Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Promisiuni!


Recommended Posts

Intrebarea e simpla! Va onorati intotdeuna promisiunile? Daca nu-in ce conditii le incalcati/considerati ca e ok ca altii sa isi incalce promisiunile fata de voi? Ptr. mine promisiunea e sfanta! De-aia am intotdeauna grija ce promit. "Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 24
  • Creat
  • Ultimul răspuns

nu chiar...:(

 

eu mi-am promis MIE insami niste chestii si nu am avut taria sa ma tin de ele...

in general ma straduiesc...

 

_______________________________________________________________________

 

Babyblue va pupa pe toti!!id="red">

"Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea." id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu intotdeauna poti duce la capat o promisiune, de multe ori apar motive sau chestiuni care pur si simplu te impiedica sa duci la capat promisiunea atunci cum esti? om fara cuvant?

in general eu fac tot posibilul pentru a imi respecta cuvantul dar cand nu depinde de mine ...nu ma simt vinovata

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, nu am spus ca daca nu respecti promisiunea esti fara cuvant. Vroiam doar sa stiu daca si ptr. voi o promisiune are tot atat de multa importanta ca si ptr. mine. Atat!

 

 

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da,copilul meu m-a invatat sa-mi respect toate promisiunile.

 

 

 

Alba,mami de Darian (6 ani) & Cassian (1 anisor)

 

http://fotoalbum.web.de/gast/corinastella/Cassian

 

 

 

"Intreaga suferinta din lume apare din dorinta egoista de fericire doar pentru sine.

Intreaga fericire din lume apare din dorinta de a-i face fericiti si pe ceilalti."

id="green">id="size2">id="Book Antiqua">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu promit greu dar daca promit atunci onorez promisunea facuta. Am apreciat cand am observat asta la oamenii de langa mine poate si pentru ca-s o ciudata care vrea sa controleze cat mai mult din realitatea din jur. Iar daca faci o promisiune ca parinte, mai bine ti-o tii. Asta a fost ceea ce m-a invatat tatal meu prin contra- exemplul perfect ( ceva de genul asa nu). De asemenea sunt un om foarte punctual si ma scot din minti eternii intarziati. Eu zic ca tine de disciplina interioara.

 

Olga

 

When you're strange

Faces come out of the rain

When you're strange

No one remembers your name

-The Doors-

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...