Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Va mai ganditi la prima dragoste ?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 97
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Din cind in cind imi amintesc de el cu nostalgie. Au trecut 19 ani de cind ne-am despartit.

Acum sint casatorita si am doua fetite, dar prima dragoste o sa ramina intotdeauna undeva in subconstient...

Recent am gast un site cu pozele lui cu familia. Mi-a facut o deosebita placere sa il revad (in poze) si sa stiu ca este bine si fericit.

As vrea sa-i trimit un mesaj - "traiesc si mi-a facut placere sa te revad" dar mi-e teama sa nu-i deranjez...

 

Sivi + doua printzese

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ma gandesc din cand in cand, din ce in ce mai rar, dar cu duiosie, cu emotie, vorba fetelor, nu mi-e dor de el, mi-e dor de mine de atunci. Cand imi aduc aminte de el, zambesc automat[il], eram asa de indragostita..si atat de nepotriviti[:D]

Au trecut aproape 7 ani, nu l-am mai vazut, stiu ca s-a casatorit. Ma gandesc la el in fiecare an pe 30 dec cand e ziua lui, mai ales ca a mea e pe 31 dec si mi s-a parut asa...un semn[alcool] la vremea respectiva.

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/liliana_ignat/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu numai ca ma gandesc, dar l-am si sunat aum cateva saptamani sa ne reintalnim, dupa 5 ani si jumatate!!! Faza cea mai tae este ca dupa ce l-am revazut, am simtit iar fluturi in stomac. Nu, nu e vorba de dragoste, mai debraga de o reactie... organica, sa zicem. De, daca nu ne-am iubit cand trebuia, ca eram eu speriata de bombe, vroiam sa sriu de sex...[bang]

Mi-e clar ca inca ma mai atrage, dar acum eu iubesc din tot sufletul pe altcineva, cineva care insa nu mai vrea sa fie cu mine... Viatza mea a devenit o telenovela in ultimul timp, sper sa nu se intinga pe 5.000 de episoade, ca nu am rabdare asa de multa!!![:D]

 

Mara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu, nu i-am zis, dar cred ca s-a prins, ca nu e prost! [:D] Mai ales ca l-am intrebat daca mai bea cafeaua cu zatz si l-a bufnit rasul! Imi aduc aminte ca in acele putine luni cat am fost impreuna am descoperit cat de bine e sa ai cu cine sa-ti bei cafeaua dimineatza!

Acum, sincera sa fiu, daca m-ar suna sa ne intalnitm si lucrurile ar scapa un pic de sub control, n-as zice nu, mai ales ca sunt singura acum si cu ocazia asta aflu si io ce am pierdut acum aproape 6 ani! Noroc insa ca el are mai multa minte ca mine si e baiat finutz; stiu ca n-o sa bata niciodata nici un apropo.

A fost prea frumos ce am trait noi doi si ar fi pacat sa stricam asa o amintire. Un lucru mi-e clar: nimeni nu m-a mai facut sa simt atitia fluturi in stomac si nici nu cred ca voi mai intalni pe cineva care sa-mi suceasca mintile in halul ala. Nu degeaba se spune ca prima dragoste nu se uita niciodata!

Hai ca-mi palce topicul asta, cred ca v-ati dati seama ca zambesc acum cu gura pana la urechi!

 

Mara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote: Mai, daca prima iubire este aia in care incepi sa simti ceva pentru un baiat... apai eram la gradi .

Ar trebui sa defineasca cineva ce e aia prima dragoste. Ca daca este prima persoana de care se indragosteste cineva... Hm. Eram printr-a cincea si asa tremuram de emotie, eram la discoteca in tabara si asa as fi vrut sa ma invite la dans! si m-a invitat si am folosit amintirea asta vreo 3 ani...:)

Nicoleta


id="quote">id="quote">

 

Nico, eu consider prima iubire acel om care m-a facut sa-mi doresc pentru prima data sa fiu femeie. Ca altfel, am fost indragostita de nu stiu cate ori si m-am pupat si io acolo cu vreo 10 baietzi. Da nu cred ca se pune asta! Sau se pune????

 

Si io m-am indragostit prima data la gradi. Imi aduc aminte ca il chema Gelu, avea ochi albastri si isi scrantise incheietura mainii. Iar educatoarea ne-a rugat sa nu-l tragem niciodata de incheietura, ca i-o rupem. Si din aceea clipa am decis ca-l iubesc pe el si m-am dus fuga acasa sa-i zic bunica'mii! [:-)))][:-)))][:-)))] Copil tampit, ce stiam io la 5 ani??? Imi mai aduc aminte ca m-am ofticat rau de tot cand m-a pus educatoarea sa dansez melodii populare cu altul, un machidon mic si negru - parca tavi il chema - cica noi doi eram cei mai buni din grupa. Numai ca io vroiam sa dansez cu Gelu! Nu mai stiu nimik de el acum, iti dai seama ca nici nu ma intereaza.

 

Mara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma gandesc deloc la fosti, nu numai pt ca sunt fericita in casnicie si am 2 copii minunati, ci pt ca ii consider capitole incheiate din viata mea. N-as mai putea sa reinnod o relatie trecuta. Cu cei care au fost "domni" m-as putea revedea sau vorbi ca intre vechi cunostinte; de cei "ne-domni" nici sa n-aud.

 

Maria

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...