Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

El alcoolic, eu ce pot face?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 35
  • Creat
  • Ultimul răspuns

sunt niste picaturi la farmacia de plante eu asa mi l-am vindecat pe tatal meu , au fost zile cand se imbata si de 3 ori pe zi si nu gluma , era disperant , de 4 ani va fii acum in octombrie ca nu mai bea , mai rar cate un pahar de bere dar nu asa sa isi piarda mintile , nu mai stiu cum se numesc picaturile i-am pus in bautura si nu i-a stricat gustul nu a observat , azi asa maine asa si tot ii venea rau de cate ori a baut , ba stari de voma , ba durere de cap ba altceva , dar noi ne-am scapat imi pare rau ca nu am stiut mai demult de acest remediu , aveam si eu o copilarie linistita si imi era viata mai frumoasa

Pa si numai bine [hia]

 

evi , Eric 14.06.2000

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am citit si eu in formula as despre aceste picaturi Antialcool,parca se numesc la plafar ,se pun si fara sa stie persoana .plecand de la ideea ca poate femeia nu are unde sa plece sau ca toti barbatii sunt la fel ar fii bine sa incerce sa-l repare pe al ei .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu cred ca se mai poate repara ceva,daca ne da detalii...la mine a fost pasul care mi-a dat multa putere in viata! acum sint fericita,desi atunci poate ca...nu aveam unde sa ma duc...imi era jena de familie,de prieteni de toti cei care imi voiau binele! dar eram atit de tinara...nu cunosteam viata cu bune si rele! eram doar un copil rasfatat...treptat copilul s-a maturizat,a invatat ce inseamna greutatile,a invatat ca iubirea nu inseamna umilinta si a plecat de acolo...unde a vazut cu ochii(parintii nu te lasa niciodata intr-o situatie critica),ideea de baza e sa te poti rupe odata din locul acela...si scuze pt. primele "invataminte"...fiecare femeie are viata si soarta ei!

recitind mesajul vad ca ma contrazic singura pe undeva...ideea e ca nu regret nimic dar imi pare rau de fetele in situatia asta...exista multe sanse in viata dar trebuie sa vrei sa le cauti...sa auzim de bine![pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Fostul meu sot( de fapt inca nu suntm divortati) este tot alcoolic.Avem o fetita de 3 ani jumate.Cind m-am casatrit cu el am sperat ca voi reusi sa-l schimb.Venirea pe lume a fetitei noastre mi-a mai dat un motiv sa sper.Dar in zadar.

alcoolemia este o boala si trebuie tratata ( si nici atunci nu exista o certitudine ca " s-a lecuit"Anul trecut mi-am luat inima in dinti,mi-am luat copilul si am fugit de acasa intr-un centru de femei ( din pacate nu cred ca exista in Romania asa ceva)Singura cu un copil,intr-o lume straina cu o imba straina.A fost foarte greu!!!! Dar a trecut.Mi-am gasit o lcuinta ,mi-am pus la puct limba germana si intr-un final mi-a gasit si de lucru.

Cum a recationat sotul meu? la inceput telefoane,amenintari.Dupa s-a imblinzit si imi ofereea totul pe tava.A facut chiar o cura de dezalcolizare de 6 saptamini intr-un spital.Ma bucur ca am ramas tare si num-am intors la el.Iar acum a reinceput sa bea si amenintari.

Si sunt fericita mi-am redobandit echilibrul si am pur si simplu chef sa traiesc si sa ma ocup de fetita mea .Si in plus mi-am gasit pecineva care ma iubeste si o iubeste si pe fiica mea.

Sa se gindeasca bine prietena ta.

toate cele bune

 

renata & vanessa

 

http://community.webshots.com/user/bizau

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

NU STIU DACA CINEVA ESTE IN MASURA SA DEA VRE-UN SFAT CONCRET{va rog nu ma intelegeti gresit}.Totul depinde de la caz la caz .INSA in cele mai multe rinduri cind aceasta se transforma intr-o boala ....vindecarea este fff.grea.CIND creierul este inbibat de alcool nu se mai poate face nimic.LA mine in familie am un caz concret....de 30 de ani bea.A FOST DE EN ORI la dezalcolizare.DE en ori in coma alcoolica.ORGANELE VITALE sint...varza...nimic nu mai functioneaza bine.SI cu toate astea....alcoolul este singurul medicament.PT PARTENERI CELOR CU ASEMANEA PROBELEME....SEPARAREA este singura solutie. NU va faceti iluzi daca cei implicati promit marea cu sarea...nu va fi asa iar viata va continua sa va fie un cosmar.

 

ken

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...