Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mai e iubire sau nu?!?!?


Recommended Posts

petronela, imagineaza-ti ca acele povesti de dragoste romantice care de multe ori se intrerup, si cei 2 raman toata viata cu gandul unul la altul, daca ar continua, tot cam asa ar ajunge. ideea e ca e imposibil sa fie mereu asa cum era cand v-ati cunoscut, se intra intr-o normalitate, cum spuneau fetele, rutina.

este bine sa urmezi dictonul : "nu astepta nimic de la ceilalti, iar cand vei primi ceva vei fi foarte fericit"; cu alte cuvinte nu te astepta cand vine de la servici sa seara pe tine "vai iubita, nu te-am vazut de 8 ore!", ca probabil vei fi dezamagita, il vei bombarda cu intrebari "nu ti-a fost dor de mine?" etc, care sunt cam ... moartea pasiunii pentru barbati ...

de regula, nitzica indiferenta, dar fara strop de intentie detectabila in ea, rezolva maaare parte a problemei.uite ca exemplu, aseara sotul meu se plangea ca il doare un picior si mai joaca si steaua la 8.20, si nu prea vrea sa mearga afara cu copilul in parc fiindca "nu poate, il doare rau ..."

m-am suparat foarte tare, mi se pare ciudat el sa stea acasa si noi sa fim afara, desi dupa 8 ani impreuna, se mai intampla; imi venea sa plang pe afara si sa ma intorc sa-l iau la palme; da' m-am abtinut si am stat pana la 9, traiasca o mamica din parc, ca am vorbit de una de alta si am uitat de suparare ... :)

cand m-am intors, sotul meu sonda terenul, ca asa face, daca vede ca-s tot cu fundul in sus, se ascunde urgent din calea mea. asa ca i-am zis o glumita, ca sa-l destind; ceva de genul "hai sa-ti zic una, am auzit-o in parc..." n-o auzisem in parc, dar i-am dat si lui impresia ca vai, ce m-am distrat fara el ... si sa vedeti ce vesel si fara figuri a devenit ... asa de vesel ca l-am pus sa stranga si rufele de pe sarma in timpul meciului ... :)) si nu s-a suparat deloc ... deh, mare fotbalist, a stat acasa sa vada meciul si cand a luat gol steaua in minutu' 2 era la wc...

am observat in relatia mea, si cred ca se aplica si in alte cazuri ca avem perioade in care eu trag de el sa fim mai mult impreuna, si momente in care el trage de mine ... cel mai bine e ca sa faci in asa fel incat tu sa fi mai ocupata decat el, astrfel incat cand ramane fara activitate, in loc sa stai calda la picioarele lui si dispusa, sa trebuiasca sa te vaneze nitel prin casa sau pe unde mai ai treburi ... sa vezi ce bine e cand te cauta el, nu invers ...

 

 

poze

dienuta si bebe-luca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 27
  • Creat
  • Ultimul răspuns

desi n-are legatura cu subiectul,adica nu-i un raspuns pt. Petronela nu m-am putut abtine sa nu spun: bravo Dienuta,mi-a placut cum ai pus problema!!!

se vede ca esti o fata inteleapta!!![flo]

 

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!

 

 

*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3]

---------------------------------------------------

Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Petronela, iubire sunt sigura ca exista numai ca ea se manifesta in diverse forme. Eu cred ca odata iesiti din casa parintilor tai ati dat de o viata noua care v-a luat putin "pe sus". Eu as incerca sa chem multi prieteni in vizita, sa ies week-end-urile la munte etc, pentru ca la intoarcere sa apreciati mai mult timpul pe care-l aveti numai pentru voi doi. Surprinde-l cat mai des, pregateste ceva deosebit cat mai des, inovati si pe plan sexual. Faceti un exercitiu intr-o zi si ganditi-va cum ar fi cu un copilas care va acapareaza toata atentia si timpul, bucurati-va de libertate. Mutati mobila din casa, innoiti atmosfera.

Scuza-ma daca te-am bombardat [:D], dar sa nu mai banuiesti niciodata ca nu mai e iubire.... ficare etapa a vietii are placerile ei, dragostea profunda ia locul pasiunii, fiti inventivi si "trageti" unul de celalalt ca sa nu cadeti in monotonie, fiti puternici si iubiti-va! Si nu in ultimul rand fiti non-conformisti!

Te sarut si sa ne povestesti ce nebunii ati mai facut impreuna [cheers]

 

id="right">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele, suntem bine...multumesc lui D-zeu!

 

Este asa de placuta impacarea....[cina2], incat uneori cred ca si aceste certuri care au loc sunt de bun augur!Este adevarat ca eu, ca femeie le vad si le analizez/rasucesc pe toate partile si uneori poate ca mai si exagerez cu atata grija, si el este mai superficial ...dar cred ca asta inseamna compatibilitatea, ne completam unu pe altu!

Uneori ma uimeste cu inteligenta lui si alteori...[bang].

Poate sunt rea, sau nu sunt realista, dar il iubesc asa cum este si bun si rau(cu bune si rele0 si nu l-as schimba pentru nimic in lume!

Stiu ca sunt momente cand imi vine sa plang de ciuda ca nu are initiativa sa faca aia sau alta , dar sunt si momente cand imi vine sa il strang in brate si sa-i multumesc lui D-zeu ca mi l-a dat!

Sunt sigura ca astfel de sentimente are fiecare dintre noi la un moment dat...!

 

Va pup si toate cele bune!

 

petro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stii care cred ca este secretul unei relatii fercite? Sa faceti lucruri frumoase impreuna... sa iesiti mereu, la spectacole, la restaurant, sa mergeti in vacante... Daca stai in casa si viata ta e o rutina (serviciu casa) normal ca si relatia se rutineaza... De multe ori spunem ca nu avem bani dar sunt si lucruri care nu costa: o plimbare in parc, o vizita la prieteni simpatici.

 

Noi eram foarte plimbareti pana sa apara bebe iar acum ne plimbam cu el: seara iesim amandoi la plimbare cu el, iar uichendu il petrecem impreuna cu copilul incercand sa gasim cat mai variate distractii (schimbam parcurile ne intalnim cu prieteni cu copii, iesim la terasa sau la carciuma cu copilu')

 

Ana Maria si Victor Stefan [bonjovi](15 12 2004)

 

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Clover

Nu esti paranoia, dar nici vremurile bune nu o sa se mai intoarca 100%. Perioada de inceput de-aia e perioada de inceput, ca la un moment dat(2 ani demonstrat stiintific) se duce.Incearca sa stabilesti tu rutina: sambata mergeti la plmbare, o data pe luna iti ia flori, seara sta un sfert de ora de vorba cu tine fara tv, mancati impreuna, de cate ori mergeti in vizita la parinti. Si sfatul meu de patita, fa programul in scris si pune-l sa semneze.You asked me if I'm happy. This is a difficult question. The problem with happiness is that you don't know when you have it. You remember it. Ask me in another ten years. Maybe I'll be able to answer.

id="green">id="Tahoma">
id="quote">id="quote">Cred ca glumesti?Sau nu?!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa.....si in alta ordine de idei nu minimaliza nimic!Stii zicala:"Buturuga micä, rastoarna carul mare".Dacä aveti o problema cat de mica, nu o lasa sa "dospeasca"!O "servesti" pe tava, daca se poate cu tact si diplomatie.Si nu uita ca si ei sunt oameni, iar barbatii nu sunt atat de...copilarosi.Noi fetele suntem mai altfel!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...