Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fetelor am nevoie de o opinie


Recommended Posts

pork ai sa te superi dar opinia mea este ca hormonii iti joaca feste, nu e rautate , ni se intampla tuturor in viatza, dar tu ai peste 30 ani si faptul ca inca alergi dupa iubiri neimpartasite ar trebui poate sa te puna pe ganduri si sa consulti un psiholog care sa te ajute sa-ti pui putina ordine in ganduri si sa vezi ce anume din trecut te face sa nu te poti implini sentimental, asta pana nu e prea tarziu si ramai singur cuc.dragostea perfecta si sufletul pereche nu exista, depinde de tine ce vrei sa faci cu viatza ta si daca esti intr-adevar in stare sa cladesti o relatie in care dragostea si intelegerea sa creasca cu anii.

succes si sfatul meu e sa cobori cu picioarele pe pamant, sunt destule fete frumoase singure, sexi, harnice destepte si devreme acasa[hia].

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 233
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by pork

se pare ca nu ai inteles nimic...om fi noi porci dar suntem porcii vostri...pentru voi traim, pentru voi murim. Fata asta e cel mai importatnt lucru din viata mea la ora actuala...si as fi in stare sa fac orice sa o stiu fericita...in rest evident ca daca totul se termina viata trebuie sa mearga inainte...alte experiente, alte femei. Sunt lucruri care ma afecteaza nu 2 luni ci poate ani...totul e sa sti sa treci peste ele..


id="quote">id="quote">lol, pork, nu ma consoleaza cu nimic sa am un porc al meu...poa sa fie un...porcusor mai mic, sau fie..un magarus...da' chiar porc porc..nu.te testam si io un pic...[zz][zz] sa vad cat de inamorezat chiar esti...sa vad cum reactionezi._______________________________________________________________________Babyblue va pupa pe toti!!id="red"> "Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea." id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

...stiu ca nu e o solutie sa traiesti in incertitudine, fata mi-a cerut insa ceva timp in care sa fie singura...Stiu ca nu e de bun augur pentru o relatie motiv pentru care incerc sa ma si detasez. Nu e usor, dar trebuie.

Ideea cu fetele multe si frumoase de care e plina lumea o aude orice barbat singur. Nu neg ca trebuie facute la un moment dat compromisuri, dar depinde pana unde.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pork, ai afirmat ca o femeie nu poate iubi doi barbati in acelasi timp. Sunt destule femeie pe suprafata Pamantului sa iti spuna ca la un moment dat ar fi zis ca e posibil.

 

Stai si asteapta daca intr-adevar o vrei pe ea. Daca in final se intoarce la tine o sa merite asteptarea. Oricum nu ai ce face sa se grabeasca pana se hotaraste.

 

You asked me if I'm happy. This is a difficult question. The problem with happiness is that you don't know when you have it. You remember it. Ask me in another ten years. Maybe I'll be able to answer.id="green">id="Tahoma">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by pork

...stiu ca nu e o solutie sa traiesti in incertitudine, fata mi-a cerut insa ceva timp in care sa fie singura...Stiu ca nu e de bun augur pentru o relatie motiv pentru care incerc sa ma si detasez. Nu e usor, dar trebuie.


id="quote">id="quote">nu este ea singura pork...te tine pe tine agatat asa doar asa..."in caz de".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by pork

Fetelor imi place cum va contraziceti. Evident ca stiu ca nu ma iubeste...pentru ca nu poti iubi doi barbati in acelasi timp. Stiu si ca pentru ea totul ar putea sa fie o treaba de conjunctura, sa-si gaseasca pe altcineva. De fapt eu asta am si sfatuit-o "alege solutia cea mai buna pentru tine". In ce ma priveste evident ca am o stare de neliniste, dar e exagerat a spune ca "sufar". Socializez ma uit in jur...si...am spus ca e greu de gasit cineva. Eu am stat mult timp singut...in ultimii 10 ani mai mult in strainatate...zilele se fac saptamani, sapatamnile se fac luni, lunile se fac ani...si tot asa. In alta ordine de idei daca nu as fi avut un anumit feed back de la ea totul s-ar fi terminat demult...de atunci de cand mi-a zis sa o las singura un timp. Intre timp am inteles ca ea sufera cumplit. Aveti fiecare dreptate in felul vostru....cea mai buna solutie este sa ma detasez...si sa vad ce va urma.


id="quote">id="quote">Ba da, poti iubi doi barbati in acelasi timp, doar ca in mod diferit.Ce inseamna la tine sa "socializezi"? Ai aventuri cu alte femei in timp ce incerci sa o cuceresti pe ea? In caz ca e asa, poate ca ea simte asta, si nu poate avea incredere in tine. Oricum, ea de asta are nevoie: sa se poata baza pe tine, sa aiba certitudinea ca nu ii vei insela increderea.In alta ordine de idei: ea de cat timp e despartita de ex-ul ei?Am fost exact in situatia pe care o descrii: un moment eram ok si faceam planuri de viitor, in celalalt moment parca "ma calca trenul". Stiu foarte bine ce simte ea. Parerea mea: inca are nevoie de timp sa se desprinda de el. O poti ajuta si tu, dar gestul e al ei, nu o poti face asta in dreptul ei.Daca tine la tine? Pai poate da, poate nu! [:D]Ori esti "manta de vreme rea" si te cauta pt ca se simte singura si parasita, ori chiar are sentimente pt tine, dar in sufletul ei traieste fantoma relatiei trecute.Concluzia: e nevoie de timp, de rabdare si sa deschizi bine ochii la reactiile ei. Si arata-i ca poate avea incredere in tine. Daca te stie umbland prin cluburi si "socializand" nu cred ca da prea multi bani pe tine...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

...well..."a socializa" inseamna a fi inconjurat d eprieteni, a nu te insingura, si de ce nu a avea si alternative viabile la un esec. Si eu am sfatuit-o sa socializeze sa iasa cat mai mult sa nu stea singura.

In rest raspunsul tau este interesant...daca sti ce simte ea, daca ai trecut prin asa ceva. Pe mine m-au surprins reactiile ei...de la fericire si voie buna, la cea mai adanca suferinta in timpul aceleiasi zile. De cand e despartita de ex?...mi-a spus ca s-a despartit chiar inainte de a ne intalni, reantalni de fapt ca am mai avut o relatie acu vre-o 8 ani.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...