Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

viata alaturi de capricorni


Recommended Posts

Si inca ceva...

Ne am luat o casa superba langa Buc. El urmeaza sa- si ia concediul pe anul asta si eu as vrea sa stam in acea perioada la tara. Avem toate conditiile, copilului ii place la nebunie acolo, mie la fel si sotului.

Chestia este ca nu mi- a dat nici un raspuns inca daca mergem acolo sau nu in concediu.

Dar nu inteleg de ce ca doar este si el innebunit dupa casa aia si l- am vazut cu ochii mei cum a pus mana la treaba, lucru care nu se prea intampla pe la noi pe acasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 23
  • Creat
  • Ultimul răspuns

grodear asa cum spuneam eu sunt capricorn. si ma recunosc in ceea ce spui : adica cearta cu sotul sau supararea la mine se manifesta prin tacere. deci daca sunt suparata tac insa clar comportamentul meu si fata arata ca sunt neagra. nu pot sa iti spun decat ca sotul de fiecare data cand avem probleme ma roaga sa spun ce vreau ca sa ajungem la o solutie, sa nu il mai las doar pe el sa vorbeasca. in timp a inceput sa prinda in sensul ca daca sunt suparata ma manifest ca deobicei adica tac... dar dupa ce ma linistesc cat de cat incep sa spun ce am pe suflet. dar clar nu in momentul ala.

in ceea ce priveste statul la tara imi place sa merg in aer liber, curte, etc dar nu as putea sta mai mult de 2 zile. adica dupa 2 zile petrecute la bunici ma apuca un dorrrr de bucuresti si de internet, tv, agitatia de aici de nu pot sa spun. asa ca poate fi si asta un motiv sau faptul ca nu s-a hotarat inca asupra programului. sau daca nu s-a pronuntat inseamna ca nu prea ii convine? (asta e capricornul [bang])

 

Irina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca si ascendentul influenteaza deoarece am avut 3 ani un prieten capricorn cam atipic zodiei.Am locuit impreuna si era glumet mereu,deschis,sociabil,afectuos si un partener de distractii minunat.

Relatia a fost in mare parte placuta,desi citeodata eram unul mai incapatinati ca altul si mai ieseau si scintei.Pina la urma ne ceream iertare reciproc.[:D]

 

 

Sabinaid="green"> [gravi]19+

mamica lui Aleksi Joel id="blue">[copil]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tata e capricorn...muncitor, calm, respectuos, cu un simt al umorului superb, dependent de cafea...:)) dar si eu sunt si nu sunt capricoarna..e ff familist si serios. hm...introvertit...nu isi manifesta afectiunea prin vorbe, ci prin gesturi si fapte..un om de nedajde, atat pt mama cat si pt mine...parolist etc...

 

numai de bine despre capricorni!!

 

_______________________________________________________________________

 

Babyblue va pupa pe toti!!id="red">

"Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea." id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am sotz si bebelina capricorni.....Sotzul e exact cum descria SALI capricornii.Dar cum eu sunt rac pisalog si tenace si el supercapos toata ziua ne [blabla] Eu sunt rapida,el se misca tango [bang] Nu mai poooooot [bang][bang] ... dar avem deja 12 ani vechime in casnicie [alcool][:D]

 

MONI [mamica] de[bb] DIANA (01.01.2006)

 

 

ALBUME DIANA

 

http://www.dropshots.com/jerpelm

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Traiul alaturi de mine nu e usor [:D]. Berbatului ii trebuie rabdare, docilitate, blindete, intelepciune si multe altele din aceasta gama ca sa ma suporteze...

 

In ceea ce priveste traiul la "tara", de fapt, in alta parte decit acasa, e un adevarat chin. Nu ca nu ne-ar placea iarba, cerul, etc, sau ca nu ar fi ok conditiile... Nu ne place sa fim dizlocati... Nicaieri nu-i ca acasa si oriunde ma duc, dupa 2-3 zile tinjesc dupa locsoru meu si tabieturile mele. Ne place rutina si ne confera o mare stabilitate, siguranta...

Am MARE noroc cu un barbat care-mi seamana (Taur) si nu ne incaieram cind vine vorba de astea.

 

____________________________________________________________________

Toate lucrurile se intampla cu un scop | Aléid="purple">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sotul meu este capricorn...si ceea ce se spune despre ei,in mare parte este adevarat.Este un om pe care te poti baza [cool] Se enerveaza relativ repede [toanerele insa tot atat de rapid se calmeaza,ba chiar este tandru dupa ce s-a enervat teribil [flo] Este familist convins,este devotat,loial si romantic [cina2]

Insa,cum nimeni nu este perfect,poate fi si egoist si are uneori tendinta de a se supraevalua.

In concluzie,este o persoana extraordinara!

 

 

 

 

 


MIRELA [flo]id="red">id="size1">

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna!

 

capricornul meu este f dragalas si constant entuziasmat de cate ceva :))

poveste: ne-am vazut de Haloween 2005 la o iesire cu prietenii/colegii; dupa 3zile imi trimite un SMS si ma invita la un concert de-al lui Alifantis; se indragosteste pe loc; dupa concert ne plimbam ca disperatii prin Bucuresti iar pana dimineata, imi propune sa vin in Belgia sa petrecem sarbatorile de iarna; pleaca la 2zile, ma suna ca disperatul non-stop (nu ma intrebati de facturile lui telefonice - la un moment dat primeste o scrisoare de la compania telefonica sa verifice daca nu cumva e ceva in neregula caci facturile sunt astronomice)

de unde se discuta venirea mea cu avionul, domnul se hotaraste sa faca 4zile de drum cu masina si una in Bucuresti cu mine) asta ca sa fie sigur ca ajung si nu ma razgandesc :)) ; in prima noapte in Belgia ma cere de sotie (cica abia astepta sa ajungem caci nu i s-a parut frumos sa faca cererea intr-o camera de hotel de pe autostrada)

petrecem o luna mirifica dupa care revine cu mine in tara pt a rezolva problema cu actele; dupa o sapt in care spera ca ma intorc cu el pleaca imbufnat si singurel; telefoanele continua si dupa o luna jumatate, revine in tara si ma ia cu tot bagajul; asta se intampla anul trecut in februarie...

ce facea intre timp pana sa ajung?? mutari in casa; bucatarie & dormitor nou, modificari pt ca avea casa de burlac :)) Inutil sa va spun ca are gusturi bune...

 

acum avem un an si putin de casatorie si am ramas tot pupaciosi; el face tot felul de ghidusii, tot timpul ma surprinde cu ceva; din pacate, din iunie avem o casnicie de "miercuri seara si weekend" pt ca eu am job-ul departe de casa si era cumplit cu naveta; e greu, insa ne bucuram si profitam de tot timpul nostru si poate la anul voi gasi ceva mai aproape de casa

 

Capricornul meu e "poet", artist - la propriu si la figurat; de meserie dentist insa pasinuea lui e muzica, canta ca tenor, a facut conservatorul aici; nu ma intrebati cum e cand il aud cantand... ma reindragostesc, la infinit, este superb;

 

uneori ma exaspereaza cat este de distrat si cu toate asta nu pierde nici un lucru, nici o factura desi initial asa se crede; le gasim insa dupa ceva timp caci le pune "bine" :))

Este f atasat de lucruri; sa va spun ca nu reusesc sa-i arunc un pulovar (si multe alte chestii inutile) groaznic si vechi caci e bun cand are ceva de lucru la masina? sa va spun ca nu aranjeaza/lucreaza nimic la masina si ca pulovarul e mereu in pod?? dar nu poate fi aruncat :))

 

au fost si momente dificile, caci capricornul meu traieste la fel de intens si grijile :(( si din pacate a avut destule in perioada de inceput a afacerii; acum se pare ca lucrurile se aranjeaza, ne rugam la Dumnezeu pt asta si pt un ingeras, caci acum nu ne mai e chiar asa teama de viitor

 

Oana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pt. Irinabobe,

Ai dreptate cu statul la tara, nici eu n- as putea sta o vesnicie...dar mi- a zis aseara, ca daca tragem internet acolo, o sa stea in concediu si in week- end. Stii ce mi- a mai zis? Ca el d- aia a vrut casa landa primarie ca aia sigur au internet si ne punem si noi. M- a bufnit rasul dar el vorbea serios saracul...Ca sa se hotarasca sa cumpere ceva sunt necesare aprox. 3 luni cautari pe internet si pareri scrise de ceilalti plus o gramada de pareri adunate de la prieteni si pana la urma face tot cum crede el. De ce n- o face de la inceput si asteapta atat, nu stiu. Eu sunt peste, si contrar zodiei mele, ma hotarasc foarte repede la ce vreau, dar el...

 

In alta ordine de idei, sa stiti ca doar o singura data s- a hotarat repede: cand a fost sa ne casatorim. Ne- am cunoscut intr- o duminica, dupa care nu am mai scapat unul de altul. Tot asa cum a zis Oana 1177, telefoane, calatorii, el lucra in tara atunci si eu mi- am luat cateva zile de concediu, ca sa merg cu el peste tot, iar cand s- au terminat zilele de conc. (dupa o sapt de cand ne- am cunoscut), a zis: _ Nu vrei sa ne mutam impreuna?NU i- am raspuns eu,

- Ba da , ca pest 2 sapt ne casatorim daca vrei, dar pana atunci sa stam impreuna sa stiu ca ma astepti acasa cand ajung.

Si..., vorba lu'soacra- mea "atata a insistat" ca m-a luat intr-o seara cu o valiza dupa mine si nu am mai plecat.

Dupa o sapt. am depus actele...si gata.

O singura chestie are, nu- i place sa nu fiu acasa cand vine el de la servici. Daca plec cu fata la plimbare pe stade, la ora 16.00, cand vine de la serviciu, tre' sa ne postam in fata portii, ca cei de la paza si sa- l asteptam pe tati. Daca suntem plecate, e jale mare "De ce nu m- ati asteptat si pe mine?"

E cel mai bun tatic si sot din lume.[bis]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pt. Irinabobe,

Ai dreptate cu statul la tara, nici eu n- as putea sta o vesnicie...dar mi- a zis aseara, ca daca tragem internet acolo, o sa stea in concediu si in week- end. Stii ce mi- a mai zis? Ca el d- aia a vrut casa landa primarie ca aia sigur au internet si ne punem si noi. M- a bufnit rasul dar el vorbea serios saracul...Ca sa se hotarasca sa cumpere ceva sunt necesare aprox. 3 luni cautari pe internet si pareri scrise de ceilalti plus o gramada de pareri adunate de la prieteni si pana la urma face tot cum crede el. De ce n- o face de la inceput si asteapta atat, nu stiu. Eu sunt peste, si contrar zodiei mele, ma hotarasc foarte repede la ce vreau, dar el...

 

In alta ordine de idei, sa stiti ca doar o singura data s- a hotarat repede: cand a fost sa ne casatorim. Ne- am cunoscut intr- o duminica, dupa care nu am mai scapat unul de altul. Tot asa cum a zis Oana 1177, telefoane, calatorii, el lucra in tara atunci si eu mi- am luat cateva zile de concediu, ca sa merg cu el peste tot, iar cand s- au terminat zilele de conc. (dupa o sapt de cand ne- am cunoscut), a zis: _ Nu vrei sa ne mutam impreuna?NU i- am raspuns eu,

- Ba da , ca pest 2 sapt ne casatorim daca vrei, dar pana atunci sa stam impreuna sa stiu ca ma astepti acasa cand ajung.

Si..., vorba lu'soacra- mea "atata a insistat" ca m-a luat intr-o seara cu o valiza dupa mine si nu am mai plecat.

Dupa o sapt. am depus actele...si gata.

O singura chestie are, nu- i place sa nu fiu acasa cand vine el de la servici. Daca plec cu fata la plimbare pe stade, la ora 16.00, cand vine de la serviciu, tre' sa ne postam in fata portii, ca cei de la paza si sa- l asteptam pe tati. Daca suntem plecate, e jale mare "De ce nu m- ati asteptat si pe mine?"

E cel mai bun tatic si sot din lume.[bis]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...