Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Tutunaru (15)


madau

Recommended Posts

Monique, moasa Tuti e o femeie de nota 20. Pacat ca intra in concediu. Era super sa nasti cu ea. Cealalta e mai scarboasa si rece. E mai tanara dar degeaba. Bafta multa marti. E timpul ca bebelina ta sa iasa la lumina. Poate nasti pana marti si ai totusi parte de moasa Tuti. Bafta!

 

tanima [gravi] 32+ mami de [baietel] Rares

http://pg.photos.yahoo.com/ph/tanima_i/album?.dir=/518fre2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 293
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Puteti sa-mi spuneti si mie care sunt conditiile si dotarile maternitatii Elias? Am auzit de la o prietena ca in 2005 nu erau prea stralucite. I-au mai dotat inte timp?

Eu am nascut primul copil la Municipal si daca acum ma voi hotari sa nasc cu dr T as vrea sa stiu cate ceva si despre maternitatea Elias.

 

Luminiþa[gravi]15+ si [zana]Daria

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt doua tipe Gabi pe acolo, una roscata si tanara si una mai grasuna si in varsta.Pe mine m-au monitorizat pe parcursul sarcinii amandoua.Mie mi-a placut cea tanara... In orice caz, nu-ti face probleme.. Esti pe maini buna oricum.Pupici si nastere usoara!

Lili

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu care e moasa Gabi eu am nascut cu d-na Mariana (mai grasa si in varsta) ..o femeie de nota 100, painea lui Dumnezeu ( a stat langa mine tot timpul si m-a incurajat, mi-a adus apa, banane, tot ce am avut nevoie.)

 

Tuti nu e aia cu parul roscat, tunsa scurt??????

 

 

[mamica]Madau siid="black">id="Arial Black"> [copil] Alexia Miruna (15 dec 2005)id="Arial Black">id="red">

pozici la 8 luni

asa s-a nascut Miruna

filmuletze poznase

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm, banuiam eu ca aia tre sa fie Tuti. Mie mi s-a parut odioasa, fara suparare, avea asa o fatza acra, parca mancase tone de muraturi. Parca vorbeam cu peretii (vezi si povestea Lordrei). S-o mai fi schimbat intre timp....cine stie..daca voi ziceti ca e de treaba...[bang][bang][bang].

Moniqueid="red"> indiferent cine vine...nastere usoara si bb sanatos si mancacios. Tin pumnii stransi sa fie bine [pup][pup][pup]

 

[mamica]Madau siid="black">id="Arial Black"> [copil] Alexia Miruna (15 dec 2005)id="Arial Black">id="red">

pozici la 8 luni

asa s-a nascut Miruna

filmuletze poznase

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

monique, daca e Gabi cea tanara, e o femeie super de treaba, au laudat-o si alte fete care au nascut cu ea;pe mine m-a monitorizat toata ziua, pana a plecat din schimb; fii fara grija; nastere usoara si bb sanatos! sa ne tii la curent!

levi, la ce dotari te referi? daca esti in saloanele obisnuite, ai toaleta pe hol ( care este curata-depinde si de paciente ), dus tot pe hol ( la intrare), dar n-am avut cum sa-l folosim ca era mai mult de mers, plus cu cezariana ne era teama sa nu alunecam; copii sunt super in salonul lor; aer conditionat in saloane nu este, dar este la bebei; personalul mi s-a parut super dragut, indiferent daca cotizezi sau nu, de la infirmiere pana la asis neonato;

 

anasia mami de [bb] Alessia Anca

 

pozici

bebe

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Levi, 2 raspunsuri pentru tine:

- am nascut in oct. 2005 cu rahi-epidurala, alegerea lui T. pentru anestezia de la cezariana. E super, esti treaza sa auzi primul tipat al bebelusului si iti ramane cateterul de epidurala in spate, astfel ca urmatoarele 48 de ore primesti anestezic pe acolo cand incep durerile alea mari. Din cauza asta eu aud de la alte fete ce dureri mari sunt la ceza, la mine au fost suportabile, pentru ca nu le-am trecut cu adevarat, am primit anestezic cand incepea sa ma doara.

 

In septembrie 2005 s-a redeschis maternitatea Elias, dupa o renovare care a durat 3 luni. este cea mai moderna din Bucuresti (ma refer la cele de stat, nu la particulara), totul este curat, in salile de nastere si la neonatologie totul este nou, iar in saloane e zugravit complet. E super! Eu am fost si in Giulesti si la Municipal, conditiile de la Elias sunt atat de diferite, ca de la luna la pamant!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...