Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Va mai ganditi la prima dragoste ?


Recommended Posts

quote:Originally posted by Guestus

Frumos ar fi sa faceti un email (sau un phone) celui care a fost "prima dragoste"


id="quote">id="quote">executat: noi ne trimitem prostioare regulat pe net... si cate un mail despre ultimele noutati de cateva ori/ an... ne felicitam de zilele de nastere, si cam atata..._________________________________Aid="red">Nid="green">Aid="orange">Mid="blue">Aid="purple">Rid="green">IAid="red">id="Stencil">, mama soldatzeilor de plumb [hagi]Bogdan - 04.07.2000 si [bonjovi]Tudor - 13.06.2003 poze cu frumosii mei (si nu numai [;)] )grecia 2006DACA DRAGOSTE NU E, NIMIC NU E!id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 97
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by sofia_misicu

Eu am avut doar doua mari iubiri. Prima a fost adolescentina insa extrem de pasionala. Am suferit mult si tare dupa despartire si ca mijloc de vindecare purtam dialoguri imaginare cu el. Asta pentru ca nu am avut ceea ce se cheama "closure". Ani in sir imi imaginam ca o sa purtam in sfarsit acea discutie. Si fiindca m-am obisnuit sa am un partener de discutie pe placul meu, si acum imi "dezbat" problemele cu el si e un exercitiu foarte bun de vindecare. De gandit la perioada de iubire ma gandesc cand evoc amintiri legate de un loc, de o perioada din viata mea si intotdeauna o fac cu placere si drag. Totusi cand il revad pe el in carne si oase, sunt dezamagita ca nu e ca cel din "dicutiile" mele. Am facut multe greseli dupa despartirea cu prima iubire din disperare si pasiune iar acum, cand spun pa pa si celei de-a doua iubiri, mi-am jurat sa nu le repet. Si e mai bine. Ma simt stapana pe mine. In concluzie, ma gandesc des la prima iubire. Poate si pentru ca sunt genul de om care accepta greu sa uite pe cineva pe care l-a consierat "the one". E ca si cum ai accepta faptul ca alegerile tale sunt niste greseli. Nuka siid="size1"> Mama la Nuka


id="quote">id="quote">parca ai fi descris situatia mea!!!"Pentru Barbye, una dintre noi- trebuie sa ajuti!http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472ZIUA MEAid="size4">Pozeeee Mancarica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandesc cel putin de vreo 20 de ori pe zi,chiar si daca nu vreau s-o fac[;)],pentru ca sunt maritata cu prima mea dragoste[:D]

 

Poze

 

One Stone is Enough to Break a Glass. One Sentence is Enough to Break a Heart.One Second is Enough to Fall in Love and One Misunderstanding is Sufficient to Break Friendship.

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu consider ca sint ceea ce sint astazi ca femeie datorita (sau din cauza, depinde de caz...) barbatilor care au insemnat ceva in viata mea la un moment dat. Fapt pentru care le multumesc. De la fiecare am invatat cite ceva (spre exemplu cum sa nu fie urmatorul prieten?)

 

Ideea e ca fiecare sta in cite un sertar in amintirea mea, nu ma deranjeaza nici unul, nu am regrete, iar daca ar fi dupa mine nu as traversa strada daca ne-am intilni intimplator. Nu ma bintuie nici o fantoma. Am inteles ca pe unii din ei i-ar bintui fantoma mea, dar eu n-am nici o vina, va jur.

 

Catusha, de 2 X mamica

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
quote:Originally posted by mariana_1976

Constient,deloc.Ceea ce mi se pare ciudat este ca uneori il mai visez desi au trecut peste 16 ani de atunci,m-am casatorit de peste 10 si sintem fericiti impreuna cu actualul sot.Ce ti-e si cu subconstientul asta![:D]Mariana [gravi] 15+ id="purple">mama de id="red"> Monica, id="pink"> Mateiid="teal"> si Markusid="blue">id="Comic Sans MS">id="size1">


id="quote">id="quote">Si mie mi se intampla! Si ma trezesc cu un sentiment tare placut. Dar, doar atat, ca oricum nu ne-am mai vazut de mai bine de 10 ani, cred.mami de Tudor(02.12.2003) si Ioana(17.11.1998)http://pg.photos.yahoo.com/ph/ileanastama/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eram atat de copii amandoi, nu era ,,era asta in care ii sppui prietenei ,,ce p...mea vreisi dupa aia o iei de gat si-o pupi.

A-ti citit Panza de paianjen a Cellei Serghi ?Asa am simtit si eu aproape 12 ani. ca sunt fericita alaturi de sot , ca am o viata implinita dar ca ...nu e la fel.

L-am intalnit (culmea )dupa ce am nascut , eram cu Piticul in parc cu caruciorul si el cu nevasta ci cu copilul lor. Mi-a cazut fata .

Am vorbit o gramada , si dupa ce ne-am despartit mi-am dat seama ca iubeam (inca ) o iulzie. O fantoma care nu avea nici o legatura cu persoana reala care era el, ca eu ii facusem o aureola de Don juan pe care n-o merita .Am realizat ca dragostea mea de la 16 ani era doar o iluzie .

Mi-a spus unde lucreaza si peste cateva luni _cand aratam super , mi-am tras niste jeansi mulati si o camasa , pantofi inalti , ochelari(femme fatale )si mi-am facut drum pe la el pe la servici (Lucreaza la o firma de leasing ). Mi-a facut o mare placere sa-i vad gura cascata si m-am convins ca sunt o ,,adevarata

 

ligeea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In acest moment nu ma mai gandesc la el.A fost o perioada destul de lunga, dupa ce ne-am despartit, cand m-am gandit la el.Mai ales ca eu am vrut sa ne despartim si dupa aceea am regretat decizia asta. M-am si mutat in alt oras si nu l-am mai vazut. Au trecut multi ani de atunci si nu mai simt nimic pt.el.ASTA E VIATA ! [dual]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...