Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum va place cafeaua?


raresionut

Recommended Posts

  • Răspunsuri 81
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Eu am un adevarat ritual... Prepar o cafea mica si concentrata la ibric. Intr-o cana mare de ceai pun o linguritza cu varf de praf de capuccino, doua pastilutze de zaharina, torn cafeaua si completez cu lapte fierbinte. Asa ceva beau in fiecare dimineata.

Ma mai si rasfatz, ocazional, cand am frisca ii pun si frisca (imi zicea un coleg ca aia nu mai e cafea deja [:D]).

Si mai fac o chestie, mocaccino: aceeasi chestie ca si cand imi prepar cafeaua obisnuita, doar ca pe langa praful de capuccino, pun si o linguritza de cacao si omogenizez cu putina cafea (din cauza prafului de cacao, ca altfel face cocoloase), pe urma torn toata cafeaua, lapte fierbinte, frisca si cioco rasa deasupra - asta e rasfatz total.

 

Nunta noastra de vis

 

 

 

Luna de miere

 

Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.id="red">id="Comic Sans MS">
id="left">id="size1">

Recently become Mrs. Perfectid="Book Antiqua">id="red">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma inscriu si eu in "clubul cafegioaicelor".

Eu cafeaua o beau dulce, chiar f. dulce. Beau acasa una facuta la ibric si completez cu inca 2 la birou facute la filtru, la care mai pun si lapte.

 

Poate stie cineva cum de face irish coffe?

 

Layla si Daniel Alexandru (29.12.2003)id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu sint cafegioaica mare. la servici nu am unde imi face cafea si imi cumpar una mare si neagra peste care pun un pic de cream. favorita mea acum se numeste "Kenya Noir", e bine coapta si miroase frumoooosssss. o beau dimineata la prima ora.

 

am avut perioade cind beam numai ness, frecat bine cu un pic de zahar si facut cu lapte, nu cu apa. e bun dar acum mi-a trecut cheful de el. folosesc ce mi-a ramas din borcan pt "Brownies Cappucino". [floare3]pt Natalia ca ne-a impartasit reteta.

 

in weekend, acasa, e alta poveste. face sotul latte (adica 2 shoturi de espresso peste care pune lapte cald si un strop de zahar brun). un deliciu.

 

Lorelai si fetele - Livia si Maya (18 ianuarie 2005)

*** pt poze click pe casuta galbena de mai sus (pagina personala) ***

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

traiesc pt cafeaua de dimineata!

la filtru, tare, cu lapte si zahar. insa sunt innebunita dupa expresso si nu ratez nici o ocazie sa savurez 1...

 

Sa facem ceva pentru Barbye!id="red">

 

[9cer] Mid="blue">iid="red">rid="blue">eid="red">lid="blue">aid="red">Vid="blue">[9cer]

pupicei pe burticeiid="pink">id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dimineata la prima ora - Filtru, un firicel de zahar si lapte fierbinte.

 

In weekend bag in priza masinaria de facut cappuccino...lapte fierbinte si cu spuma, 2 espresso, o lingurita de zahar si un praf de scortisoara deasupra.

 

Anamaria mama la Nick (8)& Alex (5)

 

I used to be indecisive, but now I'm not sure.id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand cu tigara.[:D]

Apoi, daca se poate, nu foarte tare, calda (dar nu fierbinte), dulce si expresso.

 

Daniella id="teal"> si [copil] Alexisid="red"> 18 nov 2004

 

"Da-mi Doamne puterea sa schimb ceea ce poate fi schimbat, taria sa accept ceea ce nu poate fi schimbat si intelepciunea sa fac diferenta"id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...