Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Razbunare sau iertare?


Recommended Posts

inca ceva fff important: te-ai gandit ca dandu-i mailurile alea, ii oferi arma perfecta sa se razbune si ea pe tine si sa ii arate actualului tau iubit "ce fel de femeie esti"?? ca presupun ca si tu ii raspundeai lui la mesaje si din mesajele lui va transparea asta...

 

eu zic ca te bagi intr-o chestie cu 2 taisuri...ce va zice amicul tau de faptul ca mai ai relatii cu fostul tau, culmea care mai e si casatorit...ce fel de femeie esti tu?

 

ii dai mura in gura si posibilitatea sa te denigreze....ea se va pune in postura de victima, mamica gravida, hartuita de o "obsedata care nu a vrut sa priceapa ca ex-ul nu o mai vrea!"

 

 

 

_______________________________________________________________________

 

Babyblue va pupa pe toti!!id="red">

"Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea." id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 79
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Babyblue,

nu, chiar nu i-am raspuns la mailuri... decat la inceput, spunandu-i sa nu ma mai caute... si apoi, de cateva ori, spunandu-i ca nu ma intereseaza ce se intampla in viata lui

 

Violeta,

sunt bine, multumesc.

 

Multumesc tuturor pentru sfaturi. Au fost bine venite, am invatat cate ceva din toate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Libelula, ma bucur ca ai revenit si ti-ai revenit. Eu sunt una dintre cele care au dat drumul la robinetul cu apa rece, nestiind toate datele povestii. Acum, ca ai revenit cu completari, stii ce zic? Lasa-i, vezi-ti tu de viata ta si nu mai suferi. Sterge mailurile, orice urma de "dragoste" a lui. E deja bine ca ai cerut sfaturi; e un semn ca iti dai seama ca ti se intimpla ceva ce nu ar trebui sa fie.

Ignora-i si investeste energia in viata ta, in relatia pe care o ai.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt din tabara celor care sustin ca este cel mai bine sa uiti, sa stergi cu buretele tot si sa mergi inainte. Ce rost are sa iti mai amaresti viata cu acest subiect daca tu il consideri inchis? Poate nu este inchis si astepti o reactie/schimbare in urma acestei razbunari.

Gandeste de 2 ori inainte sa faci ceva ce poti regreta amarnic ulterior.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tu zici ca ai trecut mai departe. Eu nu cred. Atata timp cat ai deschis acest subiect ....

 

Intoarce-i spatele si mergi inainte. Ce rost are sa te uiti in urma ta.

 

Vinovati au fost amandoi. Ea ca a ridicat coada, scuza-ti expresia, si el ca a cazut. Dar din moment ce el a cazut inseamna ca nu a gasit tot ce vroia langa tine.

 

WARNING: I have an attitude and I know how to use it!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar crezi ca o sa-ti fie bine dupa ce-i spui? Chiar crezi ca asta o sa te faca fericita.

 

Eu zic ca sunt 2 situatii - ea sa nu reactioneze in nici un fel, si atunci chiar ca nu ai nici o satisfactie,

sau sa o distrugi cu dezvaluirile tale si... ce? Viata ta nu s-a imbunatatit cu nimic.

Mai bine treci peste si vezi-ti de fericirea ta proprie. Invata din ce ti s-a intimplat si fii tu aia inteleapta.

 

Dupa parerea mea efectul terapeutic al razbunarii este zero!

 

 

 

Kya - viitoare mamica in asteptare

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistita, ca s-a pedepsit singura!

Sta langa o javra de barbat care n-o iubeste si a mai facut si un bb cu el. Din partea unui asemenea om, adio ajutor cu bb... vor avea probleme.

El te va aborda, probabil, mai intens, ca sa scape de acasa. Nu ceda, nu te injosi.

Fii buna si lasa lucrurile sa treaca. Singura spui ca un dracusor te indeamna sa-i spui ei. De ce sa-l asculti?

 

 

Raluca, Emi cea scumpica si bebelusa Ina

 

Ajutati-l pe Andrei sa traiasca!

http://www.point.ro/andrei/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Libelula, o sa-ti povestesc ceva ce am trait eu si tu tragi orice concluzii vrei:

eram cu cineva... m-a inselat, desi a ramas cu ea, ma suna tot timpul, imi scria e-mailuri, exact povestea ta, doar ca ei nu-s casatoriti si nu au bb pe drum. Si, la fel, salvasem e-mailurile, in care el imi spunea ca inca ma iubeste, ca indiferent de ce crede sau simte ea, el tot vrea sa ramanem macar amici, ca are nevoie sa stie ca imi e bine, ca asculta o melodie sau alta si se gandeste la mine, ca daca ea face sau spune cate ceva, el se gandeste la ce as fi facut sau spus eu diferit... etc... etc. Inclusiv isi facuse o noua adresa de e-mail si un nou YM ID, de care ea nu stia, ca sa comunice cu mine. La un moment dat am vb. cu ea, pe mess. lui (cel vechi); am crezut ca e el si i-am scris... era ea. Dupa 10 min. mi-a scris el, spunandu-mi ca era ea si ma implora sa facem o conferinta toti trei si sa-i spun eu ei ca EU l-am contactat pe EL si nu invers, ca am vb. doar de vreo 2 ori... etc., cu alte cuvinte, sa-l scot eu din rahatul in care se bagase singur! Asa.... toate bune si frumoase, doar ca eu am considerat ca ar trebui ca ea sa stie adevarul, asa ca i-am spus fetei, atunci in conferinta, adevarul: ca el m-a cautat pe mine, ca vb. zilnic pe YM; stii ce mi-a spus ea? Ca sunt o mincinoasa!!! Atunci i-am dat copy/paste la primul e-mail pe care el mi l-a trimis... Vroiam sa ii deschid ochii! Sa nu pateasca si ea ca si mine, ca stiam cat poate el sa fie de convingator;

Stii ce am rezolvat? Am ranit-o, probabil mai mult decat m-a ranit ea pe mine vreodata! si acum ei tot impreuna sunt... nu stiu cum sau ce i-o fi spus el.

I-am oferit lui sansa de a-i spune el adevarul, acolo si atunci... mi-a spus ca ii va spune la momentul potrivit; i-am spus ca nu exista moment mai bun decat ACUM si daca nu-i spune el, ii spun eu. A decis sa nu-i spuna, si cred ca ma uraste ptr. ca i-am spus eu. Dar am considerat ca e datoria mea sa-i spun adevarul... La urma urmei, eu NU MINT nici macar ptr. a-mi salva propria piele, daramite ptr. altii.

Si sa stii ca eu pe ea nu am considerat-o nici o clipa vinovata; vinovatul era el: el avea o datorie morala fata de mine, nu ea; el imi spunea ce mult ma iubeste, nu ea; cu el aveam o relatie, nu cu ea!

 

 

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...