Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 16


Recommended Posts

Salut dragelor! Paulat si mie mi se pare foarte tare romerganul acum, fenobarbitalul si mai si! chiar nu are rost sa-i trotilam prea tare ca sa doarma. Eu pentru a o linisti pe Karina sau pe Iris cand sunt foarte agitate si se anunta o noapte furtunoasa le dau in putin ceai (cca 20 ml ceai) o dopza de Calmababy (3ml) de la Erbavita si crede-ma ca se calmeaza in maxim 1 ora. Contine un amestec de plante usor sedative si calmante si este facut special pentru copii de la nastere pana la cativa ani. Costa cam 30 lei noi si este sub forma de sirop. Aceeasi gama are si Lass baby pt. copii constipati si Colicbaby pentru colici (noi am depasit faza). Noi suntem OK. Am luat bine in greutate, cam facem mofturi la mancare (Karina). Nu stiu cum sa le dezvat de mesele de noapte. Poate imi dati idei. Va pup si fug sa citesc din urma.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Paulat revin, pentru ca acum am vazut ca chiar dr. ti-a recomandat romergan. ma mir pentru ca mie trei pediatri mi-au spus ca romergan exclus pana la 6 luni ca ii tampeste de cap. Pussi multa bafta!!! tinem pumnii si ne gandim la voi! Sa dea Dumnezeu sa iasa bine! Pup toate fetele si o tai acasa la pustoaice.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mamaaa - fetele vor papa si de la mine (muls) si un bibe de praf nu pot sa le iau caci plec din tara laura - sincer acum imi pare rau k am zis da e vorba de un curs la care ma trimite compania, dar tb sa ma fi gandit de 2 ori inainte,acum e prea tarziu sa ma sucesc oricum de cd m-am intors la servici cred k a mai scazut productia:(
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

din nou acasa.......... va multumesc din suflet pt. sustinere, sunteti niste inimoase cu I
[flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo]
- pt. voi toate.. nu va enumar! Am ajuns asaca[:D] si direct pe DC... pana luni dimineata stau acasa, imi iau tensiunea din 3 in 3 ore si sunt dr. sa raportez! De ieri stau cu ea la 115/75 cat de cat stabila.. dar cica bufeuri;le pot sa apara tot timpul! Joi am stat pana la 2 in sala de nasteri( se punea problema ca Tustele sunt mai in siguranta afara decat inauntru) gata de intrat in cezariana(nemanacata, nebauta.. doar cu perfuzii), apoi a inceput sa scada! Conditiile din spital sunt oribile.. dar despre pesonal chiar n-am ce sa reprosez, am fost super monitorizata ecografii, IR-urile mi se masurau de trei ori pe zi si monitorizari de inimioare tot timpul... chiar n-am cuvinte la cum am fost urmarita! Am vb si cu dr. neunatolog ... in conditiile in care nasteam joi nu aveam sanse sa alaptez la san ... ele slabesc in primele zile pana la 1.800 gr. si nu aveau forta sa suga .. in cel mai fericit caz ajungeam la tetina ... asa ca eu sper din suflet sa le mai tin 2 sapt. in burtica( in conditiile de uter relaxat si ... col de 4.7 cm[:0])! Exista riscul sa nu mai puna foarte mult pe ele, dar si-ar reveni mult mai repede si ar recupera mult mai bine! Cu tensiunea n-am avut niciodata probleme ... ultima data am luat-o duminica si era ok... si miercuri seara era deja varza ... ideea e ca preeclamsia e foarte deasa la sarcinile multiple ...sunt bufeuri de tensiune care pot fi fatale pt. feti! n-o sa mai stau pe net (imi trebuie multa liniste si odihna) si de luni o sa va tin la curent sau prin SMS sau daca apuc sa prind vreun PC la spital[;)]
PUSSI [gravi] 35+ [fetita]SABINA ELENA & [fetita] ANA NICOLETA [url="http://tickers.baby-gaga.com/p/dev346pp___.png"] BURTICA ROZ [/url] MAI AVEM 14 ZILE DE STAT IN BURTICA LA MAMI! SI VOM IESI MATURE[zana][zana]!!! DOAMNE AJUTA![ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pussi am intrat special s avad daca sunt vesti de la tine [pup] eu am nascut tot cu simptome de preeclamsie (tensiune 140/70, proteine in urina), dar pentru ca eram la 36 sapt si 1 zi m-au indus sa stii ca fat amea cea mica s-a nascut cu 2050gr, a scazut la 1800gr (tot asa am plecat si cu ea acasa) si mi-au dat-o langa mine, inclusiv la supt, asa ca daca e numai dupa greutate, poate sa suga chiar si la greutatea asta mica !!! iti doresc sa te tii cat mai mult in burtica sanatoase !! ps: iti trimit acelasi mesaj si pe PM Ana, Stephanie si Isabelle (2 Dec 2006) si Tudor (12 Dec 96)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara fetelor . Pussi ma bucur mult sa mai vad vesti de la tine deoarece eu am mai putin de o saptamana ca tine sunt in saptamana 34 si am tot 2 fetite.Imi pare rau sa aud de spitalele noastre din romania ,aici in Dusseldorf-germania la mine este cu totul altceva nu stiu ce as fi facut in romania pt ca am fost internata de 3 ori pana acum si ...aparatura de aici nu cred ca va aparea prea curand in romania. Pussi vroiam sa te intreb daca ai facut injectiile cu cromazomi pt dezvoltarea plamanilolr copilasilor in caz ca ai putea naste acum. Oricum nu vreau sa va descurajez de spitalele noastre dar,imi este teama pt ca ,unele complicatii in timpul sarcinii daca nu le tratezi cumtrebuie pot fi.....fatale Eu mai am 22 de zile pana cand as putea naste fara probleme.[cina2] Va pup si imi place tare mult sa vb cu voi adina stan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pussi - tinem pumnii ai un dr super! te monitorizeaza foarte atent. mai rar asa ref la greutate - aveam in salon la spital doi baietei gemeni de 1700 gr si sugeau de la mama lor. e drept ca mai greu fata de copilasii mai mari, dar sugeau nici manzele mele nu deschideau gura cine stie ce, dar au supt. iar cu irina am plecat din spital la 2160 - asta dupa 1,5 zile de la nastere, deci cred ca a mai scazut ceva apoi ca ei scad in primele 3 zile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pussi ma bucur ca sunteti bine![pup] Noua nu ne mai ajunge timpul....Eu ma duc aproape zilnic la facultate. Abia mai respir....cand vin acasa....vai de capul meu ce gasesc....in sfarsit, e bine ca am cu cine lasa copiii.... Am mai pus poze noi sa ne mai vedeti aici: http://picasaweb.google.com/lavigemeni/PozeNoi02 Va pup pe toate! Lavinia [url="http://picasaweb.google.com/lavigemeni/August"]pozele mele[/url] Andrei (25.01.2001) Tea si Rares (12.07.2006) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=95471"]franturi din viata[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bun venit ultimelor mamici , scuze am intrat mai traziu sa le salut, si bun venit lui ginger in partea ardelenilor . pussi hai inca putin, bravo , esti cea mai tare, fara exemplul tau ce am face, ma bucur ca esti asa ambitioasa. va pupam pe toate!!! a venit zapada (80cm) deci mai rar cu iesitul afara si mai greu de stat in casa. [*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][fetita][fetita][dual] http://www.dropshots.com/gab___
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...