Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mai e iubire sau nu?!?!?


Recommended Posts

Buna, Nici nu stiu cu ce sa incep...frumos ar fi sa incep cu multumiri pentru cei ce au initiat acest site , si voua participantelor pentru ca ne ajutati cu o vorba buna si chiar cu un sfat! Problema mea, tine binenteles de neintelegerile in casnicie! De cand ne-am mutat singuri(8 luni), parca nimic nu mai merge, nu mai exista comunicare, tandrete, iubire...oare este vorba ce acea perioada de acomodare? daca da eu una nu o inteleg! suntem casatoriti de 2 ani, nu aveam probleme de comunicare, ne intelegam din priviri, eram fericita, implinita, imi daduse D-zeu ceea ce il rugasem, un sot iubitor , tandru si care sa ma faca fericita! Toate astea s-au spulberat odata cu mutarea noastra in doi in casuta noastra! (am stat cu parinti timp de 18 luni). Nu este egoist, ma ajuta la curatenie, cumparaturi, vine acasa dupa servici, dar...nu mai comunicam,nu mai avem ce am avut-iubire! Am avut discutii cu el, toate se rasfrang asupra stresului de zi cu zi... De aceea va rog da-mi o solutie, deschideti-mi ochii, poate eu sunt cea paranoica, dar am nevoie de iubire, tandrete si de o casnicie fericita! Petronela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 27
  • Creat
  • Ultimul răspuns

draga petronela, eu cred ca inca mai exista iubire asa ca nu intra in panica. Poate sotul tau are o perioada mai dificila, poate are probleme la servici, poate... cine stie, tot ce poti face tu dupa parerea mea este sa fii tot timpul asa cum ai fost pana sa va mutati adica vesesa, zambitoare, iubitoare. Cauta sa-i faci mai mult pe plac, sa-i arati ca il iubesti si ca va este mai bine singuri. pregateste o cina romantica cu muzica lenta, lumanari etc. Si fii sexy. Ajuta-l sa treaca peste aceasta perioada si incearca sa mai vorbesti cu el ca deja 8 luni e cam mult pentru o pasa proasta.

Succes si sa auzim ca ati rezolvat problema.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

de fapt cred ce se instaleaza rutina.....bat-o vina!!!

la el mai repede,la tine nu inca!

asta e parerea mea!

ca sa iesi din ea tb. sa inventezi.....si daca te tin curelele trebuie sa inventezi toata viata!

acum alegi,inventezi tu sau inventeaza el,depinde cine-si doreste sa salveze,cine-si da seama de ce se petrece.....indiferenta ucide iubirea!

e ca o boala,netratata - ucide....

eu zic ca ai timp si-ti doresc bafta....

 

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!

 

 

*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3]

---------------------------------------------------

Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La inceputul mesajului spui ca aveti neintelegeri apoi spui ca face de toate dar nu mai aveti iubire.Din ce spui tu inseamna ca nu va mai iubiti?!

Casnicia fericita se face in doi.Poate ca de cand v-ati mutat singuri nu mai aveti timp de atata giuguleala.Ar trebui sa va organizati putin adica in cateva zile programati lucruri gospodaresti si in restul zilelor va giugiuliti si stati amandoi.Poate asta va va ajuta.

Va doresc sa fiti fericiti!

 

PS:viata in doi nu inseamna numai petale de trandafir inseamna si vase murdare.Succes!

 

 

 

Razvanid="blue">(07 martie 2004)[testoasa] si mami[vampa]

 

Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.id="purple">id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele, nu vreau sa cred(sa ma gandesc), ca deja s-a instalat rutina, cand noi abia acum ar trebui sa simtim ce inseamna intr-adevar o casnicie, acomodarea/acceptarea celuilalt cu bune si rele!

Tot ce imi doresc ca acel timp care il petrecem in doi sa fie plin de tandrete si iubire, nu doar sa ne afundam in treburile casnice care vor fi mereu....[bang], uneori am senzatia ca suntem niste "colegi de aparatement", purtand discutii doar strict legate de casa!

Poate il manai pe D-zeu, sunt fete a caror soti nu fac nici asta , si poate ar trebui sa accept ceea ce am si sa imbunatatesc relatia, atat cat tine de mine.

Poate ca imi lipseste acea "giugiulela" care o aveam la inceput, nu stiu, dar vreau ca in familia noastra sa existe comunicare indiferent de probleme, dragoste si respect reciproc....un camin prielnic pentru copii!

Vream sa aflu prin intermediul vostru daca sunt cumva absurda pentru ca vreau mai mult decat am.

Oare gresec ca vreau mai multa iubire, comunicare, intelegere?

 

Pupici si multumesc pentru sfaturi!

 

petro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

draga petronela, ca o continuare la ce-am spus mai sus iti mai spun ceva.

cand eram la parinti faceam [xinpat]mai des, oriune apucam (ma refer la camera), la orice ora si fara bariere, eiiiii dupa ce ne-am mutat s-a schimbat foaia "las ca si maine avem timp" sau "iubita mai tarziu" s-au schimbat mai multe dar e bine, e foarte bine si pt nimic in lume nu as sta cu parintii. Bine nu ma plang dar eram mai nebunatici atunci acum suntem mai responsabili, vorba ta facturi, mancare, curatenie, etc.

Dar in final totul e frumos si merita.[:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Petronela:nu se poate vorbi de rutina la doi ani de casatorie...nu-i da voie sa se instaleze!Sunt perioade mai proaste, ca sa zic asa dar ai lasat prea mult 8luni ca sa treaca .Trebiue sa inventezi mereu, sa-l atragi mereu,nu trebiue sa disperi sa consideri ca sunteti doar "colegi de apartament",sunteti prea tineri ca sa nu gasiti variante pentru fericirea,tandretea din caminul vostru.Femeia este cea care poate "sa dea tonul"in astfel de crize!Cauta solutia si vei vedea ca o vei gasi!

 

bita doina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...