Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Tutunaru (15)


madau

Recommended Posts

Adelina TT il faci la Genetic Lab, nu iti trebuie trimitere

 

Dianad exlutonul isi incepe efectul contraceptiv imediat dupa prima pastila. Eu am avut CM total alandala pana mi-am pus steriletul, deci vreo 4 luni, apoi am pioerdut sirul logic ptr ca am avut o sangerare continua pana luna trecuta (deh..sufera baba la frumusete). Acum nu mai am deloc. Dar e ok sa fie asa, am inteles ca poate dura si 6 luni pana se regleaza.

 

Androix eu am fost la spital doar de 2 ori, odata pe la 16 sapt si inca o data cand mi-a facut cerclajul. Deci nu stiu cum e treaba pe acolo. Cabinetul era baza la mine, ca faceam 10 min pana acolo[:D]

 

Bey..nu mai vorbiti de dor de gravizenie...ca si pe mine ma apuca asa o melancolie..parca-mi vine sa ma pun pe treaba[;)].

 

[mamica]Madau siid="black">id="Arial Black"> [copil] Alexia Miruna (15 dec 2005)id="Arial Black">id="red">

pozici la 8 luni

asa s-a nascut Miruna

filmuletze poznase

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 293
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Avem inca o mamica[bis][bis][bis][bis]

 

quote: Buna dimineata!

 

Sunt sotul Adrianei mici, si mi-am 'permis' sa intru pe nick-ul ei pt a va anunta nasterea lui Tudor!

 

Nazdravanul nostru n-a vrut sa mai astepte termenul 'oficial' de 7 octombrie, nici programarea dlui dr. Tutunaru pt sambata, si marti noaptea a decis sa se nasca.

Desi avea doar 38 de saptamani, a avut 3,380 Kg la nastere si 51 cm, scos Apgar 9.

 

Din pacate, travaliul a fost ingrozitor de lung; la ora 12 era deja la Elias, cu o perfuzie pusa, si abia la 21.40 a reusit sa nasca.

 

Mai multe detalii si impresii va va da Adriana;eu doar am dorit sa va dau vestea (cu o oarecare intarziere, pt care imi cer scuze), si sa postez link-ul unde puteti vedea primele poze

 

http://new.photos.yahoo.com/apreutu/album/576460762314997631#page1

 

Multa bafta si voua!

 

Marian

 

Adriana 38+

Pozici

 

Varsta bebe

Evolutie bebe


id="quote">id="quote">

 

Felicitari mamico, sa-ti traiasca piticul si sa va bucurati de el.!!!

 

[mamica]Madau siid="black">id="Arial Black"> [copil] Alexia Miruna (15 dec 2005)id="Arial Black">id="red">

pozici la 8 luni

asa s-a nascut Miruna

filmuletze poznase

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nadiutapm eu am avut colul de 30 mm la 14 sapt si la 20 se scurtase la 20 de mm si asa a ramas pana in prezent cred ( la 32 de saptamani era tot de 20), dar ce e drept ca nu am facut efort, nu am fost la servici, nu am carat, nu prea am stat in picioare. La mine micsorarea colului a avut drept cauza contractiile. Eu am avut contractii inca de la inceput ( de la 4 saptamani). Cu IR-urile eu sunt cea care am batut recordul: le-am avut mari pana la 32 de saptamani si am facut pregnyl de la 4 saptamani pana la 32 de saptamani, unul la 4 zile. Un chin, o cheltuiala imensa, dar o salvare ptr bebe. Sunt convinsa ca injectiile m-au ajutat sa tin sarcina. Am facut eco morfologica din 4 in 4 saptamani de la 14 saptamani pana au scazut, adica pana la 32 de saptamani, ptr ca dr T nu poate sa le masoare, ci decat Iosup.

 

Androix din cate stiu la spital merg mai mult fetele ptr monitorizare, pe care le cheama el special acolo. Mai rar se mai duc gravidute la spital, mai ales ca eco de acolo nu prea e asa bun.

 

adelyna TT l-am facut la Genetic lab, costa 1.200.000 si nu iti trebuie decat datele din ecografia morfologica. Laboratorul este langa stadionul Giulesti, la capatul lui 41, la parterul unui bloc in spate.

 

Felicitari mamicutelor. Sa va traiasca puiutii.

Maine ma duc si eu sa imi vad gogoasa. Va aduc vesti apoi.

 

tanima [gravi] 35+ mami de [baietel] Rares

http://pg.photos.yahoo.com/ph/tanima_i/album?.dir=/518fre2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

atudorNoua ne-au zis asa:pampersi si servetele umede obligatoriu iti cereau imediat asistentele.Si baneocinul sa il iei la tine ( eu nu l-am luat ca am uitat[bang]).Atit pe bebe..hainute cind pleci acasa.Daca mai e ceva iti spun asistentele.

 

Cele care nasteti cu cezariana( dar nu se stie ca dr nu merge pe operatie decit in cazuri de urgenta sau daca este vreo problema) sa va luati tinctura de galbenele ca sa va dea pe operatie.

 

POZE CU PRINTESA

 

Monica si bebe Cosmina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sheryll eu iau si no-spa si gynipral si nu le intrerup nici in ruptul capului. Le iau pana m-o interna, sau macar pana la 38-39 de saptamani. Ce usurare trebuie sa fie sa iti spuna de la 14 saptamani ca e totul ok si ca poti sa intrerupi tratamentul!... Pe mine m-a terminat asteptarea asta pana la 32 de saptamani. Abia acum simt si eu ce inseamna sa fii gravida, ce inseamna sa ai o sarcina normala. Cred ca e tare frumos sa profiti de fiecare minut din plin.

 

tanima [gravi] 35+ mami de [baietel] Rares

http://pg.photos.yahoo.com/ph/tanima_i/album?.dir=/518fre2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...