Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fetelor am nevoie de o opinie


Recommended Posts

pai mai pork, lasa si tu calculele astea : e bine, nu e bine, o fi, nu o fi??? asculta-ti inima si fa ce iti spune ea..:)

 

ce stim noi dc o sa fie bine sau nu?....nimeni nu poate prezice pt tine....tu fa ce iti spune sufletul sa faci si doar asa vei fi impacat!

 

_______________________________________________________________________

 

Babyblue va pupa pe toti!!id="red">

"Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea." id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 233
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor imi place cum va contraziceti. Evident ca stiu ca nu ma iubeste...pentru ca nu poti iubi doi barbati in acelasi timp. Stiu si ca pentru ea totul ar putea sa fie o treaba de conjunctura, sa-si gaseasca pe altcineva. De fapt eu asta am si sfatuit-o "alege solutia cea mai buna pentru tine". In ce ma priveste evident ca am o stare de neliniste, dar e exagerat a spune ca "sufar". Socializez ma uit in jur...si...am spus ca e greu de gasit cineva. Eu am stat mult timp singut...in ultimii 10 ani mai mult in strainatate...zilele se fac saptamani, sapatamnile se fac luni, lunile se fac ani...si tot asa. In alta ordine de idei daca nu as fi avut un anumit feed back de la ea totul s-ar fi terminat demult...de atunci de cand mi-a zis sa o las singura un timp. Intre timp am inteles ca ea sufera cumplit. Aveti fiecare dreptate in felul vostru....cea mai buna solutie este sa ma detasez...si sa vad ce va urma.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am simtit nevoia sa-i raspund lui Numeid="red">:

 

Ai dreptate, la inceput nu l-am iubit pe acel om. Eu nu sunt genul care sa ma indragostesc imediat! Practic, nu-i dadeam nicio sansa de a-l cunoaste, pentru ca ma gandeam la un fost iubit, (asa cum face si prietena lui Pork). De aceea, pur si simplu nu vroiam sa vad pe altcineva!Era un gen de masochism care ma tinea ancorata in trecut. Imi placea sa mai ies din starea aceea intalnindu-ma cu cel care ulterior mi-a devenit primul iubit (din toate p.d.v.), insa doar de umplutura, in vreme ce el deja ma iubea. Scrisoarea de care va spuneam m-a ajutat sa-l vad altfel, asa cum era el... Pentru ca, stim cu totii, ca atunci cand suntem indragostiti ne purtam mai prosteste, n-avem incredere in noi daca nu ni se raspunde la fel, devenim oarecum penibili - din afara privind. Daca am reusi sa ne comportam natural si cu incredere in noi in astefl de situatii, am avea mai mult succes, sunt convinsa. Ei bine, asta s-a intamplat si cu noi. Dandu-i (sau dandu-mi), dupa acea scrisoare, sansa de a-l cunoaste cu adevarat, am ajuns sa ma indragostesc cum nu mi-as fi inchipuit ca este posibil pana atunci! Unde mai pui ca a fost -pana la urma- si primul meu barbat... Deci nici vorba sa nu-l fi iubit! Si a fost, pana la urma, o iubire ca-n filme, credeti-ma! cu tot finalul acela trist, a fost o MARE IUBIRE!

De aceea spun, ca natura umana este atat de complexa, incat nu prea poti actiona din experienta si in virtutea exemplului!

 

Totusi, o chestie probata, si care e valabila si la mine: dupa insistentele desharte ale unui barbat, o ulterioara ignoranta din partea lui m-a determinat intotdeauna sa simt sau sa nu resimt lipsa acelor "insistente", ceea ce era un semn ca ar trebui s-i raspund ori ba, astfel incat sa-l fac sa revina spre mine! Poate fac parte din categoria masochistilor :). Actualului meu sot, pe care-l iubesc de MOOOR acum, la fel i-am facut! L-am tachinat si l-am zapacit de nu mai stia saracutul ce vreau de la viata lui! Abia cand mi-a intors spatele, am stiut ca de fapt il VREAU!

De aceea m-am regasit oarecum in povestea lui Pork si l-am incurajat sa nu-si piarda speranta. E de ajuns sa o faca sa-i simta lipsa. Abia atunci isi va putea da seama cum stau de fapt lucrurile.

 

Sper ca m-am facut inteleasa si ca interventia mea nu a plictisit pe nimeni.

 

 

 

 

 

Pozeid="Comic Sans MS">id="orange">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dupa cum bine ai spus tu pork, nu suferi cine stie ce si socializezi, nu?

 

eram tentata sa gandesc: vaaai uite ca si barbatii sufera cu adevarat din dragoste, dar m-ai lamurit.

voi barbatii va dati ca suferit ori ca sa impresionati pe altele, ori ca sa o faceti pe amarata aia de nu zice ca voi, sa se simta vinovata, ori asa..de plictiseala si de singuratate si pt ca orizont nu se arata alta mai buna. cum singur ai zis :

 

quote:

In ce ma priveste evident ca am o stare de neliniste, dar e exagerat a spune ca "sufar". Socializez ma uit in jur...si...am spus ca e greu de gasit cineva.


id="quote">id="quote">

 

de fapt asta e toata suferinta ta: un pic orgoliu ca tipa nu face cum vrei tu, un pic de plictiseala, faptul ca Nu ai gasit inca una mai buna(probabil amarata aia de sufera dupa imbecil, e femeie ok)..dar vb aia socializarea merge inainte, berica berica, macarica mancarica....nu?

 

_______________________________________________________________________

 

Babyblue va pupa pe toti!!id="red">

"Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea." id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Babyblue ...cred ca gresesti, ...atunci cand mi-a zis sa o las singura 3 zile nu am mancat aproape nimic, sa nu mai zic de somn...pe urma am incercat sa ma detasez cu gandul ca si intr-un cazi si intr-altul nu am avut nimic de pierdut, macar am trait clipa daca nu o voi putea avea. Adica ce ar trebui sa fac? Sa stau pe capul fetei, sa-i plang in poala...dupa ce mi-a refuzat ajutorul spunand ca nu am cum sa o ajut?..normal ca intre timp nu mi-ar strica si o alternativa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lol, pai mai pork barbatul tot barbat este...

io dc sufar dupa unu' nu-mi trebe aventura cel putin 2 luni...

asta de care m-am desp eu, tot asa..nu a mancat 3 zile, apoi a inceput sa....."socializeze"...probabil ca se plangea ca tine pe forum ca l-am lasat si am fost naspa cu el...el acu' e binemersi, a socializat pana a gasit pe alta sa se consoleze repede, iar io de 6 sapt stau si nu am chef de nimeni...si preconizez ca nu voi avea prea curand...prob ca si fata asta a ta. desi a fost un..."pork" cu mine...dintre noi 2, bag mana in foc ca io sufar mai mult.

 

bine iti face tipa asta...stie ea ce stie, simte ea ce simte...o fi satula de barbati si "ajutorul" lor printre 2 "socializari"....

 

_______________________________________________________________________

 

Babyblue va pupa pe toti!!id="red">

"Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea." id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

se pare ca nu ai inteles nimic...om fi noi porci dar suntem porcii vostri...pentru voi traim, pentru voi murim. Fata asta e cel mai importatnt lucru din viata mea la ora actuala...si as fi in stare sa fac orice sa o stiu fericita...in rest evident ca daca totul se termina viata trebuie sa mearga inainte...alte experiente, alte femei. Sunt lucruri care ma afecteaza nu 2 luni ci poate ani...totul e sa sti sa treci peste ele..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...