Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piatra Neamt, Perla Moldovei (35)


Recommended Posts

Buna dimineata si de la noi! fetelor am stat si m-am gandit, ca de, asa sunt eu imi fac o mie de ganduri [bang] si cred ca ar trebui sa lamurim situatia, asta pt. cine inca n-a inteles. Banuiesc ca Lunna27 (Dana) a descoperit postarea mea de la alt subiect pe forum (nu e ceva anormal sa scriu si-n alta parte, mai toate fetele scriu si la alte subiecte). Ce-a suparat-o pe ea la asta, nu stiu??? chiar nu pot intelege de ce a fost asa de deranjata de ce-a aflat???? clar este ca vechea suparare cu “dezinteresatul” s-a redeschis si s-a gandit ca e frumos sa ma “atace” indirect. E foarte “dragut” sa doresti unei viitoare mame, ca copilul ei sa fie mut, asta pt. ca nu a facut vestea publica de forumul din Piatra Neamt si intregii lumi. Multumesc pt. incurajari! Iar la partea cu cadoul – mai mare jena! iti fac cadou, trebuie sa te porti frumos cu mine, sa nu-mi zici ceva rau, critici sau superi cumva. Multumesc inca odata tuturor fetelor ce au contribuit la cumpararea cadoului de casa noua! daca insa vreuna dintre voi are strangeri de inima si e nemultumita de ceva, rog sa-mi spuna. Poate ma pot revansa inapoi (cu bani sau altceva). ca inteleg ca asa se procedeaza. Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Carmen, cred ca de James Oliver vorbesti. Si noi ne mai uitam la el. In gen. bucatarii astia de la TV, cand ii vezi cum gatesc ... ce repede si ce bunatati! Si eu cred ca la Dodo e scump, pt. ca un copilas de 2 ani nu poate manca de atatia bani. Insa trebuie sa aiba si ei profit, e clar. Mai e timp sa vezi ce e mai bine. Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana, eu cred ca Dana doar a glumit cu chestia aia cu copilul o sa fie mut daca nu spui la toata lumea ca esti insarcinata...stiu si eu ca esti, dar am vrut sa vina de la tine asta, nu sa te intreb eu...felicitari, ma bucur sincer pentru tine pentru ca stiu ca-ti doreai al doilea copil. Sa dea Domnul sa fie sanatos si sa aiba noroc! Asa e o vorba: zi la toata lumea ca esti insracinata...restul stii...asa imi ziceau toti si mie cand eram insarcinata cu Iustina, dar nu m-am suparat pe nimeni...cred ca ar trebui sa incetam sa mai facem atatea acuzatii...te deranjeaza ce a zis Dana, atunci inchide tu subiectul, dar daca tu continui...va fi la nesfarsit, v-ati zis amandoua ce ati avut ce zis, doar stii ca am avut si noi ceva odata, dar am terminat, gata, a trecut....asta ins. ca suntem oameni diferiti, nu gandim la fel poate, e ceva normal...fiecare reactioneaza in felul lui. A fost nervoasa si la nervi a zis si ea ce-o doare, ce-o roade... E despre subiectul asta nu mai scriu din acest moment. Punct! Lora, mami de [url="http://community.webshots.com/user/LoraG76"]IUSTINA[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt. felicitari! Prefer sa nu discut prea mult pe aceasta tema – ca cine stie ce “vorbe din popor” mai aud si sincer nu-mi fac nici o placere; sa ma gandesc ca o sa iasa copilul mut, surd, schiop ciung sau mai stiu eu cum, pt. ca nu am spus la 10 persoana sau 100 sau anume lui X sau Y, imediat ce am stiut sau simtit, pe data de... , la ora de.... Credeam ca vorbele astea se folosesc mai mult la tara, de catre mame sau bunici mai in varsta – in fine, omul invata cat traieste. Primele 2-3 luni de sarcina sunt cu semnul intrebarii, pot aparea avorturi sponatane, sarcini oprite in evolutie (citesc de multe mamici suparate ce au trecut prin asta). Prefer sa fiu sigura, decat sa trambitez si apoi cu tristete sa anunt ca am pierdut copilul. Mai ales ca Doc. Ionescu, de care nu mi-a placut deloc, m-a speriat din prima spunandu-mi ca embrionul e prea mic, deci sarcina cu semne de intrebare. Eu n-am crezut-o insa si d-aia astept cu nerabdare controlul din noiembrie. Peste 2 sapt. plecam la Viena, acolo voi merge la control si ma voi inscrie la un doctor (voi face teste, ecografie, sunt curioasa si sper sa fie totul bine); pana acum nu stiu exact cate sapt. de sarcina sunt si nici data nasterii. Atunci cand plecam spre Viena, avea de gand sa scriu de forum si motivul, ma rog ... nu mai are importanta, noi sa fim sanatosi. Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, Adriana v-ati zis ce ati avut de spus, e ok, dar haideti sa ne acceptam fiecare asa cum suntem, altfel se vor tot ivi discutii interminabile. Adriana felicitari pt bebe doi. Sa fiti amandoi sanatosi! Carmen si mie imi place cum ateste James Oliver. Face niste combinatii...mai nasol este ca la noi nu asesti chiar tot ce foloseste el. Ana - mami de [bebic] Ecaterina-Maria si [majoreta] Casandra-Petronela www.elipetromed.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata! nu mai intru de ceva vreme pe forum si ce-mi vad ochii?fetele mele sunt suparate.[xx(] haideti sa nu uitam ca am intrat pe forumul asta sa ne ajutam, sa impartasim experiente mai mult sau mai putin comune si sa ne simtim bine impreuna. veniti sa fumam impreuna un ceai al pacii, si sa uitam de toate discutiile? adriana felicitari pentru sarcina si multa bafta cu ea.vreau sa-ti spun ca am fost si eu la doctorita ionescu, cand eram studenta si nu mi-a placut deloc de ea in primul rand pentru ca e f glaciara.ti-o recomand cu multa caldura pe doamna munteanu care e o femeie extraordinara, are experienta si poti discuta orice cu ea. la fel de buna e dr. vintea si cum zice laura si dr. mandru. sunt multi medici buni ginecologici la noi in oras daca mai ai nevoie sa mergi cand vii de la viena. laura ce fac strumfii?cum se inteelg cu vremea asta rea? dana ziceai ca o sa ai un pechinez- pai iesim impreuna la plimbare ca eu tocmai mi-am luat o minune de catelusa. deocamdata e f mica dar acusi iesim la plimbare. spor la treburi si pupici gandaceilor. carmen stefi ai mai fost la aerobic?eu am tras chiul la greu in ultima vreme. hai ca m-am intins destul de mult dar nu am mai intrat de mult si imi era dor de voi. pup toata gasca de mamici si de copilasi si va doresc o zi mai buna decat vremea de afara. http://tt.lilypie.com/6baNp3.png- ianuarie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dr Ionescu si mie mi s-a parut schimbata la a doua sarcina. Din pacate in rau - e mai rece si parca dezinteresata. Dar m-am dus la ea ca mi s-a parut ok odata la luna. Si nici nu mai aveam timp si chef sa schimb medicul si sa dau explicatii cand nu aveam de gand sa nasc aici. Ana - mami de [bebic] Ecaterina-Maria si [majoreta] Casandra-Petronela www.elipetromed.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...