Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum va place cafeaua?


raresionut

Recommended Posts

In general, beau f. rar cafea, dar cind e cazul, o prefer potrivit de tare si fara zahar, uneori cu un strop de lapte.

Cu toate ca nu sint bautoare inraita de cafea, totusi ador mirosul de cafea macinata. Cit astept sa se infierbinte apa in ibric, stau cu nasul bagat in pachetul de cafea [:D]

 

------------------

Numai bine,

 

Natalia

Poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 81
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cafeaua o prefer neagra, deci fara adaosuri de zahar sau lapte, cat mai concentrata dimineata, usor diluata in cursul zilei. Acasa imi fac Senseo (cred ca stiti ce e:pun un pad de cafea in aparatul de Senseo, apas pe buton sa se infierbinte apa si apoi pe alt buton sa mi se umple cana; seamana intr-un fel cu espresso, e tare si aromata).Fara cafea eu nu ma trezesc cu adevarat[:D] si Doamne fereste sa nu apuc sa o beau ca-s taaaare morocanoasa.La servici beau de la automatul nostru de la Douwe Egberts (pot alege din toate specialitatile de cafea, cappuccino si ciocolata posibile si pot sa mi-o fac mai tare sau mai slaba pt ca exista aceste optiuni).

 

Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004

[foto][iepu]Almaid="teal">,poze noiid="teal">,si mai noiid="teal">,cele mai noiid="teal">,nou-nouteid="teal">,

[foto]poze yahooid="teal">

 

 

Povestea Almeiid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cappuccino inghetatid="maroon">

 

Ingrediente: 750 ml lapte rece, 5 lingurite cafea instant, 8 bile inghetata de vanilie

 

Se amesteca foarte bine (cu mixerul) laptele rece cu cafeaua instant si inghetata, avand grija sa se dizolve bine si sa nu se faca cocoloase. Se orneaza cu cacao.

 

 

"Pentru Barbye, una dintre noi - trebuie sa ajuti!"

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472

 

 

Ceea ce nu ne ucide ne face mai puternici.

 

http://community.webshots.com/user/miana_dragnea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...