Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fetelor am nevoie de o opinie


Recommended Posts

quote:Originally posted by pork

... De cand e despartita de ex?...mi-a spus ca s-a despartit chiar inainte de a ne intalni, reantalni de fapt ca am mai avut o relatie acu vre-o 8 ani.


id="quote">id="quote">Pai asta spune multe. Are nevoie de cel putin cateva luni ca sa isi revina. Daca te-a reintalnit imediat dupa despartire, normal ca e bulversata. Si da, are nevoie sa fie singura si sa se regaseasca, o vreme. Nu e deloc momentul potrivit pt o relatie.Restul raspunsului il ai deja pe PM.In concluzie: da, e posibil sa vrea o relatie cu tine, e posibil sa aiba sentimente fata de tine, dar e prea devreme acum. Tu decizi ce faci mai departe.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 233
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Cateva luni?...ce sa zic o fi...dar ea a facut primul pas, ea s-a repezit pur si simplu la mine pt ca ulterior sa arunce o galeata cu apa rece...mi s-a spus ca femeile au stari si n functie de ele se si comporta intr-un fel sau altul, asta ar explica intr-un fel multe lucruri.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

...Iar probleme...m-am hotarat sa nu o sun avand impresia din replicile ei ca o sacai, o zi mai tarziu m-a sunat ea cu reprosuri cum ca de ce nu o sun. Mai vorbim zilnic si pe mess dar replicile ei sunt atat de lacunare gen "ok" "bine" incat ...chiar nu stiu, in general pe mess ea ma contacteaza (noroc ca stiu ca nu prea ii place sa scrie. A intreba-o cum se mai simte, daca si-a mai revenit...dar parca mi-e fric de raspuns un raspuns cu potentialul de a ma umple de amaraciune. Eu o sfatuiesc sa iasa cat mai mult in oras la aer, sa socializeze...Chiar nu stiu ce sa fac...se implinesc trei luni de cand am inceput legatura, si 3 saptamani de cand nu ne-am vazut...stau sa ma intreb cat va mai dura asa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

...realitatea o vad...si stiu ca acum nu ma iubeste....la randul meu m-am mai distantat de ea, altminteri pana acum poate faceam cine stie ce prosti. Felul cum imi aleg relatiile...pai ce eu am ales relati asta?...totul a fost OK primele 3-4 saptamani pana cand a lovit-o brusc filoxera, iar eu eram prins deja in carlig. Pot si sa tai in carne vie...dar ce rost ar avea?...doar ca sa-mi satisfac orgoliul? Stiu ca sunt la varsta la care pot sa gasesc si alte femei...dar, pana acum nu s-a potrivit...cele care imi placeau mie erau deja ocupate iar cele care m-ar fi vrut nu le-am vrut eu pe ele. Pe urma m-am ferit de compromisuri...sa fiu cu cienva doar de dragul de a nu fi singur...asa cum fac multi dintre prietenii mei. Intre timp am inceput sa o si inteleg, opinilile unor fete de aici de pe forum m-au ajutat si ele cu ceva. In definitiv nu e devina fata pentru ca sufera, pentru ca a avut o mare deceptie...sa ma duca de nas?...m-am gandit si la asta...totusi...fata e realmente foarte frumoasa, inteligenta, cu scoala...cred ca poate avea oricand 90% dintre barbatii de pe planeta...deci ce interes ar avea sa ma duca de nas doar pentru a fi bagata in seama?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by florinutza26
quote:Originally posted by pisimuky

Ce iti pot spune din experienta proprie e ca si eu faceam la fel ca tipa respectiva in adolescenta. Ma "angrenam" temporar intr-o relatie pentru ca imi placea tipul nu atat fizic cat pentru ca avea un suflet frumos dar pe parcurs imi dadeam seama ca nu va iesi nimic din toata chestia si renuntam. Iar daca el insista, nu-i spuneam verde in fata ca... ci o tot "scaldam" pana intelegea mesajul. Nu stiu - e bine, e rau ?!


id="quote">id="quote">aici nu e vorba de adolescenta pentru ca nu mai suntem adolescenti...ea are aproape 30 de aniSi eu asa faceam.
id="quote">id="quote">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mazzel...gresesti...nu ma raportez neaparat la prieteni atunci cand imi judec viata, desi vrand sau nevrand, constient sau inconstient ne uitam in jur si ne raportam la fericirea sau nefericirea altora. Pe urma sunt convins ca si alte fete de pe forum unele mai tinere altele mai mature mi-au dat raspunsuri sincere, dupa opinia si experienta fiecareia. Raspunsurile difera desigur...de la a-mi vedea de drum si a rupe relatia asta asa dificila cum e, pana la a avea rabdare, a-i da fetei timp sa-si revina (pentru ca si ele intr-o situatie asemanatare au avut nevoie de timp).

Oricum multmesc pentru raspunsul direct...si far amenajamente...asta si vreau

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by pisimuky

Ce iti pot spune din experienta proprie e ca si eu faceam la fel ca tipa respectiva in adolescenta. Ma "angrenam" temporar intr-o relatie pentru ca imi placea tipul nu atat fizic cat pentru ca avea un suflet frumos dar pe parcurs imi dadeam seama ca nu va iesi nimic din toata chestia si renuntam. Iar daca el insista, nu-i spuneam verde in fata ca... ci o tot "scaldam" pana intelegea mesajul. Nu stiu - e bine, e rau ?!


id="quote">id="quote">Si eu asa faceam.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

draga simte si ea nevoie sa fie bagata in seama de cineva, daca nu o baga barbatul ei in seama saraca.

un lucru e clar ca lumina, fata nu numai ca nu te iubeste dar nici macar indragostita de tine nu e.

de ce te imbeti cu apa rece, nu mai esti la pubertate.

acum esti deja in floarea varstei, inca mai ai sanse la o fata tanara, cu trecut cat de cat linistit(fara multi copii in spate sau abuzuri din artea unui ex sotz, etc), peste vreo 5 ani(ceea ce nu-i asa mult) daca nu esti vreun talent uimitor sau plin de bani ti s-a dus sansa,sansele sa ramai singur(mai ales dupa felul cum vad ca iti alegi pasiunile) sunt extrem de mari.

lasa fata asta sa-si vada de viatza ei si incearca sa te indragostesti de persoane care sunt in masura sa iti raspunda pozitiv.esti om matur, treci peste "nu intelege nimeni", "dragostea e oarba", etc, si incearca sa vezi realitatea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pork , sincer asculta la mine: pe forumul asta putine persoane iti spun verde in fatza, unu ca vor sa dea altora speranta(si atunci nu zic ce gandesc 100%, 2 ca sunt multe fete tinere care posteaza aici care poate inca mai cred in baubau si 3 ca multe persoane una gandesc si alta arata).

 

 

deci ce mai tura vura, nu conteaza de ce fata se poarta asa, este clar ca o FEMEIE INDRAGOSTITA, sau o femeie care iubeste, nu se poarta ca ea.

o femeie care iubeste e un fel de pisica salbatica.

este destul de matur sa stii lucrul asta ce dumnezeu.

 

in privintza fetelor care nu-ti trezesc sentimente asa ca fata asta, pai problema este la tine.asa iti alegi tu inconstient asiunile, de aia esti singur.inconstient te aprinzi dupa persoane care te chinuie, iti place sa suferi.

de ce nu incerci sa te lamuresti DE CE, si cand intelegi vei putea sa te indragostesti de cine este in stare sa-ti intoarca sentimentele, astfel incat sa traiesti experiente pozitive, de dragoste, care sa-ti aduca stari de fericire, beatitudine, mult sex si mai departe liniste, parteneriat, copii, caldura, siguranta, ordine curatenie si mancarica buna?

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by pork

...realitatea o vad...si stiu ca acum nu ma iubeste....la randul meu m-am mai distantat de ea, altminteri pana acum poate faceam cine stie ce prosti. Felul cum imi aleg relatiile...pai ce eu am ales relati asta?...totul a fost OK primele 3-4 saptamani pana cand a lovit-o brusc filoxera, iar eu eram prins deja in carlig. Pot si sa tai in carne vie...dar ce rost ar avea?...doar ca sa-mi satisfac orgoliul? Stiu ca sunt la varsta la care pot sa gasesc si alte femei...dar, pana acum nu s-a potrivit...cele care imi placeau mie erau deja ocupate iar cele care m-ar fi vrut nu le-am vrut eu pe ele. Pe urma m-am ferit de compromisuri...sa fiu cu cienva doar de dragul de a nu fi singur...asa cum fac multi dintre prietenii mei. Intre timp am inceput sa o si inteleg, opinilile unor fete de aici de pe forum m-au ajutat si ele cu ceva. In definitiv nu e devina fata pentru ca sufera, pentru ca a avut o mare deceptie...sa ma duca de nas?...m-am gandit si la asta...totusi...fata e realmente foarte frumoasa, inteligenta, cu scoala...cred ca poate avea oricand 90% dintre barbatii de pe planeta...deci ce interes ar avea sa ma duca de nas doar pentru a fi bagata in seama?


id="quote">id="quote">pork, gandesti extrem de imatur.ce legatura au prietenii tai cu viatza TA sentimentala, sau tu raportezi succesele sau insuccesele tale sentimentale la experientele prietenilor tai? esti cumva genul care gandeste: ia uite la uratul/neterminatul/a aia ce fericit e , ca 2 porumbei, pe cand eu, care am CU ADEVARAT sentimente de oferit, nu am cui, dragostea adevarata refuza sa-mi iasa in cale.explicatia este simpla: adevarul este ca robabil NU AI dragoste deloc de oferit.deocamdata.ia gandeste-te, care o fii secretul celor care se indragostesc, raman impreuna, ladesc o relatie de ani, imbatranesc frumos impreuna? si-or fii gasit "sufletul pereche" si tu nu?nu-ti zic cu rautate, dar sa stii ca situatia asta in care esti singur si nefericit TU o creezi.si acum faci p mama dolores pt fata asta care nu e indragostita de tine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...