Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Povestea prietenei mele...


Recommended Posts

quote:Initial creeata de helicom

Dupa 3 zile,se purta cu fetita ca si cand nu ar fi a ei.Toata grija a cazut pe capul sotului ei bolnav psihic(dar un om milos si extraordinar,pe care insa il tin pastilele)...Ea nu a schimbat niciodata fetita,nu i`a dat sa manance(bea lapte praf..ea nu are lapte)...nu a tinut`o nici 10 minute in brate.Mie mi se rupe sufletul cand vad cu cata raceala o trateaza.Daca plange,nici macar nu o ia in brate...lui i se face mila de ea.Fetita e tot cu el,ea doar sta in pat..nu se ocupa de casa(de fapt niciodata nu s`a ocupat),intotdeauna a fost o femeie rece,nepasatoare,comoda.

Fetita e o mancacioasa,nu plange deloc.I`a dat D`zeu un copil cuminte si sanatos si nu are grija sa o pretuiasca.[:(]


id="quote">id="quote">

 

in primul rand de unde stii tu toate astea??? ...de la sotul bolnav psihic? Plus ca intreb si io ca omu' : cine iti da tie dreptul sa judeci cum este sau nu ingrijit copilul? Ai copii proprii? Daca prietena asta a ta este " o femeie rece, nepasatoare, comoda" de ce mai esti prietena cu ea?

Sincer, parerea mea, decat o prietena ca tine mai bine un dusman pe fata...

 

Andreea si Tefanu' nazdravanu'

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cu rusine marturisesc ca nici eu nu mi-am iubit copilul de la inceput, am avut o depresie ingrozitoare si niste stari suicidale destul de pronuntate. E drept ca au fost si circumstante dificile, ramasesem singura si alte probleme. Abia cu timpul am inceput sa simt acel sentiment matern de care se vorbeste peste tot, e posibil deci sa nu apara imediat la nasterea copilului.

Ramane de vazut cum va evolua relatia intre prietena ta si fetita, e posibil sa mearga spre bine, intre timp mai ajut-o si tu. La fel de greu e si daca face copilul cu sotul sau cu alt barbat. Responsabilitatile imense care te coplesesc nu au legatura cu barbatul care a contribuit la concepere.

Si nici nu cred ca esti o prietena dubioasa, cum vad ca ti se creeaza aici profilul. Asa ca , fii in continuare alaturi de ea cum poti, iar daca nu mai poti pur si simplu incearca sa veghezi de la distanta asupra fetitei.

 

ra_mata

 

http://photos.yahoo.com/ra_mata

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceva este ciudat..."doar trei zile a durat minunea"sa-si tina copilul in brate!nu mi se pare normal sa-ti tii copilul in brate si apoi sa nu-l mai iubesti asa dintr-o data?Dar aceasta femeie nu are si ea o mama?copilul nu are si el o bunica care sa vada cum se comporta mama cu nepoata?sotul bolnav nu are pe nimeni?treiesc in pustiu?doar el ,ea ,fetita si tu?chiar nu inteleg...dar mi-e frica sa nu fie situatia reala, atunci ar trebui anuntata Asistenta Sociala!cateodata Dumnezeu da copii la p....i!parerea mea!

 

bita doina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cam cusuta cu ata alba este povestea asta...bineinteles ca exista si exceptii,dar ceva nu e in regula aici...dupa ce a postat mesajul,s-a dus la aspirante[?]...nu sint aici sa judec pe nimeni,dar de obicei cind se deschide un subiect,autorul ar trebui sa intretina acest subiect...raspunsuri,comentarii,etc...daca este un subiect fals,nu ii inteleg rostul...hmmm...[ups]

 

"Cat asculti de Dumnezeu, atat asculta si Dumnezeu de tine"

Parintele Arsenie Boca

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am stat si m-am gandit...sunt destule femei care nu sunt pregatite sa devina mame.In momentul cand porti in pantec 9 luni puiul de om, il iubesti,il simti cum misca,iti pui fel de fel de intrebari:e baiat?e fetita?mai ales ca spui caci si-a dorit un copil...ce fel de femeie este aceasta?cum se comporta cu cei din jurul ei?vedem la televiziuni fel de fel de cazuri:copii maltratati, abandonati!daca banuiesti ca ar face vreun rau fetitei ,daca nu e ceva in regula cu ea, chiar si o depresie...fa ceva sau pune pe altcineva sa ia masuri caci si o secunda conteaza!!!!!nu poti sa lasi un copil fara aparare asteptand ca mama sa o ingrijeasca atunci cand are chef?...vorbeste cu unul din parintii prietenei sau a sotului ei!!!!!Un om adult se mai poate apara,dar un copil de varsta acestei fetite nu!

 

bita doina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Desi nu-mi place sa ma amestec... nu incerc sa-mi dau cu parerea referitor la subiect ...dar incerc o presupunere... am citit cu atentie tot ce s-a scris pana acum si am observat la primul ei post ca este editat de moderatoare... concluzia mea: a postat in alta parte...moderatoarea a mutat post-ul aici iar helicom id="red"> nu l-a mai gasit... de aceea nu a mai raspuns!

Sper sa fi observat bine!

[ups]

 

 

dany

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se poate sa ai dreptate (Danyalo)id="teal">id="size1">, dar cand iti este mutat un subiect primesti instiintare pe e-mail.

 

Prefer sa fi fost o poveste inventata decat sa cred ca totusi Helicomid="teal"> are dreptate si un (alt)id="size1">ingeras nevinovat sufera .[:(]

 

*grupul fetelor fantastice *

noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...