Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Tutunaru (15)


madau

Recommended Posts

  • Răspunsuri 293
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna, fetelor!Desi am doar 32 de sapt, am emotii maaaaari.De ce? Pe langa starea de neliniste pe care toate ati experimentat-o sau o experimentati, eu mai am si alte motive:am hepatita C.Da, descoperita la 7 sapt de sarcina, cand dr Tutunaru mi-a dat sa fac acel set mare de analize.Si am ajuns la Bals, mai mult moarta decat vie, unde mi s-a descoperit si ca am avut hep B, dar acum nu mai am...Hep A am facut-o in clasa a 6-a, asa ca ma pot "lauda" cu un ficat de "invidiat".Glumesc eu, dar vai de capul meu!Toata sarcina m-am simtit foarte obosita, am stat cat am putut in conc medical.Am dormit enorm, cica asa se manifesta problema.Probleme cu sarcina nu am avut, slava Domnului, dar ficatul m-a terminat.Acum apare o mare problema:cand voi naste, voi face obligatoriu cezariana, nu voi alapta, iar copilul va avea nevoie de ingrijiri speciale.I se va face imediat dupa nastere un vaccin, dupa care la o sapt, la o luna, la 6 luni si vom mai vedea.Exista riscul ca al meu bebelus sa ia unul dintre virusi, iar chestia asta ma innebuneste.Va rog mult, pe una dintre mamici, mai ales pe cele care ati facut cezariana, sa-mi spuneti cum a fost.Ma intereseaza si aspectul financiar si mai ales daca v-ati putut alege un neonatolog.Treb sa aflu daca in spital exista acel vaccin care se face copilasului sau daca il cumpar de undeva.Va rog mult, ajutati-ma cum puteti, povestiti-mi cat mai multe, asa sau pe PM.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cataid="red"> te pupic..ce faci? ce ti face puiul?? Eu sunt moarta de somn ca bebe plange des, mananca cam ciudat... ba la o ora, ba la doua...iar noaptea nu prea doarme..

Madaid="red"> ca esti mai cu experienta... e normal sa nu doarma si sa manance asa ciudat.. adoarme la san si mananca cateodata 5 minute, cateodata jum. de ora..iar noaptea ar suge tot timpul...

Va pup...

Iaylin,mamica Ruxandrei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

buna fetelor! per sa ma primiti si pe mine in clubul vostru de gravidute! si eu sunt pacienta a DR TUTUNARU. Urmeaza sa nasc conform ultimului ecograf pe 31.12.desi inainte DPN era 08.01.2007. Sper sa aveti timp sa imi spuneti si mie , mai ales cele care deja au nascut cum a fost nasterea ( e primul copil la mine si cam am emotii), care sunt preturile si nastere normala si cezariana) practicate la Elias si tot ce considerati voi important.

Va multumesc anticipat !( am vazut ca preturile nu la dati decat pe pm . adresa mea de mail este asinedm2001yahoo.com)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...