Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ce e de facut?


Recommended Posts

buna. sunt noua pe acest forum.sunt disperata sa va spun in mare necazul meu. .am un sot care atunci cand este treaz este , pot sa spun un om bun. are multe calitati care din pacate sunt umbrite de omul care este atunci cand bea.nu bea zilnic, dar atunci cand este beat nu-l mai recunosc.este violent, vorbeste urat, tranteste tot prin casa.am purtat nenumarate discutii pe aceasta tema , imi da dreptate ,dar istoria se repeta.am ajuns la capatul puterilor, vreau sa divortez, dar nu am unde sa stau cu copila mea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna,asa cum spui tu. Nu cred ca ar trebui sa-l ,,altoiesti,,nu ajuta la nimic! Daca nu se schimba in bine ia copilul si pleaca cat vezi cu ochii(iarta-mi indrazneala). Un loc se va gasi si pt. voi....si precis unul mai sigur si mai bun. Priveste in jurul tau,nu prea departe vei gasi rezolvarea. Cand ne este greu avem cine sa ne ajute: Dumnezeu, prieteni...si uneori rudenii. In situatia data trebuie sa alegi intre a fi eroina -a pleca-sau a fi lasa si tolerezi situatia. Astept sa vad ce ai hotarat!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cati ani are fetita ta? Tu lucrezi? Ai putea sa-ti inchiriezi o garsoniera? Apartamentul in care stati pe numele cui e?

 

Multe intrebari dar nu prea ai cum sa primesti sfaturi daca nu dai mai multe detalii.


Everyone is entitled to be stupid, but some abuse the privilege.id="size2">id="Courier New">id="purple">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cred ca atunci cand e treaz ar tb. sa stai de vorba serios cu el si sa-l convingi sa mearga la medic, sa faca tratament....

alcoolismul e o boala si el are nevoie de ajutor!

mai ales daca-si doreste sa scape de "drogul"acesta!

daca-si doreste trebuie ajutat,daca nu-si doreste trebuie incercat ....

dar nu poti pleca asa fara sa incerci!

nu sunt de acord cu violenta,nu sunt de acord ca o femeie sa ramana langa un monstru(pt. ca in asta se transforma un om care bea fara masura!) insa nici nu pot spune "divorteaza" fara sa incerci tot ce-ti sta in puteri ca sa-l salvezi si,evident sa va salvati casnicia!

si,incearca si la preot....

ca mare e puterea lui Dumnezeu!

bafta multa,

 

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!

 

 

*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3]

---------------------------------------------------

Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vorica, bine ai venit pe forum. Imi pare tare rau sa aud de situatia in care esti si iti doresc sa gasesti o solutie cat mai repede.

Referitor la divort presupun ca te pot ajuta mai mult cu sfaturi fetele care au trecut deja prin asa ceva.

 

Din cate stiu eu insa trebuie sa ai martori cand e violent, eventual chiar sa chemi politia. Nu stiu daca vor face mare lucru, dar macar va fi consemnat la divort si vei putea da divort din vina lui.

In felul acesta poti fi sigura ca fetita iti va fi atribuita la divort. Iar daca locuinta in care stati e luata dupa casatorie sau e comuna presupun ca iti poate ramane tie dupa divort ca sa locuiesti cu fetita.

Ai o slujba ? E important sa incepeti de undeva.

 

Cred ca cel mai important e sa te pui pe tine si pe fetita ta la adapost de iesirile lui ca sa va oferiti un moment de ragaz si de liniste. Nu ai parinti sau rude sau prieteni care sa va poata gazdui o perioada ?

 

 

Sanziana & Marina (03/10/2004) Cand s-a nascut Marina... Poze

 

Dragostea ne-a fost data ca sa invatam sa ne depasim egoismul, sa invatam sa ne pese mai mult de altcineva decat de propria fiinta.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Vorica si bine ai venit!

 

Subscriu la ce a spus Violeta. Alcoolismul este o boala care are nevoie de tratament. Daca spui ca sotul tau e un om bun cind e treaz, atunci poate ca e pacat sa renunti, poate merita sa incerci tot ce se poate, pentru familia ta, si pentru copil.

Sau poate ca biata de tine ai facut tot ce ai putut, si divortul e ultima solutie. Mai povesteste-ne.

In orice caz, eu cred ca decit sa stai cu un om care te bate si e violent (poate si cu copilul - ceea ce e si mai rau), mai bine singura, dar linistita!

 

 

 

Kya - viitoare mamica in asteptare

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In afara faptului ca te doare si probabil te simti dezamagita, trebuie sa te gandesti la siguranta ta si a copilului, siguranta fizica, psihica, materiala, de care vrei.

Daca ajunge si sa te loveasca,sfarsitul va fi aproape...

Trebuie sa te pui la adapost, e penibil dar iti trebuie un vecin, doi care sa cunoasca situatia si daca lucrurile se agraveaza, un certificat medico-legal prin care sa dovedesti ca te-a lovit.

Casa e pe numele lui?

 

Fi dura si poarta o discutie transanta cu el, trebuie ca sotul tau sa accepte ajutor si sa va puteti salva familia.

Succes!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vorica, asta e boala grea. Daca el nu vrea sa ia masuri, sa se trateze eu zic sa renunti pina nu se degradeaza si mai si... Nu-ti fa sperante degeaba.

Am vazut multe exemple de genul asta, toti erau de treaba cind erau treji. Din pacate mai toti au ajuns rau.

 

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...