu doua minuni

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vezi, nu stii niciodata cand e vorba de "o ratacire" de care, intr-adevar, mai bine nu stii, sau cand e vorba de ceva serios.La situatiile astea ma refeream cand, daca stii, poti sa faci ceva sa-ti salvezi casnicia.Stiu ca nu sunt retete si solutii, dar eu tot cred ca o prietena adevarata( si sper sa am asa ceva) nu te minte si nu iti ascunde adevarul.

In ce ma priveste, urasc sa fiu mintita, daca as afla ca cineva a stiut si nu mi-a spus, m-as supara foarte tare.

V

 

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by babyblue

eu sincer va spun, ca nu as recunoaste in vecii vecilor amin...ca am inselat. si amantului dc vine in fata mea si a sotului si imi zice ca m-am culcat cu el, i-as zice ca e bolnav si plin de ura si vrea sa induca indoieli si sa distruga o familie! si apoi tot eu filosofic as suspina :" vai doamne cat de marsavi oamenii astia, de ce sunt capabili sa faca, ce de nebuni pe toate drumurile" si m-as si inchina cu 2 maini.si reciproca, dc el m-ar insela si mi-ar zice cutare amica, as vrea ca el sa nege pana in panzele albe si eu sa ma fac ca-l cred.:))) da sa fie super calin si plin de cainta si convingator._______________________________________________________________________Babyblue va pupa pe toti!!id="red"> "Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea." id="red">


id="quote">id="quote">Si ai putea sa dormi bine noaptea?[bang]
If you don't stand for something, you'll fall for anything. id="size3">id="Courier New">id="purple">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi plac cartile pe masa, deci as prefera sa stiu chiar daca asta ar insemna sfarsitul relatiei.

 

Daniella id="teal"> si [copil] Alexisid="red"> 18 nov 2004

 

"Da-mi Doamne puterea sa schimb ceea ce poate fi schimbat, taria sa accept ceea ce nu poate fi schimbat si intelepciunea sa fac diferenta"id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

babyblueid="blue">,

 

pentru mine "inselat" nu inseamna neaparat relatii fizice - pot fi si ele, sau pot sa nu fie: in momentul in care ajung sa ma implic intr-o relatie paralela, asta e inselat.

Si n-am de unde sa stiu ca ma voi implica pina n-o fac.

 

Asa ca "inainte ma despart si dupa aia insel" nu prea merge....

 

Iar in ce priveste "cioara de pe gard" ai dreptate, daca urmaresti sa impusti ceva: eu nu urmaresc.

M-as desparti si in cazul in care as ramine cu noul "lover", si daca nu.

Pur si simplu as considera ca, daca am ajuns in situatia sa caut (si sa gasesc) pe alticneva, atunci omul de linga mine nu-mi era suficient.

Deci a fost o decizie proasta sa ma casatoresc cu el.

 

Nu vad de ce trebuie sa inlocuiesti neaparat un barbat cu altul.... poti sa traiesti si singura bine merci. Poate chiar mai bine.

 

Deci, indiferent cum ar fi, daca as insela i-as spune.

Ar afla de la mine.

Nu i-as face lui un serviciu, ci mi-as face mie un serviciu cu asta.

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...