Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fetelor am nevoie de o opinie


Recommended Posts

Pork, am citit toate cele 15 pagini cap coada! Acum inteleg de ce ai postat la topicul meu. M-ai sfatuit sa lupt "pana la ultimul cartus". Poate ca si tu ar trebui sa faci la fel... desi, Alma are mare dreptate, fata e foarte confuza, sufera mult dupa ex-ul, dar nici nu vrea sa stea singura. Are nevoie sa stie ca cineva o sustine, cineva ca tine!

 

Spuneai ca ai nevoie sa auzi povesti asemanatoare. Am si eu una pentru tine, chiar doua.

 

Unul dintre colegii mei de apartament a trecut printr-o experientza foarte trista. A venit intr-o zi cu fata acasa, ea, super dulcica, deschisa, zambitoare... El, foarte indragostit. Isi trimiteau zeci de sms-uri pe zi, declaratii infocate in care ea ii multumea ca a aparut in viatza ei cand credea ca nu mai poate fi fericita. Apoi, brusc, dupa o luna, s-a rupt totul. De ce? Pentru ca ea ia spus ca are nevoie de timp, ca nu e pregatita pentru o relatie... Tipul a venit pulbere acasa intr-o seara si ne-a povestit ca nu mai intelege nimik. Atunci am aflat ca biata fata se cuplase cu el ca sa scape de fostul - un tip foarte posesiv, care o sechestra, n-o lasa se se vada nici cu prietenele ei. Trecerea brusca, del a o relatia la alta a speriat-o cu siguranta si atunci a dat inapoi. Acum se vad foarte rar, isi vorbesc politicos, dar nici unul dintre ei nu mai incearca nimik. El pare sa-si fi revenit, imi spune tot timpul "n-a fost sa fie, n-o sa-mi pun acum cenusa in cap". Ma intalnesc si eu cu ea si ma intreaba tot timpul ce mai face X si asta imi lasa senzatia ca ei chiar i-a pasat de el, insa i-a fost teama sa nu-l faca sa sufere, si asta pentru ca nu-si revenise inca dupa fostul, care, culema, fusese si primul ei barbat...

 

O alta poveste.

 

Eu insami am fost tentata sa incerc o noua relatie, la vreo doua luni dupa ruptura de fostul meu logodnic. Tipul - ok, nimic de zis, parea sa aiba cele mai bune intentii. Am vorbit pe mess o gramada, am vorbit la telefon, am iesit in oras de vreo 2 ori. Ba odata l-am luat si pe bebe cu mine si atunci m-a innebunit ca vrea si el un copil. Ultima data cand ne-am vazut, mi-a lasat impresia ca vrea sa ma sarute la despartire. Mi-aduc aminte ca am coborat precipitat din masina, sa nu-l mai vad. M-a cautat dupa o saptamana pe net, sa ma intrebe e a facut de m-a speriat asa de tare. I-am raspuns ca nu m-a speiat in nici un fel, atat ca mi-am dat seama ca el vrea mai mult si mie nu mi se pare coret sa-i dau sperante, atata timp cat eu inca mai tin la celalalt. Si mi-a scris: "apreciez foarte mult", dupa care, in alta seara mi-a tantit-o ca s-a ingragostit de mine. Mie una mi s-a facut rau, am dat-o pe gluma si pana la urma am luat hotararea sa nu mai vorbim. E mai bine asa, oricum nu ma atragea in nici un fel!

 

Inca o precizare! Stiam ca il mai iubesc pe fostul inca de cand am schimbat primele replici cu celalalt, insa ma saturasem sa stau in casa si sa-mi plang de mila. Ma saturasem sa fiu singura - ca femeie vorbesc. Acum insa singuratatea nu mi se mai pare o povara, mai ales ca am un suflet nevinovat langa mine, fatza de care trebuie sa ma comport matur, responsabil.

 

 

 

Mara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 233
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Iti mai povestesc ceva, Pork! Eu una nu fac parte din categoria femeilor gen Elena Carstea care cred ca toti barbatii sunt porci. Tot timpul m-am ferit sa-i bag pe toti in aceesi oala, si asta pentru ca fiecare om are un suflet si este ilogic si inuman sa faci asemenea generalizari. Mie tu chiar imi pari un tip ok iar povestea ta imi trezeste amintiri...

 

Acum cinci ani si jumatate am cunoscut un baiat - zic baiat pentru ca eram amandoi foarte tineri, nu aveam decat 20 de ani. Frumoasa varsta, frumoasa poveste. Am trait trei luni demente de pasiune, o pasiune pura, casta, intelegi tu la ce ma refer... Am fost foarte indragostita de el, iar atasamentu meu cred ca s-a datorat in mare parte si faptului ca el suferise foarte mult in trecut... iar eu mi-as fi dorit sa-l salvez intr-un fel, sa-l mantuiesc de toata suferintza... Am trait tot timpul cu sentimentul ca omul asta e facut din acelasi aluat ca si mine, iar dupa ce ne-am despartit n-am putut scapa de senzatia ca rolul lui in viatza mea nu s-a terminat. Si nu pentru ca a fost el prima mea dragoste, primul care m-a facut sa-mi doresc sa fiu femeie, primul in fatza caruia simteam cum mi se taie picioarele si imi zboara fluturi prin stomac... ci pentru ca stiam ca o sa-l revad peste ani, ca o sa sa aiba un sfat bun pentru mine la un moment dat.

 

Si asa a fost. Ne-am revazut acum cateva saptamani si asta pentru ca l-am cautat eu, la indemnul unui prieten care ne stia povestea si stia cat de mult tinusem la el. L-am regasit schimbat, maturizat inainte de vreme, frumos cum nu se poate si obosit. Mi-a povestit ca este singur de doi ani de zile, ca a avut o logodnica pentru care si-ar fi dat si viatza, dar care a intrat intr-o depresie cumplita si asta a dus la sfarsitul relatie lor. El a fost innebunit trei luni de zile, n-a mancat, n-a dormit, si-a neglijat serviciu ca sa meaga cu ea prin spitale, sa-i fie alaturi trup si suflet. Numai ca ea, la final, a laut decizia ca nu mai vrea sa fie cu el. S-a invinovatit pe el pana i-a expliat medicul fetei ca toata nefericirea ei se trage de la o trama din coplarie... Mi-a mai povestit ca a stat de curand de vorba cu ea si si-a dat seama ca nu-si revenise nici pana astazi... Mie una mi s-a facut rau, pentru ca mi-am dat seama ca am in fata ochilor un barbat adevarat, un barbat de care orice femeie ar fi mandra. Pe de alta pate, imi venea sa musc din asfalt, pentru ca iar simteam fluturi in stomac... Ma simteam iar vie, ma simteam femeie si nu credeam ca voi putea sa mai simt asta necazul cu fostul logodnic.

 

Ce sfat mi-a dat? Sa ma rog in primul rand sa fiu sanatoasa si eu si copilul, pentru ca asta e cel mai important lucru in viatza. Si mi-a mai spus ca el unu a invatzat din propriile greseli si nu are de gand sa le mai repete. In rest, timpul le rezolva pe toate; calmul si rabdarea fac minuni! In nici un caz nu trebuie sa ne plangem de mila, pentru ca ceea ce nu ne omoara, ne intareste!

Deh, asta viatza!

A ramas ca daca nu ne mai revedem in perioada urmatoare, ne intalnim peste cinci ani sa ne plimbam copiii. Iar eu ma gandesc ca daca si peste 5 ani o sa fim tot singuri amandoi, il iau de barbat![:D]

 

Mara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru posturi...ai si tu dreptate, poate ca nu ar mai trebui sa caut atatea explicatii...situatia a fost cea care a fost si este cea care este. Ideea ca probabil va ve-ti mai intalni peste 5 ani...o fi si asta ceva pentru confortul vostru psihic...dar...

In ce ma priveste...voi mai astepta putin pentru ca mi-a cerut iar eu i-am promis ca ii voi da ceva timp...daca lucrurile nu se indreapta in directia normala voi disparea...fara reprosuri, fara acuze, fara scrisori de adio.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

domnu' guestus, eu am raspuns deja la subiectu' asta, nu-sh de ce m-ai intrebat din nou....raspunsul ramane NU. nu-mi place porky.a luat-o pe arie prea rau.

m-a secat la culme si nu mi-as strica vacanta la ibiza sa-mi tot planga dupa fusta aia a lui si sa zica ca la el e ceva special, nu e ca la nimeni.

 

 

ba e proky, e mai banal decat iti inchipui!!!

o fusta dupa care salivezi in tacere si care nu te vrea, nici macar ca premiu de consolare. ce vrei mai banal de atat?

 

_______________________________________________________________________

 

Babyblue va pupa pe toti!!id="red">

"Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea." id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...