Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Va mai ganditi la prima dragoste ?


Recommended Posts

Daca prima iubire inseamna si primul prieten.No way!

Mi l-am scos din "minti" cu mult timp in urma.Asta nu are cum sa se cheme prima iubire, ci prima tortura din viata mea.[:D]

 

Si intradevar a fost cineva care probabil imi va ramine in suflet for ever .Let's rock'n roll party!![roker][bere]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 97
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by Alé

Da, cu amaraciune... Din nefericire nu-mi mai pot aminti decit amraciunea pe care am simtit-o cind dupa o saptamina in care nu mai daduse nici un semn, m-am prezentat la el acasa si l-am vazut pe geam cum se pupa de zor cu o alta fata... Asta dupa ce fusesem 4 ani impreuna si io credeam ca totul e ok.Si urmatoarea dragoste mi-a lasat un gust amar. De data asta pentru ca mi-am permis sa sufar ingrozitor de mult, tot asa, vreo 4 ani.De primul nu mai stiu nimic, pentru ca nu mai vreau, iar intilnirile intimplatoare sunt absolut penibile. Desi au trecut multi ani de atunci si se presupune ca m-am maturizat intre timp, ma lasa complet rece.Urmatoru insa, are "darul" de a ma rascoli de cite ori vorbim (numai el ma suna). De exemplu, anul acesta am pierdut o sarcina in luna a 5-a si primul lucru pe care s-a gindit el sa mi-l spuna a fost sa ma mai duc si io pe la biserica [bang]. Eram io prea "anesteziata" de durere ca sa-i spun vreo doo. De atunci insa, i-o tai mult mai scurt decit i-o taiam inainte...PS. Am pomenit de doua mari iubiri pentru ca nu pot s-o cataloghez pe una dintre ele ca fiind "prima". Cronologic e clar, dar ca intensitate si etapa din viata, e alta mincare de peste.____________________________________________________________________Toate lucrurile se intampla cu un scop | Aléid="purple">id="size1">


id="quote">id="quote">Ale, de ce ii mai raspunzi la telefon, daca tot iti face rau?Cele mai frumoase flori cresc discret, in umbra...id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-am mai gandit de mult.....pana sa citesc postarea ta.

Iti dai seama ca de fapt ne-ai facut pe toti sa ne gandim automat la persoana respectiva [:)] ?

Daca ma gandesc in mod constant ? Nu !

Dar acum ca m-ai facut sa-mi aduc aminte, imi vine sa zambesc....asta e bine, nu ?

 

Andreea, mama lu' Tiberiuid="blue">id="Comic Sans MS">id="size3"> [avion]

Micul Print

Uita-ti intotdeauna dusmanii - Nimic nu-i enerveaza mai mult.id="Comic Sans MS">id="size3">id="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma gindesc numai in septembrie, pentru ca amintirea are iz de scoarta de copac, uda de ploaie, si sunet de frunze rosii de lumina, sub pasi. Si cerul ma mai duce cu gindul la culoarea ,aproape ireala,a ochilor lui si la mirarea exprimata, anume: daca i-a picurat cerul in ochi?

Si numele il mai aud din cind in cind si-mi aduce miros de mar ionatan si de piine calda... de fapt, cred ca nu ma mai gindesc la prima mea iubire, ci ''mi-e dor de mine, cind eram mica''....

 

madalina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine a fost cu aventuri, plansete, despartiri...ce mai...telenovela 100%. Credeam ca nu voi iubi pe nimeni altcineva[:D] acum ma apuca rasul. Dragoste la distanta, m-a inselat cu o prietena, l-am iertat, a venit dupa mine si i-am spus bye bye ca mi-am dat seama ca nu merita. Vai de maica-mea saraca, numai ea stie cat s-a chinuit sa mi-l scoata din cap si cand nu mai spera[bis].

 

Ma gandesc la el, cand trec prin zona unde sta, cu groaza sa nu dau nas in nas cu el ca ma vad cam asa[mariaj]. De fapt l-am intalnit acum 4 ani in autobuz. Mi-am tras ochelarii de soare pe nas si am intors capul...la prima coborasem deja[:D]

 

Sa o ajutam pe BARBYEid="red">

 

 

POZE: id="teal"> EMANUELid="green">[testoasa], LA MAREid="blue">[beach],MAMININAid="purple">[8**],MOTIid="maroon">[pis], CASUTAid="orange">[pegeam],FLORIid="red">[bis]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...