Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Razbunare sau iertare?


Recommended Posts

Draga Libelula, cred ca ai suferit enorm cand s-a intamplat. Si mai cred ca inca nu ai reusit sa treci peste dezamagirea, frustrarea si chinul de atunci, daca te mananca degetele sa dai cu mailu'n ea. Si sincer vorbind, te inteleg perfect, cred ca in locul tau ash cam fi ciufulit-o pe donsoara care si-a testat puterile pe barbatul meu.

Cred ca ash face o selectie scurta si dragutza din mailurile de la el, si mi-as pune'o pe un blog, si evident le-as trimite linkul. AMANDORURA, asa ca sa ma distrez de capacitatea ei de a tine un barbat, nu ca altele care il pierd in fata primei curve. Si daca n'o intereseaza ca tie ti-a povestit despre dramele catzelului, sigur se va isteriza ca e publica treaba :)).

Sunt si mai machiavelica decat tine ;), he, he.

 

Raluca, leoaica cu Pui Nazdravan

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 79
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Draga Ralcat

daca si-a incercat puterile pe barbatul meu si el a cedat atunci el nu mai e barbat ci un mare.....

Cat despre Libelula ceea ce este scandalos este cand scrie - "ACUM cand am aflat ca este insarcinata.....vreau sa o vad ca sufera"

De ce nu s-a trezit dracusorul in cei 2 ani de dinainte de ce nu a facut aceasta miscare cu e-mailurile inainte!!!!!!!!!!

Ce fel de rautate este aceasta? Nu machiavelica ci diabolica- e o mare didferenta draga Ralcat! cauta bine in dictionar.Inteleg sa faci rau cand ai ceva in schimb (si nici atunci) dar cand e gratuit acel rau nu este oare rusinos?

Acum Libelula nu mai castiga nimic se injoseste pe ea insesi in fata amandorura. si sunt convinsa ca cei doi care stiu ce fel de oameni sunt (se cunosc unul pe altul) ar putea chiar si sa rada de un astfel de gest spunand "uite cum se mai agita invidia din ea! Pt ca ò,noi vom avea un bebe!"

Libelula nu te aexpune altor suferinte inutile!

 

FATA FANTASTICA

DIEGO

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Delia21

Scumpa mea iti spun acelasi lucru pe care mi l-am spus mie candva,apropo,sa nu care cumva sa crezi ca esti singura fiinta care a iubit pe pamantul asta si s--a ars':deja ti-ai irosit 10 ani din viata cu omul asta,crezi ca merita tot din cauza lui sa mai irosesti inca ceva ani pana sa-ti dai voie sa fi fericita,caci deocamdata....te hranesti cu iluzii,cu iluzia ca-i vei rani in primul rand.Dar daca ea l-a iertat o data,il va ierta si suta oara scumpa,si el are nevoie de cineva care sa-l ierte de fiecare data.Si tipei i pasa ca este cu ea si nu de ce poezii urzeste el pe internet.Si mai ales ca e un copil pe drum nu-i vad renuntand.Stii ce ai face tu?le-ai intari legatura cu siguranta si nimic altceva pentru ca si ea isi da seama ca tu nu-i doresti binele si nu i-ai destainui ce stii tu despre el din pur altruism,ca sa vada ea ce fel de om are langa ea.Ea stie deja ce fel de om are langa ea si il iubeste chiar si asa,in timp ce tu nu l-ai iubit asa ca ea.Eu nu zic ca e bine sau e rau ce a ales ea sau tu,ci doar constat.Iar el....stii ce face el,incearca sa se joace cu mintea ta si nimic mai mult.Daca te iubea,era cu tine scumpa mea,nu dadea fuguta la imediat cum l-ai respins tu,ci statea la usa ta cu zilele si lunile pana ti s-ar fi facut mila de el.Dar el are pe cineva de care se stie pus pe pidestal,dar nu strica deloc pentru amorul propiu sa....vada daca mai tii la el,daca mai are el locul lui in inima ta .Atat.Si nu ca vai de mine ce ar face el daca ar stii el ca tu mai tii la el,nu ci doar i s-ar mai umfla putin ego-ul personal,ca uite domnle,"ma iubesc femeiele".Depinde de tine ce alegi sa faci cu timpul,energia,viata ta.Si vei alege ce simti tu ca ai nevoie.Eu iti doresc noroc!noi aici http://community.webshots.com/user/lela3321


id="quote">id="quote">delia, foarte frumos ai spus.ti-am vazut pozele: esti o super dulcica!!si tu si bb. felicitari!_______________________________________________________________________Babyblue va pupa pe toti!!id="red"> "Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea." id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am spus ca inteleg razbunare din care sa ai un minim de castig dar asa de dragul de aface rau acum? ACUM? Ce a trezit-o pe Libelula? faptul ca cei doi nenorociti vor avea un copil? Foarte utat daca asta e motivul! Credeam ca iubirea a fost motivul durerii si alea alea... Atunci aici vorbim de o CIUDA si de Placerea (desi nu vad unde este) de a face asa rau de dragul raului! Chiar asa de desumanizate suntem noi- fiintele umane?

Daca aveau un copil peste 10 ani, atunci se trezea? Ciudat!

Si eu m-am razbunat la timpul meu dar pt ca il doaream inapoi pe respectivul (si nu pt ca urma sa aiba un cpoil)!!!

 

FATA FANTASTICA

DIEGO

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daca te vei simti mai bine razbuna-te!

off topic:dar oare suferinta ei nu conteaza?mi se par aberant sa-i spune-ti ca a fost inselata din vina ei,ca nu a stiut sa-si tina barbatu acas....cate femei nu-s painea lui D-zeu ,iar el satul de prea mullt bine o insala?ce "razbunare gratuita" cand si ea a suferit la randul ei din cauza acelei femei?

pute-ti arunca cu rosii ..cat mai multe ca s-a deschis sezonu lla bulionuri...si tre sa-mi umplu si io camara [;)]

 

ilinca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa stiti ca intru in fiecare zi sa va citesc sfaturile. Toate au fost bine venite. Sunt decisa acum sa privesc doar inainte si sa imi vad doar de viata mea. Am 28 de ani (aproape), nu pot trai toata viata regretand si cautand raspunsuri.

 

Va multumesc tuturor! [flo]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea!

Esti tare inteleapta! O femeie adevarata care nu plange dupa laptele varsat! Bravo! Ai puterea de a merge mai departe, ai anii cei mai frumosi inainte, ai capacitatea de a alege intre bine si rau, ai, ai ai!

te sustin afectiv asa[cool][grup][flo]

 

FATA FANTASTICA

DIEGO

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...