Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fetelor am nevoie de o opinie


Recommended Posts

...Nu stiu cat de rar de gasit e o situatie ca a mea, ma straduiam doar sa inteleg ceva, sa stiu daca mai are rost sa ma implic. Stiu ca mai sunt si alte femei, si sunt un tip care socializeaza iese prin cluburi si pe la berici. Dar nu e usor de gasit ceva care sa-mi placa si sa mai fie si singura...dupa 30 de ani cu atat mai putin. In general femeile de 25-30 de ani care sa-mi placa sunt bussy. Am mai incercat relatii de conjuntura..sa fiu si eu cu cineva...dar nu merge, daca nu te trezesti dimineata cu cine trebuie langa tine...nu prea are rost...desi compromisuri la un moment dat trebuie facute.

...Acum cu realtia asta...stiu ca cea mai buna idee este sa ma detasez cat pot (ceea ce nu e usor), detasarea mi-ar da rabdarea necesara pe care mi-o tot cere fata. Ori asta era si intrebarea mea...daca are rost.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 233
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by pork

[br...Acum cu realtia asta...stiu ca cea mai buna idee este sa ma detasez cat pot (ceea ce nu e usor), detasarea mi-ar da rabdarea necesara pe care mi-o tot cere fata. Ori asta era si intrebarea mea...daca are rost.


id="quote">id="quote">

 

Citeste inca o data ce ai scris mai sus... ai sa vezi ca mare parte din raspunsurile pe care le cauti se regasesc aici. Sau cel putin asa vad eu lucrurile.

Ea iti cere sa te detasezi, ma rog, sa ai rabdare, deci incearca s-o faci. OK Nu te implica intr-o alta relatie si mai stai la dispozitia ei o perioada... dar nu prea mare (cred eu). Desi consider ca e cazul sa aveti si o discutie (nu neaparat chiar acum) in care sa-i spui si cam ce doresti de la ea. Nu ma refer la o conditionare neaparat, dar nici starea asta de dubii nu cred ca pe termen lung are numai aspecte pozitive.

 

 

"O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai, pork-ule! (sorry) Io urasc oamenii care nu stiu ce vor de la ei, de la ceilalti si de la viata. Care n-au auzit ca exista alb si negru, cald si rece. Pt ei toate-s gri si caldutze... Daca vroia cu adevarat relatia, erati impreuna. Asa...o scalda cum poate! Las-o in pace si vezi-ti de viata! E plina tara de femei frumoase, destepte si devreme acasa! Succes![pup]

 

 

___________________________________________________________

Tzuni [sofer] mic si drag si scump si grasunel si... pisicos

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Tzuni...daca ar exista doar cald si rece, respectiv alb si negru am trai intr-o lume foarte plicticoasa. Culorile pastelate, nuantele de griuri si apa calduta fac parte din cotidian...din realitatea vietii care este complexa. Normal ca am sa-mi vad de viata mai departe in cazul unui esec in aceasta realtie, care ce-i drept a debutat cam dificil...dar asta e.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pork, inteleg ce spui cand vorbesti despre "nuante". Dar cand m-am referit la alb/negru, rece/cald, m-am gandit la ideea ca omul este unic, are o singura viata, pe care ar fi frumos sa o traiasca fericit. Tu ma iubesti (cald), eu stau pe langa tine si-ti spun ba ca-mi placi, ba vreau sa stam impreuna, ba vreau pauza, ba lasa-ma in pace (caldut). Crezi ca e corect? Nu suntem Dumnezeii altora! Nu avem voie (dreptul) sa ne jucam cu viata altora. Ideal ar fi sa-ti spun: dragul meu, nu ma vad intr-o relatie langa tine. Punct. Si tu, ca om matur, care ai vorbit la rece (nu la caldut) cu o persoana matura, stii ce sa faci de-acum incolo, stii in ce ape te scalzi, poti sa iei alte decizii in ceea ce priveste viata ta. Asa mi se pare matur, corect si ideal. Cand e vorba de sufletul omului, prefer sa fiu alba sau neagra, calda sau rece. Nu vreau sa tulbur la modul gri si caldut viata nimanui. Dar asta sunt eu...

 

 

___________________________________________________________

Tzuni [sofer] mic si drag si scump si grasunel si... pisicos

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by pork

...cand spuneai "tara" asta te refereai la Brazilia?...nu am fost inca dar in New Zealand am vazut o multime de brazilience, un fel de romani ai lor...e adevarat ca vezi si fete dragute printre ele.


id="quote">id="quote">Nuuu, acolo visez sa ajung intr-o buna zi! [:D] Sunt in Romania. Fug sa schimb la profil (sorry, am uitat s-o fac pana acum).___________________________________________________________Tzuni [sofer] mic si drag si scump si grasunel si... pisicos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca tii(doresti) atit de tare sa mearga relatia asta,incit n-ai sa-ti iei nici o pauza..te vad mult prea tare implicat ca sa te poti detasa..sau poate tu insuti nu vrei sa constientizezi anumite aspecte?!..

Raman consecventa la ce am mai scris,si anume,ca atunci cind nu exista feed-back la sentimentele tale ,n-are rost ...

Fetele au explicat bine comportamentul ei..nu e o persoana hotarita ,nu stie nici ea ce vrea la momentul actual...iar doza de masochism e prezenta.

Sa nu ma intelegi gresit,n-o judec...nu-mi permit asta vis-a-vis de nimeni,constat,doar..

 

Pina una alta,vezi ca sintem alaturi de tine,empatam cu tine..si asta zic eu,e extraordinar..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut Pork(de ce nick-ul asta)?

 

Am vazut ca scriai mai devreme despre ``aurea mediocritas``, si cred ca la modul general ai dreptate; nuantele intermediare sunt reale; viata nu e facuta din convingeri rigide in virtutea carora ne desfasuram. Pe de alta parte in acest unic segment al vietii e pacat sa lasam de la noi. Ma refer iubire. Adica, nu stiu, ne petrecem cat?! 5-6 ani din viata indragostiti, 10%... Nimic nu poate egala sentimentul impartasit, reciprocitatea. Nu zic, ca putem iubi o viata intreaga dar senzatia aia speciala, de daruire febrila(din toate punctele de vedere); de panica(virgula) ca nu apuci sa dai si sa primesti suficient de la celalalt nu dureaza asa de mult...

Esti tanar, ce naiba, renunti asa de usor?

Tipa asta nu te iubeste. E clar. Nu exista om indragostit care sa stea sa se gandeasca, sa cantareasca, sa nu stiu ce... Nu cunosc situatie in care un om indragostit sa ``nu poata`` ceva.

 

Uite, citeam un post al unei fete care povestea de un fost prieten care i-a scris si a determinat-o sa se intoarca la el. O poveste trista, dar trecand peste asta, ai observat ca vorbeste in post despre cum i-a dat o sansa s-o faca fericta(pasiv versus activ);asta nu e dragoste(cred eu), poate fi acceptare, prietenie, sentimente calde bazate pe intelegere, ratiune, dar nu cred ca era indragostita de el.

 

Pork, relatia asta n-o sa mearga. Las-o in pace. Probabil c-o sa doara mai mult de 2-3 luni, poate 5-6, dar trece.

Faptul ca te-a certat ca n-o suni nu spune nimic in afara de faptul ca s-a simtit vinovata ca te face sa suferi(probabil a intuit asta) si a vrut sa se compenseze intr-un fel. Daca te iubea te suna, nu-ti dadea consimtamantul s-o cauti tu.

 

Poti sa o si lungesti; telefoane, sms-uri dar in esenta ei o sa-i treaca de ex-ul si o sa-si gaseasca pe altcineva chiar si cu tine langa ea. Acum ii trebuie un ``tampon`` afectiv, relatia cu tine ii ofera probabil un confort(de asta a si sugerat sa va mutati impreuna) dar nu te iubeste.

 

parerea mea

nume

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...