Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fetelor am nevoie de o opinie


Recommended Posts

Asigura-te de sentimentele ei...nu poti iubi tu pt amandoi.Nu vreau sa fiu cinica,dar cred ca se foloseste de tine,esti bun pt ca te are la indemina.Lasa-i clar care sint sentimentele si intentiile tale,si in acelasi timp arata-i ca se poate baza pe tine,ca esti linga ea,daca ea vrea .... si las-o sa se decida.

Daca va fi sa fiti impreuna asta numai timpul o stie.. Merita sa lupti atunci cind ai certitudinea reciprocitatii,nu atunci cind imparti numai tu anumite sentimente.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 233
  • Creat
  • Ultimul răspuns
...multumesc pentru raspuns...si eu obisnuiam sa dau sfaturi altora, acum vad diferenta imensa intre a da sfaturi si a fi implicat direct, a simti, a nu dormi nopti intregi, a nu putea sa manci cu zilele si la 34 de ani nu mai sunt un pustan.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iubesti ..si suferi pt dragostea ta..Noi nu incercam decit sa te ajutam,un sfat,o opinie,insa hotaririle le iei tu...

Dragostea nu tine cont de varsta...e un sentiment unic,chiar daca acum ii vezi partea mai putin frumoasa...

Sper sa gasesti drumul catre fericirea ta,iti doresc rabdare si multa bafta..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pentru raspuns...eu nu reprosam nimanui nimic, faceam doar niste constatari. Cu rabdarea aveti si voi dreptate, dar...atitudinea ei e atat de contradictorie incat ma duce la exasperare, incerc si eu sa ma adancesc cat mai mul tin lucru, sa socializez cat mai mult..dar nu e usor...in fine NO PAIN NO GAIN...uneori ma intreb de ce lucruri atat de simple trebuie sa fie atat de complicate
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea sincera...daca vrei sa o afli, este ca nu mai vrea sa fiti impreuna! Probabil a facut o incercare si si-a dat seama ca nu merge si atuci s-a retras in tacere... Poate ar fi mai bine sa o uiti si sa treci mai departe decat sa te implici mai mult si sa treaca timpul , iar la sfarsit sa suferi mai mult decat ai renunta acum... Sper sa gresesc, dar asta e prima mea impresie... Oricum mult noroc si sa fie cum iti doresti tu!

 

Simona mamica lui [copil]Mario-Gabriel, praslea cel vesel si voinic - 22.07.2005

Poze Mario Gabrielid="green">id="size3">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum vad ce ai scris mai departe... poate pur si simplu se teme de un pas asa mare daca intradevar a avut o mare deceptie poate fi prea curand pt ea si vrea sa se mai gandeasca... in orice caz, daca o iubesti asa mult si chiar iti doresti sa fii cu ea, parerea mea e sa nu cumva sa ii scrii vreo scrisoare de despartire sa se considere grabita sau fortata sa ia vreo hotarare, si sa astepti fara sa-ti pui insa prea multe sperante... Poate cine stie? Nu stii de unde sare iepurele si te supa peste 2 luni si jum, adica la 2 sapt dupa ce tu ai fi trimis acea scrisoare..... Mult succes si iti tin pumnii!!!!

 

Simona mamica lui [copil]Mario-Gabriel, praslea cel vesel si voinic - 22.07.2005

Poze Mario Gabrielid="green">id="size3">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa zic...aveti fiecare dreptate in felul vostru, poate ca solutia cea mai buna este sa nu-mi pun mari sperante, sa nu ma implic prea tare (desi e greu sa nu o fac). M-am gandit si formula "sa nu pic de fraier...de manta de vreme rea"...dar asta e judecata de adolescent...nu zic ca orgoliul nu isi are rolul lui mai ales la un barbat, dar dea data asta crred ca am de a face cu un "win -win" situation. Chiar daca se va termina m-am ales cu niste momente frumoase...evident cu pretul lor care poate sa fie un pic dureros...dar macar simti ca traiesti.

Ma intereseaza opinia fetelor daca a mai fost cineva in situatia asta si a reactionat in felul acesta...adica sa vrea sa fie singura chiar dacae ra interesata de barbatul respectiv. O zi buna la toata lumea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gandeste-te ca poate vrea sa-si puna la incercare sentimentele ce le are pt tine. Daca vrei sa te convingi ca poti sau nu trai fara acel om te rupi o perioada si vezi ce simti: iti lipseste enorm sau parca nici n-a fost, deci poti fara el sau nu. Eu cred ca e un test pentru ea in primul rand. Poate gresesc, insa e un punct de vedere.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca e chiar asa...cred ca a actionat dupa primul impuls...voi femeile simtiti...o doare cumplit despartirea de ex-ul ei pe care l-a iubit si il mai iubeste preobabil cu pasiune. Imi amintesc ca acum cateva zile m-a sunat si am vorbit la telefon, am intrebat-o daca nu vrea sa ne vedem din cauza ex-ului...si am auzit-o cum i -s-a oprit respiratia, cum a luat de mai multe ori aer pe gura...e greu, dar ce sa fac
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca nu ar trebui sa faci nimic... ma rog nimic ca initiativa. Daca chiar vrea sa incerce o relatie va da semnale, pe care le vei receptiona (mai ales ca esti deja destul de implicat), iar daca pur si simplu incearca sa te tina pe post de "manta" iarasi o sa te convingi in timp.

Oricum cred ca nu ne e cazul sa o presezi, oroicare ar fi decizia ei. Nu-ti va fi bine nici tie, nici ei; tu pentru ca ti-ai putea creea prea multe sperante si te-ar durea, iar ea pentru ca s-ar putea sa aiba pur si simplu nevoie de timp.

 

 

"O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...