Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fetelor am nevoie de o opinie


Recommended Posts

imi pare rau sa-ti spun, dar se pare ca tu NU VREI sa fii ajutat.

toata lumea vine cu solutii dar tu o tii pe a ta, una si buna.

cred ca ne batem gura degeaba, oricum tu stii ce vrei sa faci.

 

eu ma retrag de la acest subiect.

succes si fa in asa fel sa nu regreti nimic mai tarziu.

toate cele bune

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 233
  • Creat
  • Ultimul răspuns

April...cum adica NU VREAU sa fiu ajutat?...cum adica o tin pe am mea?...cu ce solutii s-a venit> daca e sa sintetizez:

 

Sa o uit si sa-mi gasesc alta (stiu...s-a notat_

Nu ma iubeste...

Sa am rabdare si sa-i las timp (stiu...s-a notat asta fac acum)

 

Alte solutii in afara de anumite variante ale acestora 3 nu vad si proobabil nici nu sunt.

Cel am i mult ma interesa experienta unor persoane, femei aflate in situatii asemanatoare, pentru a intelege mai bine ce se intampla, eventual cat poate sa tina, perioada de refacere dupa o mare dezamagire.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Auzi, Pork! Perioada de refacere poate dura foarte mult. Dar! Daca femeia e desteapta, cand intalneste un om care-i merita sentimentele, nu mai sta sa viseze la cai verzi pe pereti.. mai ales la 30 de ani! Visele astea erau pentru 20 de ani. Am trecut si eu prin asta, nu vorbesc aiurea. Dupa ultima mare dezamagire, mi-am cunoscut sotul, desi inca ma gandeam la celalalt, ca ramasese in coada de peste treaba. El stia totul despre fosta relatie, si mi-a zis ca se teme ca daca el ar veni inapoi eu l-as accepta. Stii ce i-am raspuns? Ca chiar daca inima mea s-ar gandi la o asemenea ipoteza, prin modul in care s-a purtat nu merita asa ceva, si mintea mea nu l-ar mai ierta. Si m-am gandit ca chiar nu merita sa visezi la un idiot care te-a lasat si te-a facut sa suferi, cand ai un om bun care te iubeste langa tine. Si eu aveam atunci 24 de ani. Asa ca fata ta nu stiu de ce nu se poate decide, nu e inteleapta deloc. Sa nu fie cumva faptul ca nu simte suficient fata de tine! Trebuie sa iei in considerare si aspectul asta.

Plus de asta, daca tu nu stii exact care a fost poevstea ei si de ce sufera, e greu sa ne ceri noua parerea, pentru ca si ca femei, avem experiente diferite, nu stim exact prin ce a trecut ea cu acel tip.

 

Ma gandesc totusi ca din moment ce te tine asa in suspans, nu e hotarata ca vrea sa renunte la el definitiv si sa intre intr-o relatie cu tine. Cred ca inca mai spera la exul.

 

Si apropo de celalat subiect unde ai scris, serios ca imi pareai mai profund. Adica poate inca nu ai iubit pana acum, dar iubirea adevarata nu se impiedica de niste fire de par (nu zic ca aspectul nu conteaza, dar iubirea e mai mult de atat!)

 

Coraly si Sergiu (3 ian 2005)

 

poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by babyblue

pork e in 10 luntre...dc ii spun eu despre experienta mea, nu se pune ca-s mica...si situatiile nu-s la fel ca io nu m-am sarutat cu alex...iti zic io pork, nu are asa multa insemnatate!!dc ii spune cineva ceva ce nu ii convine, nu se pune pur si simplu...dc ii spune cineva sa astepte, dar cat mai dureaza? parca ar stii cineva cat dureaza?dc i-am zis sa imi explice cum e femeia asta si ce pasiuni comune au, ca sa imi fac o imagine, poate nici nu-s potriviti macar, nu vrea sa zica, e ciufut si sictirit pe viata...si tot asa...iar incepi sa ma enervezi PORK!!! nu iti mai scriu nimic pana nu vii cu niste chestii noi si cu alta atitudine: 1. mai tonica (parca esti un porc batran si ramolit), 2. mai optimista ( cu optimismul muti muntii din loc), 3. mai masculina (sincer, deja ai un aer prafuit)....asa te plangi ca o baba cu calti in cap, esti mai rau ca mine...heiii..io-s bocitoare sefa,nu te-ai prins? da' macar io am motive...concrete._______________________________________________________________________Babyblue va pupa pe toti!!id="red"> "Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea." id="red">


id="quote">id="quote">[:-)))][:-)))][:-)))]zepellina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by babyblue

 

 

si tot asa...iar incepi sa ma enervezi PORK!!!

 

nu iti mai scriu nimic pana nu vii cu niste chestii noi si cu alta atitudine: 1. mai tonica (parca esti un porc batran si ramolit), 2. mai optimista ( cu optimismul muti muntii din loc), 3. mai masculina (sincer, deja ai un aer prafuit)....asa te plangi ca o baba cu calti in cap, esti mai rau ca mine...heiii..io-s bocitoare sefa,nu te-ai prins? da' macar io am motive...concrete.

 

_______________________________________________________________________

 

Babyblue va pupa pe toti!!

id="red">

"Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea." id="red">


id="quote">id="quote">[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][cool]..ioi simpatica mai esti...am ris cu lacrimi[:D] ...

 

"Cat asculti de Dumnezeu, atat asculta si Dumnezeu de tine"

Parintele Arsenie Boca

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Adria_

Babyblue, esti mandra de tine ca ai reusit sa jignesti? Sau ce?


id="quote">id="quote">nu doamna. nu l-am jignit deloc. chiar mi-e drag de el,intr-un anume fel. altfel nu i-as scrie deloc si l-as ignora total.ca ma exprim eu asa...sa-mi fie cu iertare dc am fost inteleasa gresit.imi pare rau de toti oamenii care trec prin indecizii si suferinte in dragoste, ca vb aia si eu le duc in spinare pe ale mele. asa am simtit eu sa-l incurajez, mai barbateste asa..._______________________________________________________________________Babyblue va pupa pe toti!!id="red"> "Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea." id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...