Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Tutunaru (15)


madau

Recommended Posts

atudor, multumesc;de cumintica, nu stiu ce sa zic, nu prea; pt ca sunt singura in timpul saptamanii, uneori ma apuca disperarea, sunt momente cand nu vrea sau nu poate sa doarma si eu sunt terminata, cand are crize de colici si ajung sa alaptez din picioare, cand ma doare spatele si coloana dupa baita, dar toate se uita si trec cand o vad cu titi in gurita si rade sau cand gangureste;eu zic ca ma descurc, chiar f bine, asta si pt ca am un ajutor in fetele de pe forum;

 

anasia mami de [bb] Alessia Anca

 

pozici

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 293
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna Seara Fetelor!

Am si eu o intrebare pentru cele care sint prin saptamina 38-39 de sarcina sau cele care au nascut deja: dupa controlul de la 38 de saptamini, mai trebuie mers la cabinet sau asteptam momentul declansarii nasterii, ca sa-l contactam pe d-ul dr?

Eu am fost azi la controlul din saptamina 38 si nu sint foarte sigura-era galagie in cabinet, dar parca mi-a zis ceva de genul ca ne mai vedem nu stiu cind si de asta intreb daca mai este necesar sa ne prezentam dupa acest control.

Va pup!

 

O fericita mamica in devenire!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci mult gagici!

N-am avut nici o sansa si sunt mai mult decat dezamagita de dr ( este a 2-a experienta neplacuta din 4 incercari de vizite)...una vorbeste si alta face...m-a pus pe drum de la 4,30 azi dimineata si cand am ajuns in Bucuresti...ca el mi-a zis sa-l sun dimineata..nu sa vin dimineata..dezamagire maxima...

 

Pt. fetele care sunt din alte localitati: face asa des? Vi s-a intamplat si voua? Ca fac si eu compromisuri, dar ori stau 3 ore in fat acabinetului ( cu programare) si ma expediaza in 2...ori fac drumul degeaba ca astazi...ceea ce nu-mi prea confera incredere si siguranta...

 

ileana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

Andra, cum a fost controlul de 38 de sapt, dureros?

Mai intai a facut control pe masa si pe urma ti-a facut si eco? Sa inteleg ca bazinul e ok si poti naste normal? De epidurala a zis ceva, trebuie sa o cumperi sau nu?

Iti pot spune ca atunci cand am fost eu la eco de 36 de sapt era o gravida in 38 de sapt si i-a spus ca daca o apuca durerile sa il sune, inseamna ca asa procedam si noi.

Si eu sunt curioasa ce mai e cu Alexutza, dar vad ca nici o veste.

Noi suntem bine, asteptam controlul de la 38 de sapt, pe 9 oct. M-a apucat frica, parca tot sper sa-mi zica ca nu pot naste natural si ca-mi face cezariana.[:I]

Pupici

 

Dani[gravi]36+[baietel]Ovidiu Ioan

Burtica

Nasi de cununie si de botez

 

Ovi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata.

Eu am nascut dupa termen asa ca pot sa va raspund.

AndraPGDaca te apuca pina la 40 sapt il suni si te cheama la spital, daca nu il suni cind faci 40 sapt (eu asa am procedat) si m-a chemat el sa ma vada( deci la control ) si iti spune cit te mai lasa dupa termen. Pe mine m-a chemat odata la control , m-a trimis acasa si am nascut a doua zi .

 

Pupici si curaj la nastere.Daca va mai pot ajuta cu ceva spuneti.

 

POZE CU PRINTESA

 

Monica si bebe Cosmina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

OfIleana imi pare rau[q][q], uite vezi..de aia ti-am zis eu sa-l suni inainte...Poate data viitoare e cu mai mult noroc, nu cred ca a facut intentionat, doar ca asa e el, mai zapacit[;)]

 

Andra nu te mai duci la nici un control, cand te apuca nascutul il suni si te trimite la spital.

 

Alexutza se pare ca e cu bb acum, imi pare rau ca nu are cine sa ne dea vesti despre ea. Trebuie sa asteptam sa vina acasa cred.

 

Pup burticoasele si mamicile[pup][pup][pup][pup]

 

[mamica]Madau siid="black">id="Arial Black"> [copil] Alexia Miruna (15 dec 2005)id="Arial Black">id="red">

pozici la 9 luni

asa s-a nascut Miruna

filmuletze poznase

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc mult pentru raspuns fetelorid="purple">.

Danipid="brown">, intii mi-a facut ecografie, apoi am mers in alta camera si mi-a facut controlul manual pe masa, care nu doare absolut deloc, e o simpla apasare intra-vaginala si atita, chiar nu are ce sa te doara, asa ca stai linistita, dureaza citeva secunde si gata.

Mie mi-a zis sa-mi iau trusa pentru epidurala si ca o sa nasc undeva in jur de 17-18 octombrie.

Bebita avea ieri 2.930 gr si era preocupata sa-si suga degetelele de la o minuta.

Sper sa fie si la tine totul ok si poate avem norocul sa nastem cam in aceeasi perioada.

Va pup si va doresc o zi buna.

 

O fericita mamica in devenire!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ileana si eu sunt din alta localitate dar nu mi s-a intamplat niciodata sa fac drumul aiurea. Suna-l inainte sa pleci preventiv, sa nu mai ai surprize. Decat sa vii degeaba mai bine il disperi la telefon[:D].

La masa face controlul numai la 38 de saptamani sau si inainte? Pana acum nu mi-a facut niciodata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danipid="green">, ramine la latitudinea ta daca vrei sa mai intre si sotul sau nu, al meu cind a auzit ca ma controleaza manual, a fost cuprins de "gelozie" si a zis ca nu vrea sa intre sa vada chestia asta-iti dai seama ce caraghios si a stat pe hol, i-a parut rau doar cind i-am spus ca mi-a facut si eco si i-am vazut fata bebitei, asta ar fi vrut sa vada si el. Eventual poti intra cu sotul la eco si cind te baga in camera pentru control, i-l lasi in cabinet, nu dureaza decit citeva secunde.

Mayaioneid="maroon">, controlul pe masa, ti-l face doar in saptamina 38.

Sanatate multa.

 

O fericita mamica in devenire!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...