Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

orgoliu :(


Recommended Posts

 

Elise,

binenteles ca nu esti singura in situatia respectiva [:D]; daca compromisurile mici iti aduc linistea...de ce nu-l iei cum e, incercind sa exploatezi calitatile (ca faza cu gunoiul m-a terorizat si pe mine, si mai continua); noi am impartit responsabilitatile, fiecare cu hobby-urile proprii, si sa vezi ce pace-n casa se face (adika nu-ti place sa duci gunoiul, sa faci cumparaturi, te temi ca te musca vasele din chiuveta si masina de spalat vase ti-e lene s-o folosesti, nu-i nimic ca le fac eu, in schimb in zece ani de casnicie n-am atins odata aspiratorul, ala ma musca el pe mine [:D] si este sarcina mariu-lui...si altele)

 

acum sa nu spui ca nu gasesti tu acolo ceva puncte tari la el folositoare casniciei...

 

 

 

http://community.webshots.com/user/montrealpoze

http://community.webshots.com/user/vara2006photos

 

hai Romania...dar misca odata fa!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 94
  • Creat
  • Ultimul răspuns

ei, ar fi chiar meschin din partea lui sa pocneasca patrupedu' in contul meu.[:(!]

Nu ca ar fi exclus.

Chiar am avut discutii ca "i-am pregatit mincare cainelui si lui nu". Acum ar fi chiar culmea sa pun si cainele sa-si desfaca singur conservele de Purina.....

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elise, imi amintesc de la alt subiect ca tu ai un job ca lumea, unde ai si o pozitie buna.....parca.

Este posibil sa fie complexat ? Lucru pe care nu l-ar recunoaste nici daca tai si torni sare. Are impresia obsesiva ca faci pe sefa si acasa ?

 

Barbatii poarta hramul Sfintului Somn si Cuvioasei Lenea. Nimic nu-i deranjeaza imprejur : de la dezordine, pana la lipsa painii din camara.

Ori faci tu, ori traiesti in razboi. Eu una n-am gasit alta solutie.

Cele care au harnicutzi acasa, sa le traiasca : sunt niste specimene rare.

 

Sau......se razbuna ca vrei sa-l pui sa danseze [:)]

 

Andreea, mama lu' Tiberiuid="blue">id="Comic Sans MS">id="size3"> [avion]

Micul Print

Uita-ti intotdeauna dusmanii - Nimic nu-i enerveaza mai mult.id="Comic Sans MS">id="size3">id="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu face pentru ''ca ii spui tu''?. Pai lamureste-l draga ca lucrurile acelea trebuie facute si daca nu le face din proprie initiativa din nush' ce motive, cineva trebuie sa-i ''aminteasca''.

Si daca nu-i amintesti tu, apoi cine? Patrupedul?

Si ca sa nu mai fii nevoita sa-i explici ca nu era un ordin ci o rugaminte, fii isteata si zi-i de la inceput:''Esti amabil, dragut,te rog'' fa cutare lucru. Ma gandesc ca ar trebui sa functioneze.Trebuie sa functioneze, altfel e de rau pentru tine. Iti spun din proprie experienta.Azi nu face una, maine alta, poimaine te roaga sa faci tu ca-ti iese mai bine, si in final raman toate pe capul tau.

Bafta! :)

 

mamica fetitei mele:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am renuntat de mult sa il mai rog pe al meu sot sa faca ceva.Prefer sa fac singura totul pentru ca termin mai repede. Si nici nu ma enervez cand imi spune el "las` ca fac imediat" si imediatul acela dureaza cateva ore si el nu da nici un semn ca ar avea chef sa faca ce l-am rugat.Cred ca m-am consolat cu ideea ca eu trebuie sa fac totul.Chiar si cand ma simt rau imi spune lasa draga ca faci maine.Nici prin cap nu ii trece sa ma ajute.

 

"Nu exista culmi de neatins ci numai aripe prea scurte"

 

sheherezada

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elise, mi-e teama ca nematics are dreptate: nu trageti amandoi la aceeasi caruta. Gunoiul (si celelalte) sunt doar incarcatura carutei. Poate ca ar trebui sa pui (puneti) problema trasului impreuna la jug, indiferent de greutate sau de curbele drumului. Daca nu sunteti in stare, nu veti putea duce nici un fulg in caruta.

 

 

poze multe cu noi

 

 

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elise, am tot citit postarile tale si din cite am vazut eu tu esti o persoana careia ii place sa traisca, esti vesela, desteapta (poate prea desteapta pentru el?) iubesti animalele (la mine totul a tinut pina la abuzul asupra catelului), inteleg ca ai un job bun.

Se pare ca el, asa cum iti mai spunea cineva mai devreme, te trage in jos in loc sa te impinga inainte.

Incearca sa fii foarte sincera cu tine si sa analizezi situatia: chiar crezi ca ai sa reusesti sa il schimbi? Esti dispusa sa mergi in felul asta mai departe?

Eu am avut asa o experienta si am rezistat niste ani, prea multi dupa parerea tuturor, dar pina la urma am obosit. Nu vreau sa te decsurajez, nu vreau sa-ti dau nici un fel de sfat, vreau doar sa te fac pe tine sa analizezi cit mai bine situatia si sa iei cea mai buna decizie pentru tine.

Pentru ca asa cum singura spui, aici e vorba de lucruri mult mai profunde decit dusul gunoiului.

Si daca el acuma e asa, cum o s fie cind o sa apara si un copil? Scriai mai demult de adoptie...

 

Eu stiu ce cicatrici pe suflet iti lasa asemenea situatii, din

pacate...

 

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472 Pentru Barbye-una dintre noi!Trebuie sa ajuti!!

sa nu ne pierdem speranta

danutza

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca inconstient sau nu, toti cei care scriu la sectiunea asta simt ca au niste probleme suficient de grave in familia lor...sau au avut. oricum pe fundal exista o nemultumire.

 

ceea ce este si in cazul tau...

 

parerea mea este ca TU nu vei tolera asemenea comportament mult timp...sau dc o vei face, vei acumula frustrari. nu iti dau nici un sfat...aaaa ba da! nu face inca un copil!

 

din postarile tale, imi pari o tipa mult prea tonica si modernista incat sa accepti la infinit sa fii sclava care duce gunoiul pentru ca domnului sot ii e lene...

 

_______________________________________________________________________

 

Babyblue va pupa pe toti!!id="red">

"Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea." id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by babyblue

eu cred ca inconstient sau nu, toti cei care scriu la sectiunea asta simt ca au niste probleme suficient de grave in familia lor...sau au avut. oricum pe fundal exista o nemultumire.ceea ce este si in cazul tau...parerea mea este ca TU nu vei tolera asemenea comportament mult timp...sau dc o vei face, vei acumula frustrari. nu iti dau nici un sfat...aaaa ba da! nu face inca un copil!din postarile tale, imi pari o tipa mult prea tonica si modernista incat sa accepti la infinit sa fii sclava care duce gunoiul pentru ca domnului sot ii e lene..._______________________________________________________________________Babyblue va pupa pe toti!!id="red"> "Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea." id="red">


id="quote">id="quote">Fa-ma sa intzeleg, te rog.Io shi plozii turbulentziid="Comic Sans MS">id="blue">Sport cu Hula HoopIn caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.id="purple">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...