Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Tort aniversare bebe???


ludmmyla

Recommended Posts

kristinutza, f frumoasa prezentarea. Din ce spun ei acolo, parca ar rezulta ca fac livrari si la domiciliu (treceti pe la noi sau dati-ne un telefon si venim noi la dv). Am trimis un mail la Alice, daca nu imi raspund pana luni am sa vorbesc la Piticot.

Va dorim petrecere frumoasa, macar partea cu tortul s-a rezolvat.

ludmylla, te-ai hotarat? Cand a facut mandarina 1 an si noi tot tort cu mere si frisca am facut. E cel mai usor (pt bebei) dintre cele pe care stiu eu sa le fac.

De asemenea La multi Ani tuturor sarbatoritilor si torturi delicioase!

Nadina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 21
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna,

 

Fetelor sa stiti ca mi-ati fost de mare folos. Am vazut multe feluri de torturi, dar cred ca o sa fac eu unul, pt ca la noi in Cluj nu sunt cofetarii specializate pe astfel de torturi, in forme si cu poze. Cel putin eu nu am gasit nici una. In schimb fac tot felul de torturi dragutele dar in afara de niste figurine nu pun nimic deosebit pe ele. Asa stiu si eu sa fac un tort, iar figurine gasesc in comert si macar stiu ca nu sunt bagati coloranti artificiali in compozitie.

 

Multumesc mult de tot pentru ajutor.

 

Monica si ingerasul ei Karola (14 sept 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Oana, da-mi scrii si mie reteta la pndispan???Sau la tort de mere?[bang] Zau ca nu stiu...Mihnea n-a papat pana acum albus de ou...dar cred ca pot sa-i dau...

 

Hildegard- ce ai facut tu acolo e opera de arta..in veci nu mi-ar iesi asa ceva...[8D] Dar am bagat in favorites link-ul,poate prind curaj.

 

Va multumesc tare mult fetelor pentru raspunsuri...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am calcat pe inima si la 1 an i-am facut lui Andrei un tort care a fost 500/kg. Am zis ca odata face 1 an. In rest la 2-3-4 ani o sa-i iau un tort de la o cofetarie de linga mine. Dar 1 an mi s-a parut o aniversare prea importanta.

 

Tortul lui Andrei a fost asa:

http://good-times.webshots.com/photo/2497436570101181011bbnkfj

 

L-am luat de la http://www.dulceunicat.ro.

 

Ce a fost misto a fost ca am trimis poza si indicatiile pe mail si mi-au adus tortul acasa.

 

Pt torturi va puteti inspira de aici ( tot de aici m-am inspirat si eu):

http://www.culinar.ro/forum/continut/Dulciuri/14647/Torturi-pt-copilasi/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maryela, intra la "Deserturile Nataliei" si acolo e pandispan cu suc de portocale, eu numai din asta fac. Iar la tortul de mere iti trebuie 2 kg de mere, pe care le cureti si le tai felii, le pui in forma de tort cu zahar si scortisoara(eu pun din ochi, 4-5 linguri de zahar), le bagi la cuptor sa se inmoaie apoi pui pandispanul peste mere si bagi iar la cuptor sa se coaca. Cand e facut il scoti, il intorci invers, cu merele in sus, il lasi sa se raceasca bine de tot si il imbraci in frisca.

 

Oana [gravi] 24+ cu bb Stefan [baietel] si [roker] Vladutz (2 ianuarie 2005)

Bubu mic

Iubirea mea

Poze

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...