Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Va mai ganditi la prima dragoste ?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 97
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Nu.

 

Au fost ani buni dupa ce ne-am despartit cand m-am gandit la el, mai mult sau mai putin, dar la un momentdat a disparut cu totul din gandurile mele.

Anul trecut ne-am revazut intamplator, m-am uitat la el ca la un strain si in sinea mea m-a pufnit rasul....oare ce-oi fi vazut la el in tinerete [:D]?

 

Mickyyyid="red"> si cele 2 fete cucuiete: [copil] Malina Ioanaid="purple"> (31.03.2004) [copil] Daria Maria id="purple"> (22.06.2005)

id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, cu amaraciune... Din nefericire nu-mi mai pot aminti decit amraciunea pe care am simtit-o cind dupa o saptamina in care nu mai daduse nici un semn, m-am prezentat la el acasa si l-am vazut pe geam cum se pupa de zor cu o alta fata... Asta dupa ce fusesem 4 ani impreuna si io credeam ca totul e ok.

 

Si urmatoarea dragoste mi-a lasat un gust amar. De data asta pentru ca mi-am permis sa sufar ingrozitor de mult, tot asa, vreo 4 ani.

 

De primul nu mai stiu nimic, pentru ca nu mai vreau, iar intilnirile intimplatoare sunt absolut penibile. Desi au trecut multi ani de atunci si se presupune ca m-am maturizat intre timp, ma lasa complet rece.

 

Urmatoru insa, are "darul" de a ma rascoli de cite ori vorbim (numai el ma suna). De exemplu, anul acesta am pierdut o sarcina in luna a 5-a si primul lucru pe care s-a gindit el sa mi-l spuna a fost sa ma mai duc si io pe la biserica [bang]. Eram io prea "anesteziata" de durere ca sa-i spun vreo doo. De atunci insa, i-o tai mult mai scurt decit i-o taiam inainte...

 

PS. Am pomenit de doua mari iubiri pentru ca nu pot s-o cataloghez pe una dintre ele ca fiind "prima". Cronologic e clar, dar ca intensitate si etapa din viata, e alta mincare de peste.

 

____________________________________________________________________

Toate lucrurile se intampla cu un scop | Aléid="purple">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu in mod constant sau in situatii anume, dar cand se intampla sa-mi amintesc, ma gandesc cu drag la el si cu o oarecare duiosie. A fost frumos, s-a terminat frumos si nici nu ne-am mai revazut de atunci.

Si am ramas cu o sensibilitate pentru ferigi.

 

Iulia

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ale, iti scriu tie pentru ca ma regasesc oarecum in una din situatiile traite de tine. Pe mine, prima dragoste, m-a cautat si dupa ce ne-am despartit ( din vina lui, mai bine zis a maica-sii )si dupa ce s-a casatorit. El e stabilit in strainatate de multi ani deja iar ultima data cand a fost acasa m-a cautat cu o insistenta de-a dreptul curioasa. Oricum nu m-a gasit, dar ma gandeam asa in sinea mea, dupa cat am suferit din pricina lui, ca imi pare bine ca n-am ramas cu el fiindca nu cred ca as fi fost fericita, iti imaginezi cat de tare o respecta pe sotia lui ( ca sa nu mai vobim de sentimente ) daca se ocupa de asemenea chestii! Adevarul e ca acum vad relatia cu alti ochi si daca as putea intoarce timpul inapoi nu i-as mai da nici o sansa... Ironia vietii : pe vremea aceea ( 19 ani ) credeam ca altul nu mai exista pentru mine...

Imi pare rau pentru pierderea pe care ai suferit-o.[:(]

 

 

 

Mamica lui Rares si gravidutza cu al doilea bb.

 

Good things last forever.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da. Ma gandesc cu nostalgie, chiar daca sfarsitul nu a fost grozav. Mi-a placut din clasa I pana intr-a VIII, cand am fost in sfarsit prieteni. Apoi ne-am despartit si ne-am reintalnit, pentru o scurta perioada, in liceu. Dintre toate, cel mai frumos ma gandesc la ea. Si e normal sa-mi vina in minte...

 

poze multe cu noi

 

 

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Constient,deloc.Ceea ce mi se pare ciudat este ca uneori il mai visez desi au trecut peste 16 ani de atunci,m-am casatorit de peste 10 si sintem fericiti impreuna cu actualul sot.Ce ti-e si cu subconstientul asta![:D]

 

Mariana [gravi] 15+ id="purple">

mama de id="red"> Monica, id="pink"> Mateiid="teal"> si Markusid="blue">id="Comic Sans MS">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...