Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Tutunaru (15)


madau

Recommended Posts

iaylinid="red"> - ma bucur ca sunteti bine. La mine a venit laptiucl dupa multe incercari cu pompa. Nu renunta! Nici la mine nu a venit din prima. Poate nu fixezi bine pompita pe sfarc. Eu ii dau sa suga la san si supliment cu ce ma mulg. Azi a supt o ora la san si credeam ca e satul, insa cand l-am pus in patut urla si el nu e un plangacios. I-am mai dat supliment.

 

Acum fug ca iar plange:(((((((

 

Cata - o mamica fericita

[bebic]Robert Alexandru

----------------

You really can change the world if you care enough!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 293
  • Creat
  • Ultimul răspuns

IAYLINid="red"> - sa-ti traiasca puicutza, sa fie sanatoasa si frumoasa si mancacioasa(nu te alarma..cu laptele...ca va fi bine pana la urma)

 

Fetelor - care dintre voi stie ceva despre Adriana_mica - a nascut sau ce e cu ea...ca acum vreo 2 zile zicea ca i-a picat dopul, ca dr T i-ar fi zis la control ca are un col ca si inexistent - si ma gandeam poate stiti ceva de ea...daca e bine , daca a nascut...

 

[gravi] 38+ cu [baietel] Gabitza

 

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iaylin sa-ti traiasca puiutza si sa fie sanatoasa!!!

 

Lapticul la unele vine mai repede la altele mai greu. Important este s-o pui la san de fiecare data cand vrea sa pape, chiar daca nu curge mare luccru, stimuleaza lactatia sa vina mai repede. Poti sa-i dai fara grija completare, dar sa fie un bibe cu tetina mica, nu va refuza sanul atata timp cat o pui mereu la el. Eu i-am dat zilnic completare de lapte praf si cu toate astea era fan supt la san (numai ca imi manca si urechile, asa ca nu faceam fatza doar cu sanul). Si am alaptat-o pana la 5 luni fara probleme, dupa aia s-a intarcat sigura ca deh..daduse de gusturi noi (sucuri, fructe, etc). Nu e o solutie nici sa o lasi nemancata, nu va lua in greutate, dar sa nu uiti s-o pui la san mereu. Pupici[pup][pup][pup]

 

[mamica]Madau siid="black">id="Arial Black"> [copil] Alexia Miruna (15 dec 2005)id="Arial Black">id="red">

pozici la 8 luni

asa s-a nascut Miruna

filmuletze poznase

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Zenobia

nutelena, iti trimit pe PM datele dansului. Poti merge in ambele locuri, dar la spital ai nevoie de trimitere de la medicul de familie ca sa nu platesti nimic. Este intr-adevar un dr fffff bun. Bafta.Editez: Nu ai PM activat, ti-am trimis e-mail.id="red">Zenobia (Raluca)-------------------[foto]Tanasestii trasi in poza


id="quote">id="quote">Trimite-mi si mie ca si pe mine ma intereseaza. Sa va zic de ce: acum 2 ani cand am nascut eu cabinetul abia incepea sa functioneze si cred ca intre timp o data cu amploarea pe care au luat-o consultatiile la cabinet s-au schimbat putin lucrurile la spital. As fi curioasa sa stiu cam ce, ca din pacate aici vad numai fete care merg la cabinet. Uite faza cu trimiterea e un lucru nou, acum 2 ani nu-ti trebuia nik [:o)]Nu-ti trebe carnetul de gravida la internare. Iti trebuie buletinul si adeverinta de salariat.Andreea [gravi] mamica lui [copil] Filip Stefan[testoasa]bb2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor care ati nascut in Elias...ce produse farmaceutice ne sunt necesare pt bebei in timpul spitalizarii? Voi v-ati luat ceva de acasa? Cremute, ser fiziologic, apa distilata, comprese sterile, servetele umede, etc.

Multumesc anticipat pt lamuriri [pup]

 

Ana [gravi] 34w5d cu [baietel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...