Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Tutunaru (15)


madau

Recommended Posts

  • Răspunsuri 293
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Kid2003 , Sibip - multumesc din suflet...am luat deja un No-Spa ..cred ca nu mai sunt asha tari/intense ca durere, dar le mai simt asha un pic, sper sa imi treaca...ca pe ploaia asta...sa nasc...ooofff (glumesc si eu ce sa fac)[:D]

Bebe se tot agita...si vorba ta Kid - se intareste asha de o data burtica...apoi se relaxeaza....dar eu sunt calma, adica nu am intrat in panica!!!!

Multumesc mult de totnici nu aveam de la cine sa primesc lamuriri...oricum daca mai apare ceva necunoscuta in problema asta, promit sa va tin la curent...

 

[gravi] 38+ cu [baietel] Gabitza

 

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexutza contractiile false sunt si ele dureroase..singura deosebire este ca alea adevarate nu cedeaza la No-spa, Scxopantil, relaxare, baie calda, etc... deci daca te lasa e ok, daca nu..suna-l pe T si nastere usoara [:D]!!!

Dar sa ne tii la curent..sa nu ne lasi in ceatza[bis][bis][bis]

 

[mamica]Madau siid="black">id="Arial Black"> [copil] Alexia Miruna (15 dec 2005)id="Arial Black">id="red">

pozici la 8 luni

asa s-a nascut Miruna

filmuletze poznase

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pt rapiditatea raspunsurilor, Mada esti o dulcica [bis], ca de altfel toate mamicile si viitoarele mamici -ce sa va zic...m-a mai lasat de la No-Spa, scopantil nu am pus..daca e cazul in ultima instanta apelez la el...deocamdata sunt optimista si poate un pic mai fericita ca poate voi ajunge sa-mi vad cavalerul mai devreme..

Stati linistite ca va tin la curent cu ce se intampla aici la Ploiesti...si inca o data multumesc mult!!![floare3][pup]

 

[gravi] 38+ cu [baietel] Gabitza

 

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexutza (ce chestie, asa o alint si eu pe Alexandra mea) mie mi-a zis dr T. ca dupa sapt 38 sa nu mai iau No-Spa. cu alte cuvinte, bebe daca pofteste, e bine primit. E la termen si daca se decide sa apara, foarte bine...

iti doresc nastere usoara si iti tin pumnii sa fie totul usor si repede. Ca bine va fi, doar esti pe maini foarte bune!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Kid2003, n-o sa mai iau No-Spa, si vorba ta cand vrea el sa vina, sa vina ca daca nu il astept...tot ma rog sa vina mai repede....asha ca mai bine sa vina, sa il stiu langa mine, bine sanatos...

Si stiu ca sunt pe maini bune...dar emotii sau o mica teama de ce va fi...tot exista...desi stiu ca va trece relativ repede...si de abia pe urma sa ne vezi...

Multumesc mult pt sfaturi!!!![pup]

 

[gravi] 38+ cu [baietel] Gabitza

 

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

He, he, vazand discutia asta dintre voi cu trebuie/nu trebuie luat No-spa din sapt 38 mi-am adus aminte de mine cand mi-a scos T cerclajul la 38 sapt si mi-a zis acelasi lucru...sa nu mai iau nimic, sa vina bb cand vrea. Si n-am mai luat, si am alergat ca un catar, doar-doar o veni minunea.

Insa pe 14 dec cand m-am dus la control, mi-a zis sa ma duc acasa sa stau numai in pat si sa ma indop cu No-spa, Gynipral, Scopantil, sa nu cumva sa vina bb, ca el trebuia sa plece pe 16. Asa am facut si cine credeti ca il suna de zor pe la 4 dimineata ca naste ???????????[:-)))][:-)))][:-)))]

 

 

[mamica]Madau siid="black">id="Arial Black"> [copil] Alexia Miruna (15 dec 2005)id="Arial Black">id="red">

pozici la 8 luni

asa s-a nascut Miruna

filmuletze poznase

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am dilema cu No-spa...si am uitat sa-l intreb. Oricum, luam 3/zi si de o sapt. iau doar 2..urmand ca din sapt. 38 sa renunt si eu la ele. Daca nu uit, il intreb.

Alexutza..tu nasti normal sau prin cezariana?

 

Fetelor, voi stiti cand mai pleaca Doctorul din tara? Tare frica imi e sa nu plece cand nasc eu. Sper sa nu.

Asa ma apuca niste emotii, am sentimente ciudate, teama, nerabdare, bucurie...nici eu nu mai stiu.[:(]

 

Cata + puiutul din burtik :)

37+ [gravi] [baietel] Robert Alexandru

----------------

You really can change the world if you care enough!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...