Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Razbunare sau iertare?


Recommended Posts

Offf, ca nu se mai satura barbatii astia de umblat !!

 

Am avut si eu un super specimen care m-a inselat IN CASA NOASTRA si probabil in dormitorul nostru ANI LA RAND fara ca eu sa stiu !!!!

 

E crunt sentimentul !!!!

 

Si domnisoarele (ca e vb de 2) ne stiau familia al naibii de mine..

 

Insa, sincer, NICIODATA nu am avut vreun gand de razbunare. Ca nu pot eu...asa e de usor sa faci rau si nu am vrut sa ma cobor la nivelul celor care fac rau si sa le platesc cu aceeasi moneda.

 

Le-am spus doar verde-n fata ce cred eu si atat ! De altfel asa am procedat si cu alte persoane din viata asta mizera care m-au calcat pe coada sau si-au bagat coada in viata mea privata.

 

Si sa stiti ca Dumnezeu le-a intors raul !

 

 

 

 

 

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

 

“Întelegerea trecutului ne determinã abilitatea cu care intelegem prezentul.”id="red">

 

 

POZE FETE CUCUIETE [pup]

"]ANA ESTE ATAT DE MARE[copil]

"]DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...[zana]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 79
  • Creat
  • Ultimul răspuns

He he ... libelula

Tocmai ma pregateam sa raspund dar abia citeam topicul de la capat ca e prima oara cand dau de el si ... am ajuns la ultimul tau post.

 

Tocmai voiam sa zic ca .. poate Dumnezeu i-a intins o capcana oferindu-i-l pe el, barbatul tau. Ea a muscat din plin si a crezut ca e dulce si ca ... a reusit in viata si si-a castigat fericirea.

 

Ideea e ca ... nu stii ce pacate si polite are de platit prin intermediul lui. ADEVARUL despre ceea ce ai de infruntat nu il afli decat muuult mai tarziu dupa ce anumite lucruri deja s-au intamplat :). Niciodata lucrurile nu sunt ce par a fi. Ceea ce crezi ca este de vis ... poate fi un cosmar cand vei afla toate detaliile si se vor intampla toate cate sunt de intamplat. Iar ceea ce pare o pedeapsa ... poate ca e cel mai bun lucru pentru tine dar ... tu nu vezi intregul tablou, doar Dumnezeu il vede. De aia se zice sa ccepti ce ti se intampla fara sa judeci. Cum era daca tu acum erai cu bb in burtica si aflai ca esti inselata si ca mai tine legtura si cu fosta??? Poate ca asta era portia ta si ai fost ferita in ultimul moment prin ea care ... si-a cerut-o!

 

Bravo ca ai renuntat la razbunare!! Nu pentru ca ea nu ar fi meritat, ci pentru ca nu este treaba ta sa o pedepsesti (dupa cum vezi) si pentru ca te-ai fi simtit groaznic odata ce ai fi declansat intreg mecanismul. Nici macar tu nu ai mai fi putut opri ceea ce se intampla.

 

Nu in ultimul rand, sper ca ai constientizat ca nu te vindecasei si nu iti vedeai de viata ta. E viata ta!!! Nu arunca pe jos cu ea. Nu te incapatana sa il vrei pe el si sa ramai cu gandul la el. Nu refuza ceea ce Dumnezeu mai are pregatit pentru tine. Crezi ca nu mai are nimic?? Chiar crezi?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Esti foarte inteleapta si stiu ca ar trebui sa sustin ideea voastra a tuturor .

Dar dracusorul din mine nu ma lasa sa nu spun ce gandesc, acum se arunca cu pietre.......

Eu una as mai merge macar odata cu el in amintirea celor 10 ani si asa face tot posibilul sa afle si ea si abia apoi mi-as vedea de viatza mea fara el si fara ea. sorry!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Lemoni,

Daca "fata" si-a primit pedeapsa - si inca insutit- ai vrea sa invarti cutitul in rana? Mama mia cat de crud e gandul...si ca sa rezolvi ce? Ajungi pana la urma la vorbele mele de dianinte - rautate gratuita denota....mai bine nu spun ce!

 

FATA FANTASTICA

DIEGO

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by NinaB

total off-toipc (cu scuzele de rigoare!!!

quote:Originally posted by babyblue10 ani fara o casatorie spun multe...
id="quote">id="quote">cam ce spun?
id="quote">id="quote"> Spun destul de clar ca "impricinatii" nu sint facuti unul pt. altul, daca nu au avut determinarea necesara ca in 10 ani de relatie sa finalizeze, in mod normal,o casatorie. Si vina le apartine amindurora. El- daca nu vrea insuratoare, de ce o abureste atitia ani si o face sa piarda timpul ?? Ea- dupa max 3 ani trebuia sa fie lamurita si ...ori la bal,ori la spital; de ce s-a complacut 10 ani... asteptind...ce ?? 10 ani...e mult (ca durata) dar putin (ca beneficii). Akuma, partea cu razbunarea...asta mie imi arata ca inca suferi mult...ce bine ar fi sa te poti "desprinde" din tentaculele lui si sa-ti continui viata....daca ti-ai pune TOATE energiile in acest scop, iti garantez ca in cel mai scurt timp ai gasi o iubire adevarata si un barbat bun,care sa te iubeasca si sa te merite ... Nu te mai "uita" in trecut ci scruteaza cu atentie si incredere viitorul ! Ai incredere ca Dumnezeu nu te-a uitat si-ti va trimite un suflet pereche curind,poate tocmai cind te astepti mai putin ! Ai curaj si Domnul sa te binecuvinteze ! Aprilie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aprilie draga cata dreptate ai! Si-au petrecut impreuna 10 ani din viata - probabil anii tineretii- si cand sa puna la incercare "bogatia" pe care au acumulat-o el a dat bir cu fugitii si Libelula traieste in vartejul amintirilor, razbunarilor si a altor asemenea chiestii nefolositoare!

Dupa 10 ani fara casatorie sau cel putin stabilitate sufleteasca ...mai bine sa-l pierzi decat sa-l gasesti!

 

FATA FANTASTICA

DIEGO

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...