Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Tutunaru (15)


madau

Recommended Posts

  • Răspunsuri 293
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Anasia, Madaid="red"> multumesc pt. lamuriri. Am primit si PM-ul. Trebuie sa mai completez bagajul. Trebuie sa iau si epidurala sa fiu eu sigura.

 

Offf..mai e atat de putin...parca nu-mi vine sa cred. Parca nu pot sa constientizez ca in curand voi fi mamica si o sa-mi tin puiutul in brate, puiutul meu. Mi se pare atat de frumos sa fiu mama, un mic Dumnezeu pt. o fiinta atat de gingasa si mica...

Brrr...gata cu nostalgia ca ma apuca plansul. Azi toata ziua s-a agitat, s-a jucat in burtica si mi-a umplut sufletul de fericire.

 

 

 

Cata + puiutul din burtik :)

36+ [gravi] [baietel] Robert Alexandru

----------------

You really can change the world if you care enough!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Atudor multumesc de raspuns.

Cata trebuie sa fii vesela ... Eu vorbesc am stare de bucurie, apoi de plans, de frica..Mai e putin si va veni si puiul meu..

Despre clisma nu am facut niciodata,dar multe prietene care au nascut mi au zis ca e mai bine sa fac desi e putin neplacut..

Iaylin

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Spuneti-mi va rog,si mie voi ce vitamine ati luat sau luati in timpul sarcinii.Eu nu am fost de la inceput la dr.T si mie mi-a zis de BIOMARIN si nimic altceva.Celelalte a zis ca se iau din alimente.

Vi s-au recomandat suplimente de fier, magneziu etc?Pe ce perioada?

 

Luminiþa[gravi]16+ [baietel][baietel]si [zana]Daria

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Atudor uite la tine bb din burtica are azi 33 s, Miruna mea are tot azi 9 luni, Doamne cum trece timpul..parca mai ieri eram si eu ca voi...hai ca ma apuca si pe mine nostalgia[;)][;)]

 

Levi eu am luat asa: pana la 12 sapt acid folic, apoi am inceput Biomarin-ul pe care l-am luat pana cand am nascut, si apoi MagneB6, ptr ca am avut ceva probleme cu IR mari. Fara alte vitamine, insa cu multe fructe si legume la activ zilnic. Si am avut analizele perfecte.

 

[mamica]Madau siid="black">id="Arial Black"> [copil] Alexia Miruna (15 dec 2005)id="Arial Black">id="red">

pozici la 8 luni

asa s-a nascut Miruna

filmuletze poznase

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

atudorid="red"> - felicitari pt. sapt. 33. Abia astept sa vorbim peste cateva luni despre scutece, colici si biberoane..[bibe]

 

Leviid="red"> - eu am luat acid folic, apoi Magne B6, Biomarin si in prezent iau Magneziu la pliculet de la Aditiva.

Si eu am avut probleme cu IR-urile mari si d-asta iau atata magneziu cred:)))) Si o sa mai tot iau pana nasc...

Si eu am mancat si fructe si legume, eu care inainte eram carnivora declarata. Culmea, in timpul sarcinii nu mai m-a atras asa de tare carnea si ca dovada la capitolul proteine nu stau chiar f. bine. Dar, am remediat problema si am inceput sa mananc si carne.

 

Cata + puiutul din burtik :)

36+ [gravi] [baietel] Robert Alexandru

----------------

You really can change the world if you care enough!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

atudorid="red"> - FELICITARI pt cele 33 de sapt...si la mai multeee

 

Eu am luat din luna a II a Elevit Pronatal - vitamine si minerale, cu tot cu acid folic incluse in ele, si apoi din luna a IV a BIOMARIN pe care il iau si in prezent, bineinteles cu garnitura de fructe,legume, sucuri naturale si alte minuni...pe care cu siguranta ca le voi consuma si dupa.

 

[gravi] 38+ cu [baietel] Gabitza

 

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anasia, si eu tot la 7 sapt ma duc la control; mi s-a facut cam frica acum dupa ce am vazut ca Madau a zis ca e dureros; sper ca daca ma duc mai tarziu sa nu mai doara asa rau, vorba ta.

Dar cat costa consultatia asta? Si unde mergem, la care cabinet? Am mai intrebat, dar nu mi-a spus nimeni, cel vechi mai functioneaza?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...