Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stima de sine


Recommended Posts

Draga mea...

am citit cateva dintre mesajele ce au mai fost trimise.

Eu cred ca te poti regasi, in tot ceea ce te inconjoara dar fara sa pretinzi contrariul. Nu pretinde, nu astepta, nu fa ceva contabilizand gesturile de afectiune, creaza-ti propriul univers si da adevarata valoare familiei! In ea ne putem regasi si pierde, dar fara sa avem pretentia de a avea o familie perfecta! Nu exista esec in familie; inseamna ca nici nu a fost familie daca se vorbeste de esec.

De multe ori ma redimensionez si ma recreez in functie de familie! Imi place aceasta continua schimbare in bine si rau deopotriva....toate acestea ar putea parea lipsite de acel spirit concret si ar putea speria sufletele mai gingase dar este o atitudine care cu mine functioneaza. Banuiesc ca noua femeilor ne lipseste acel spirit profetic pentru a privi lucrurile mai de la distanta, mai detasate.

Babyblue da culoare vietii tale...incepand de la tine! trebuie sa ai incredere in alegerile pe care le-ai facut pana acum, trebuie sa fi consecventa si sa investesti in ele! (timp, dragoste, suparari, rabdare, intelepciune, nervi...tot ceea ce o familie ne da zilnic!)

te imbratisez cu afectiune!

NU TE LASA nu abandonul e al celor puternici ci libertatea de a alege!

 

FATA FANTASTICA

DIEGO

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by Diego

Babyblue da culoare vietii tale...incepand de la tine! trebuie sa ai incredere in alegerile pe care le-ai facut pana acum, trebuie sa fi consecventa si sa investesti in ele! (timp, dragoste, suparari, rabdare, intelepciune, nervi...tot ceea ce o familie ne da zilnic!)te imbratisez cu afectiune!NU TE LASA nu abandonul e al celor puternici ci libertatea de a alege!FATA FANTASTICA DIEGO


id="quote">id="quote">multumesc diego. esti tare dulce._______________________________________________________________________Babyblue va pupa pe toti!!id="red"> "Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea." id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu inteleg......de ce atita zbucium in sufletul tau? de ce atitea regrete? de ce atitea lacrimi?

esti tinara,ai o viata intreaga inainte,nimic nu te poate opri sa o traiesti din plin....

eu cred ca te gindesti prea mult la trecut,cred ca traiesti prea mult printre amintiri si nu e cazul.....ele au fost,nu se mai intorc,dar ce ai in fata abia urmeaza sa vina,trebuie trait cu intensitate...

si postarile tale din jurnal sint foarte triste...

eu zic ca un suflet tinar ca al tau,nu are voie sa fie trist....

 

pe mess cind apari?

 

BRENDA

 

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"

http://community.webshots.com/user/brendamitran

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by scarmanus

Mie mi se pare ca-i un mit povestea cu traitul fara sa regreti nimic. Asta ar insemna ca nu am facut in viata noastra greseli, iar daca le-am facut le-am primit cu bratele deschise si ne-am felicitat pentru ele. Or, nu cred ca sta tocmai asa treaba in realitate. Cine spune asta in gura mare, anume ca "je ne regrette rien", vorba lui Piaf, e nesincer, si se ascunde un pic de propaganda in spate.....


id="quote">id="quote">Ah, ce Copii sunteti [huta]..... Cine spune ca nu trebuie sa ne recunoastem greselile ? Sau ca suntem fara greseala ? Nimeni. Trebuie doar sa le acceptam ca lucruri inerente in drumul nostru spre Lumina.Daca doriti sa pictati o catedrala, cum veti reusi fara cativa stropi pe podea ?Da, acum sunteti doar Copii si s-ar putea ca sa varsati si o galeata sau doua de vopsea.... dar asa este la inceput. Mai tarziu, veti ajunge sa pictati opere de arta fara sa murdariti nimic, nici chiar pensula, caci veti picta doar cu Sufletul.... dar pana acolo o sa mai treaca o zi sau doua, un an sau poate chiar mai mult.....Ce conteaza ?Intelegeti doar ca pentru a picta trebuie sa stiti ca veti avea si pete langa voi.... iar pentru a invata sa pictati trebuie sa acceptati si cativa stropi de culoare langa voi.Copii frumosi, Darael va spune simplu ca cine sta si asteapta de frica greselilor, nu va invata in veci sa traga o linie macar..... Sigur !Si atunci cum trecem de greseli ?Copii ai Luminii, trebuie doar sa Iertati !Sa va Iertati pe voi in primul rand..... si sa vedeti in Viata voastra Catedrala, opera pe care o faceti, marea pictura a Vietii Voastre......Daaaa, uitati-va spre Cer. Incercati acum sa faceti asta..... ati vazut ca atunci cand priviti Cerul nu mai vedeti noroiul ? Ce minune, ce miracol......Iar apoi ?Apoi va trebui sa ii Iertati si pe ceilalti, pe toti ceilalti care v-au gresit vreodata, soti sau prieteni, parinti sau copii, sefi sau subalterni..... pe toti si pe toate – si ei sunt pictori la fel ca si voi.... si ei se straduiesc la fel, dar pe Drumul lor spre Desavarsire..... si, chiar daca v-au stropit, asta nu trebuie sa va impiedice sa-i Iertati.....Cum sa faceti toate aceste lucruri ?Zambind si Iubind..... E simplu.Si incercand sa traiti fara rusine fata de Viata voastra..... in fond, daca v-ati iertat, cine o sa stea sa va judece ?Gata cu explicatiile – fac bataturi aici si nu acesta este scopul acestui subject [alcool].Nu uitati sa Zambiti, sa Iubiti si sa Iertati [flo] !Pace tuturor [floare3] !AdrianMy page + 6 tehnici in asteptarea lui BB mic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Darel, ai scris superb. Sper ca toti sa inteleaga semnificatia cuvintelor tale si sa inteleaga ca fara iubire si iertare nu ne putem gasi pacea si de aici pana la pierderea respectului de sine, sau mai rau, la depresie nu e decat un pas.

 

Crinuta si [bonjovi] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by DARAEL
quote:Originally posted by scarmanus

Mie mi se pare ca-i un mit povestea cu traitul fara sa regreti nimic. Asta ar insemna ca nu am facut in viata noastra greseli, iar daca le-am facut le-am primit cu bratele deschise si ne-am felicitat pentru ele. Or, nu cred ca sta tocmai asa treaba in realitate. Cine spune asta in gura mare, anume ca "je ne regrette rien", vorba lui Piaf, e nesincer, si se ascunde un pic de propaganda in spate.....


id="quote">id="quote">Ah, ce Copii sunteti [huta]..... Cine spune ca nu trebuie sa ne recunoastem greselile ? Sau ca suntem fara greseala ? Nimeni. Trebuie doar sa le acceptam ca lucruri inerente in drumul nostru spre Lumina.Daca doriti sa pictati o catedrala, cum veti reusi fara cativa stropi pe podea ?Da, acum sunteti doar Copii si s-ar putea ca sa varsati si o galeata sau doua de vopsea.... dar asa este la inceput. Mai tarziu, veti ajunge sa pictati opere de arta fara sa murdariti nimic, nici chiar pensula, caci veti picta doar cu Sufletul.... dar pana acolo o sa mai treaca o zi sau doua, un an sau poate chiar mai mult.....Ce conteaza ?Intelegeti doar ca pentru a picta trebuie sa stiti ca veti avea si pete langa voi.... iar pentru a invata sa pictati trebuie sa acceptati si cativa stropi de culoare langa voi.Copii frumosi, Darael va spune simplu ca cine sta si asteapta de frica greselilor, nu va invata in veci sa traga o linie macar..... Sigur !Si atunci cum trecem de greseli ?Copii ai Luminii, trebuie doar sa Iertati !Sa va Iertati pe voi in primul rand..... si sa vedeti in Viata voastra Catedrala, opera pe care o faceti, marea pictura a Vietii Voastre......Daaaa, uitati-va spre Cer. Incercati acum sa faceti asta..... ati vazut ca atunci cand priviti Cerul nu mai vedeti noroiul ? Ce minune, ce miracol......Iar apoi ?Apoi va trebui sa ii Iertati si pe ceilalti, pe toti ceilalti care v-au gresit vreodata, soti sau prieteni, parinti sau copii, sefi sau subalterni..... pe toti si pe toate – si ei sunt pictori la fel ca si voi.... si ei se straduiesc la fel, dar pe Drumul lor spre Desavarsire..... si, chiar daca v-au stropit, asta nu trebuie sa va impiedice sa-i Iertati.....Cum sa faceti toate aceste lucruri ?Zambind si Iubind..... E simplu.Si incercand sa traiti fara rusine fata de Viata voastra..... in fond, daca v-ati iertat, cine o sa stea sa va judece ?Gata cu explicatiile – fac bataturi aici si nu acesta este scopul acestui subject [alcool].Nu uitati sa Zambiti, sa Iubiti si sa Iertati [flo] !Pace tuturor [floare3] !AdrianMy page + 6 tehnici in asteptarea lui BB mic
id="quote">id="quote">uite,de-aia nu pot io sa ma supar pe tine niciodata.....[flo][flo][flo]BRENDA"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"http://community.webshots.com/user/brendamitran
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diegoid="red">?

nu mai vii pe la noi,te-a dat absenta "mama"....

noi te asteptam [grup] si [loveyou]

[pup]

 

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!

 

 

*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3]

---------------------------------------------------

Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Diego

DRAGELE MELE!as veni eu dar nu stiu unde sunteti!!!!![si-eu]FATA FANTASTICA DIEGO


id="quote">id="quote">id="size1">Pui scump....suntem la "Prieteni dintotdeauna" si e usor sa ne gasesti dupa titlul subiectului ..."FETELE FANTASTICE" [:)]Te asteptam cu drag [pup]*grupul fetelor fantastice id="black">*noi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...