Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

viata alaturi de capricorni


Recommended Posts

am citit ceea ce ati postat, unele dintre voi, despre cum s- au hotarat capricornii din viata voasta sa se hotarasca asupra casniciei. Dar viata alaturi de ei cum vi se pare? Eu am doi in casa, sotul si fiica mea de 1 an si 7 luni si va dati seama...ei sunt generalii si eu soldatelul... Lasand gluma la o parte, sotul este un om extraordinar iar Ralu mica, un copilas minunat. Dar la voi cum e?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 23
  • Creat
  • Ultimul răspuns

eu sunt capricorn si sotul meu leu. recunosc daca nu ar ceda el de multe ori nu am rezista impreuna mai mult de o saptamana. stiu ca sunt foarte incapatanata, daca imi pun ceva in minte gata ... trebuie sa iasa ca mine, nu am liniste pana nu iese asa. am nevoie de momentele mele de liniste (pe care din fericire sotul meu le recunoaste si a invatat ca trebuie sa ma lase in pace), si ar mai fi multeeee de spus (asta din punctul de vedere al unui capricorn), dar cu putin mai multa intelegere si cred eu ca daca invatati tabieturile si obiceiurile unui capricorn atunci puteti obtine multe de la el.

dar incapatinarea este pe primul loc asa ca nu il ambitionati ca nu mai sunt sanse de intelegere[:D]

 

Irina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Capricorni...

Posesivi - cu progeniturile - dar parinti extraordinari. Uita de ei in favoarea copilasilor.

cu multe tabieturi... prea multe, as zice eu. Dependenta de... tigari, coffee... telefon... nici nu stiu... dependenti de "ceva", in general...

Dar, sunt persoanele care iubesc... De cele mai multe ori iubesc tot ceea ce le inconjoara...

Ciudati capricornii... as zice eu...

Dar, mie imi plac!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca stau bine si ma gandesc.... nu cred ca are mare legatura cu zodia. Si nici nu cred ca zodia este chiar atat de hotaratoare pana la urma. Sunt alte lucruri MULT mai importante. In plus, atat timp cat nu esti sclav sau detinut... se aplica regula cu "ce isi face omul cu mana lui....". Asa incat nu pot condamna pe nimeni pentru semnatura mea. Eu sunt singurul vinovat, nicidecum stelele.

 

My life stinks

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iata la ce concluzii am ajuns eu , observand capricornii:

-incapatanati pana la refuz, in momentele alea nu exista nici un argument valabil; dupa ce le trece"criza" nici nu-i mai recunosti, arata ca pot fi si maleabili;

-li se aplica expresia "tonul face muzica" , adica nu suporta sa le spui ceva rastit, mai bine pe un ton mai bland, adica sa-i certi cu vorba buna, nu cu hau-hau;la rasteala reactioneaza dur la randul lor, vorba buna ii face sa se simta de tot rahatul, adica vinovati;

-in general nu isi exprima afectiunea prin cuvinte, adica nu prea ai sa auzi capricorn sa declare dragoste toata ziua buna ziua, ei isi dovedesc implicarea intr-o relatie prin felul in care se comporta(ceea ce nu e chiar rau, ca decat vorbe goale...vorba ceea...nu te doare gura sa spui mereu "iubita si dragostea mea, as face orice pt. tine" dar atat, nimic concret);

-seriosi, mai mult introvertiti decat deschisi, cu o doza destul de semnificativa de egoism;

-obsedati de munca lor, dedicati job-ului, cred ca e o fericire sa ai subalterni din zodia capricorn.

Ar mai fi multe de spus, concluzia mea este ca viata alaturi de capricorn nu e usoara , insa , o data ce i-ai invatat toanele si firea, cred ca poti sa spui ca ai un partener de nadejde, care, atunci cand te astepti mai putin, poate sa fie extrem de generos, afectiv vorbind, si nu numai.[:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[cool] Da, da, da, Sali ai dreptate intru- totul...

Dar cel mai mult ma enerveaza ca noi nu ne certam. Pur si simplu daca ai ceva de zis, te astepti ca si celalalt sa riposteze, sa te contrazica sau sa te bombane macar.

Dar nu, el tace , simt ca vorbesc cu peretii, si ma enervez mai rau in loc sa- mi treaca.

El zice ca tace ca sa nu ma supere.

In rest, stau si ma intreb de ce mi- a dat Dumnezeu asa un sot bun, caeu nu prea meritam...[cina2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...