Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Tutunaru (15)


madau

Recommended Posts

  • Răspunsuri 293
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Neatza fetelor,

 

mie mi-a zis sa-mi procur singura epidurala. Inca nu am vb. de nastere, a zis ca la 38 sapt.

 

Am si eu o intrebare..aveti idee la moasa cam cat se da? Banuiesc ca e bine sa ii dai inainte banii ca sa fie ok.

 

Cam nasoala chestia cu anestezistul noaptea..auzisem de lucrul asta, dar speram sa nu fie adevarat. Ce aiurea! Eu ma gandeam sa ma duc inainte si sa vb. cu cineva. Oare s-o putea asa?

 

Si mai am o intrebare: ce stiti despre toaleta? MA refer la ras si clisma..oare accepta sa vin cu aparatul meu? Clisma e obligatorie?

 

Pupici

 

 

 

 

Cata + puiutul din burtik :)

36+ [gravi] [baietel] Robert Alexandru

----------------

You really can change the world if you care enough!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cata eu am dat 1 mil la moasa, numai ca nu a vrut sub nici o forma sa ii ia inainte. Cica e o superstitie de-a ei, intai sa vada bb bine sanatos si apoi mai vedem.

 

Cu anestezistul, asta e problema veche, am sperat ca s-o mai schimba dar vad ca nu. Ideea e ca..se intamlpa sa mai fie si noaptea anestezist ptr epidurala, doar daca e de garda. Deci tine de noroc...Nu prea ai cu cine sa vb inainte, ptr ca nu-si dau peste "picioare" unii altora iti dai seama. Chiar T zicea ca isi inchid telefoanele si nu se mjisca din pat nici ptr 4 milioane, ce vrei boierie...[bang][bang]

 

Toaleta eu am facut-o inainte sa plec, iar clisma acolo, nu cred ca e obligatorie, insa e bine venita, te scuteste de "rusine" acolo pe masa. Destul ca stau 5-6 oamnei cu ochii pe tine..[q]

 

Daca mai aveti intrebari..mai bine le puneti acum, sa fiti pregatite macar moral ptr orice..conteaza mult[pup][pup][pup]

 

[mamica]Madau siid="black">id="Arial Black"> [copil] Alexia Miruna (15 dec 2005)id="Arial Black">id="red">

pozici la 8 luni

asa s-a nascut Miruna

filmuletze poznase

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se apropie fetelor...deci despre nastere discutam la 38 de saptamani, iar epidurala noaptea...sa ne luam adio..cam trist. S-or putea amana contractiile macar cateva ore, pana se crapa de ziua si catadicsesc domnii doctori sa se trezeasca? Mi se pare cel putin ne-profesionist. Nasterea nu e ceva programat (cu exceptia cezarienei, bineinteles), cum sa ghicesc eu daca o sa ma "apuce" la 11 noaptea? offfffffff [bang]

Si daca la mine va fi cazul de cezariana, si vreau rahi-epidurala si nu totala...tot asa, n-am incotro, trebuie sa ma anestezieze total daca e sa se intample noaptea...

 

Ana [gravi] 32w6d cu [baietel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup] Mada pt. raspunsuri.

 

Apropos de bebelusi..cati bani trebuie sa dam la pediatru? Stiam eu ca am uitat sa intreb ceva...La spital pt. bebe e nevoie de pampersi si atat, nu? Hainutele o sa mi le aduca mama, cand ies.

 

Offf, sunt atatea pe care nu trebuie sa le omiti..sper sa trecem cu bine peste;)

 

Cata + puiutul din burtik :)

36+ [gravi] [baietel] Robert Alexandru

----------------

You really can change the world if you care enough!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dani, da mi-a facut control pe masa..si mi-a zis ca e ok, se poate naste fara probleme natural..

Cat despre celelalte probleme - epidurala, anestezistul, nascutul noaptea...asta e..inca traim in Romania si vom naste intr-un spital romanesc...asta e tot

Cata - eu mi-a pus in agajel si cateva haintze (minuscule de-a dreptul) pt Gabitza ...macar sa ne facem frumosi cand vine tati sa ne vada...restul pampersi, unguent cu galbenele...si cam atata pt el

 

[gravi] 38+ cu [baietel] Gabitza

 

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...