Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fetelor am nevoie de o opinie


Recommended Posts

poate e doar parerea mea..........dar nu mi-se pare corect ce face ea, pai din cate inteleg ea a avut o relatie mai dificila cu ex-ul , ok, in loc sa sufere.. de ce nu "move on" cu viata ei, trebuie sa nu mai traiasca in trecut, sa se gadeasca de ce sau despartit si si toate defectele sin nentelegerile pe care lea avut cu exul, de regula femeile isi amintesc mai usor clipele placute si iuta foarte repede cele neplacute.

daca nu mai sant impreuna inseamna ca relatia nu merge... ce e asa de greu sa inmormanteze trecutul, da m-am exprimat bine..poate face o ceremonie si asa ii va fi mai usor si nu va mai face si pe altii sa sufere, sa adune toate amintiriele cu exul, ex foto si alte alea si sa le dea foc, aici e chiar o emisiune care ajuta pe cei care nu se pot desprinde din o relatie toxica sa mearca mai departe si sa-i uite..

 

de ce sant asa de revoltata ....ca e ca si cum te-ar inseala cu ex-ul emotional....sti am nevoie de tine sauna-ma ...dar da-mi timp ca-l mai iubesc pe ex.....ceea ce nu mise pare corect

 

daca am fost mai dura te rog sa ma ierti, dar asa vad eu lucrurile, ar trebuie sa fi mai ferm cu ea , chiar daca e greu caci o iubesti si nu vrei sa o pierzi, dar trebuie sa-i deschizi ochii ...

sa te sune cand e sigura ca nu mai sufera dupa ex si sa vina cu motive ferme ca ex-ul nu mai e in pat cu voi

 

 

mamica lui Ana Maria

 

 

Nihil Sine Deo!

Nimic fara Dumnezeu!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 233
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by pork

...Foarte interesant SM BV...dar ce sa zic...ideea e ca mai mult decat mi-o doresc pentru mine, as vrea sa fie fericita. Despartirea o pot suporta...trece in cateva saptamani, poate 2-3 luni...sa o stiu langa mine nefericita, peste asta nu as putea trece. ...e interesanta experienta ta, asa e viata, daca ati fost nedespartiti macar a murit fericit


id="quote">id="quote"> ...e de admirat ceea ce simti pt ea...despartirea de persona iubita ,golul pe care il lasa in urma si in interior, puterea de a merge mai departe , capacitatae de a infrunta problema si de a o depasi,depinde de fiecare in parte.. ...si daca intr-o buna zi revine ex-ul si povestea se repeta?! daca nu e destul de puternica sau decisa sa zica NU.. Din punct de vedere egoist,ti-as spune sa te bucuri de fiecare moment cu ea,cum spunea un filozof,"traieste ziua de azi ca si cum ar fi ultima !",nu te mai chinui,si lasa lucrurile sa decurga de la sine..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iti mai zic si eu ca poate nu e clar pana acum. Cu cat insisti mai mult cu atat iti scazi sansele singur. Las-o sa-l boceasca pe exul pana ii iese pe urechi. Cand s-o convinge nu are decat sa iti spuna. Da nu insista acuma, chiar distanteza-te pentru ca esti doar un paratraznet pentru vina altuia.

 

You asked me if I'm happy. This is a difficult question. The problem with happiness is that you don't know when you have it. You remember it. Ask me in another ten years. Maybe I'll be able to answer.id="green">id="Tahoma">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

of of...acum incep sa sufar eu pt tine ca tu suferi ...[:D], eu zic sa treci mai departe sant sigura ca ai sa gasesti pe altcineva care sa te iubeasca si sa te faca fericit, cineva care sa te merite, nu pierde timpul caci e pretios si bafta,

 

iar pt d-ra ..cand se va trezi si ii va trece atunci te va cauta, da cine stie cati ani de zile o sa-i ia sa-l uite pe exul....esti dipus sa astepti ...?

 

acum daca cineva te iubeste cu adevarat iti spun eu sigur ca nu conteaza ce relatie a avut in trecut sau ce mare iubire...e iutata, e trecut si gata...nu mai conteaza, conteaza prezentul si iuberea traita si impartasita asta e cea mai frumoasa[flo]

 

mamica lui Ana Maria

 

 

Nihil Sine Deo!

Nimic fara Dumnezeu!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

VREA SA FIE SINGURA... ok, atunci lasa-o singura , nu-i mai raspunde la tel. si sms, , ea a zis ca tu nu ai cum sa o ajunti....deci lasa-o sa-si revina singura, da-i timp de 3 sau 6 luni sau stabileste cu ea cat timp vrea sa fie singura fara sa tineti leg. si ea sa decida ce vrea ...ori ex ori tu ... , dar pe urma sa fi sigur ca nu se mai gandeste le ex. si puteti fi fericiti impreuna, eu zic ca e o solutie,

 

 

 

mamica lui Ana Maria

 

 

Nihil Sine Deo!

Nimic fara Dumnezeu!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Unele femei au o doza de masochism. De genul "Ma injura, ma bate, dar il iubesc si-l vreau inapoi".

 

Uit-o. Da-i "delete" pur si simplu. Gandeste-te cum ar fi fost sa se fi mutat la tine si dupa 2 luni sa i se mai faca dor de vreo palma si s-o taie la ex-ul. Desigur, am fost rautacioasa, dar cred ca ai nevoie de un dus rece.

 

Ai grija de tine![flo]

 

 

[foto]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pork- eu inteleg ca o iubesti... desi e neplacut in anumite momente sa se opreasca pt ca si-a amintit de ex-ul... pai asa vrei sa traiesti??? Oricum, eu nu am spus sa o uiti si sa treci mai departe... incearca in continuare, dar nu purta "ochelari de cal" si nu te poticni de aceasta "reltie"... Priveste in jur si la alte femei ca nu se stie de unde sare iepurele (asra pt ca spuneai tu ca oricum esti singur... poate nici nu te mai intereseaza altcineva pt ca te gandesti numai la ea...) Ea nu prea pare sa-si doreasca o relatie cu tine, desi din pct meu de vedere e pacat, pt ca o dragoste cum descrii tu, daca intradevar asta si simti.... Mai rar de gasit![flo] Succes!

 

Simona mamica lui [copil]Mario-Gabriel, praslea cel vesel si voinic - 22.07.2005

Poze Mario Gabrielid="green">id="size3">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...