Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Va mai ganditi la prima dragoste ?


Recommended Posts

Da,imi mai amintesc uneori si sunt asa de fericitaaaaaa....Doamne ce fericita sunt,pentru ca soarta a vrut ca noi sa nu fim impreuna si ca ne-am despartit...ca sigur am fi ajuns la divort si o casnicie n-ar fi rezistat intre noi.

Cand ne-am despartit,eu aveam 20 de ani,el 22...Eu abia intrasem la servici,el ofiter de armata,proaspat absolvent de scoala militara.Dragoste mare si amor ghebos...planuri de viata,etc,etc,etc...Am aflat ulterior ca omu' lucra pe doua fronturi:unul la Cta,unde eram eu si unul la Braila,unde era viitoarea fosta nevasta.

Ma rog,soarta a facut ca dupa aproape 12 ani sa ne reintalnim si sa innodam cumva relatia rupta in trecut,el divortat si cu o fetita de 9 ani,eu vaduva si cu un baiat de 6 ani.Bine ca a fost asa .Innodatura a tinut fix 4 luni....si am tot sperat ca in relatia innodata mai exista un licar de speranta....De data asta eu am renuntat si mi-a trecut definitiv si irevocabil.Daca pana atunci oftam dupa prima mare dragoste din viata mea...reintalnirea nu a facut decat sa imi deschida ochii si sa vad dupa ce plangeam de fapt.Multumesc si acum lui Dumnezeu ca nu a fost sa fie!

Cum e si soarta omului.....!!!!!!

 

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 97
  • Creat
  • Ultimul răspuns

prima dragoste dura fro citeva luni, fu p`in clasa a sasea, maica-mea nici acu` nu jtie[:I], il iubeam tare de tot [il] ne-ntilneam pe la colturi si-mi povestea cum fura ma-sa gaini[pk]...mai tirziu am aflat ca fu si el pe la mititica pentru viol, cum sa ma mai gindesc, brei? brrrrr[batcap][:p]

 

Carmenid="red">,Ilincaid="purple">&Ionut id="green">

tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu ma mai gandesc; dar numai pentru ca imi place sa-mi amintesc starea aia cu totul speciala si pe care stiu ca n-am sa o mai traiesc.

 

dar nici prin cap nu-mi trece ca as putea sa-mi stric amintirile aducand in real si prozaic iubirea mea de acum...wow. de aproape 20 de ani! [bang]

 

Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einsteinid="Comic Sans MS">id="violet">id="size1">
id="right">

[hippi] Cristinaid="red"> si Vlad [bonjovi]id="size1">id="Comic Sans MS">id="navy">
id="left">

 

 

 

[grup] uid="red">nid="blue"> mid="orange">iid="purple">nuid="red">tid="green"> did="orange">iid="teal">n tid="red">iid="limegreen">mpid="orange">uid="purple">l vid="limegreen">oid="red">stid="orange">rid="purple">uid="green"> inid="orange">sid="red">eaid="maroon">mid="limegreen">naid="red"> o Vid="orange">Iid="green">Aid="red">TAid="teal"> peid="red">nid="brown">tid="orange">ruid="limegreen"> eid="red">i !!!id="red"> nid="red">uid="blue"> Uid="orange">Iid="purple">TAid="red">Tid="green">Iid="orange"> foid="red">rid="limegreen">umid="orange">uid="purple">l umid="limegreen">aid="red">niid="orange">tid="purple">aid="green">r [grup]id="Comic Sans MS">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va salut pe toti! E prima data cand scriu si am ales acest subiect pentru ca eu ma gandesc cu multa placere la prima dragoste. Am fost impreuna 7 ani de cand aveam eu 15 ani si el 16, continuand pana la ai mei 22 de ani. Am fost cei mai buni prieteni in primul rand si apoi iubiti. Ne-am despartit din cauza ca el vroia sa plece in America iar eu nu. La varsta aceea am luat decizia sa ne despartim si daca ar mai fi fost sa reluam de unde am lasat relatia, s-ar fi intamplat oricum. Nu s-a intamplat..el este in America de un an de zile doar, iar eu locuiesc in Londra cu sotul meu (englez pe care l-am cunoscut aici). Sentimentele de dragoste pt primul meu prieten au incetat la cateva luni dupa despartire, deci nu se pune problema de regrete; insa sunt fericita ca imi pot aduce aminte cu placere de prima mea dragoste.

 

Va pup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E atat de demult , nu aveam decat 15 ani si El 18 , acum am 33 deci de ceva ani,era cea mai frumoasa parte a vietii mele care a tinut 3 ani , o iubire platonica , care a ramas asa , nu ne-am vazut de 14 ani , dar si acum ma trec fiorii cand ma gandesc la El, nu am mai trait de atunci atata dragoste si probabil nici nu voi mai intalni

Va doresc numai bine [hia]

 

evi , Eric 14.06.2000

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ah....raspunsurile voastre ma demoralizeaza...in sensul ca...eu inca ma lupt sa scap de fantoma primului meu iubit..omului pe care l-am iubit mai presus de orice....si cand aud de la 90% ca niciodata nu vor mai iubi asa..imi vine sa ma dau cu capul de pereti! [bang]

 

Tine aripioara asta, voinice...

Bazar pentru ALEX

[foto]

 

Idealurile sunt ca stelele: s-ar putea sa nu le atingem,

dar ne pot calauzi in viata.Esti inteligent daca nu crezi decat jumatate din ceea ce auzi;

esti intelept daca sti care jumatate!Succesul nu este niciodata final, iar infrangerea nu este niciodata fatala;

ceea ce ramane in ultima instanta este curajul . Poti pierde banii - e rau. Poti pierde un prieten - e si mai rau.

Dar daca ti-ai pierdut curajul si speranta - ai pierdut aproape totul.

id="size1">id="size2">
id="orange">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da,si acum daca il vad pe strada sau povestesc despre el imi bate inima repede-repede.m-am indragostit din prima clipa cand l-am vazut,la o petrecere.si am fost asa de fericita cand m-a invitat la dans.nu a contat ca era cu altcineva,pe care o cunosteam.eram indragostita lulea,nu-mi statea gandul decat la el.nu puteam sa invat,abia asteptam sa vorbim la tel.sau sa vina wkd sa ne vedem.a fost platonic,dar atat de frumos. un adevarat coupe de foudre.a tinut doar 3 luni si era in 91.sa dovedit ca era un om cu un caracter uratel si desi am auzit destule rele despre el imi tresalta inima cand il vad.

 

Poze:http://pg.photos.yahoo.com/ph/ciotica/my_photos

LAURA SI GEORGE STEFAN 22.04.2005

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce interesant e subiectu asta...

Si eu ma mai gandesc uneori la prima dragoste...a fost ceva tare nevinovat...Ne-am despartit ca am crescut si fiecare vroia altceva mai bun, mai nou[:D] insa am stat in acelasi cartier multi ani...si chiar de multe ori ne intalneam si priveam unu la altu cu dor.Ne-am reintalnit dupa 6 ani, el fiind stabilit in Florida si venind in vizita in Romania(schimbare totala1![:D] barbat in toata regula nu putoiul cu care umblasem eu).L-am revazut cu 1 saptamana inainte sa ma casatoresc...l-am invitat la cununie, a promis ca vine dar nu a venit.

Recent am vorbit pe net cu el...si a recunoscut ca nu a avut curajul sa vina...

Frumoase momente....aceste chiar ca niciodata nu le vom mai retrai...

 

_________________________________________

Andreea mamica de ingeras lupatorid="green">[foto]pozeid="green">

 

Povestea nasterii ingerasului meu Sebastian-Mihai id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am iubit niciodata.[alcool]

Am fost indragostita de cateva ori, dar nimic finalizat.[hippi]Cand privesc in urma ma mir ce gusturi aveam.[:D]Eram foarte ... rebela![:D][:D]

 

Mie mi se pare, ca acum traiesc o poveste de iubire.[hopsieu]

 

Cristina si D[bibe]amiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

 

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...