Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Biserica si preotii ei


goldi

Recommended Posts

  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ce subiect misto...scobitul in nas[alcool]. Bine ca nu s-a ajuns si la ''scobitul'' in alte gauri ale corpului uman[indecent] [:D] Ca sa revin la subiectul deschis de Goldi, nici eu nu am o parere buna despre preoti. Si eu prefer sa merg la bisrica atunci cand nu e slujba, sa aprind o lumanare sau sa imi fac o rugaciune in liniste. Daca ar fi sa ma spovedesc, m-as duce cel mult la calugari, care sunt cat de cat mai cinstiti si mai dedicati. Cei din ziua de azi care vor sa devina preoti o fac majoritatea din simplul motiv ca ''se castiga f bine, si e o meserie de viitor'' iar cei care sunt deja preoti,majoritatea nu stiu ce motive sa mai gaseasca sa scoata bani de la omul de rand, si sa isi atinga telul in viata: o biserica si o vila proprie! [bang] Mada
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nici eu nu am parere buna despre preoti. de aceea nu prea merg la biserica. cred in DUMNEZEU, ma rog,iar cand merg la biserica, merg sa ma rog si sa aprind lumanari. acum tin post, dar nu cred ca o sa ajung la impartasanie. n-am mai fost dinainte de nunta, acum 5 ani. nu le prea am cu ce se face in biserica...asta este... la nunta nu mi-i s-a cerut sa pup mana nasilor si a preotului. chiar daca mi-i s-ar fi cerut, as fi refuzat. toate cele bune [recevere]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...