Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum va place cafeaua?


raresionut

Recommended Posts

quote:Originally posted by mayarna

Ce buna ar fi o cafea, nu am baut de cand s-a nascut Alexandru...O cafea adevarata!Mie imi place asa :Intr-un ibric pun o cana 200 ml apa la fiert si o lingurita miere. Cand fierbe apa pun 3 linguri rase cafea , amestec bine in timp ce o trag de pe foc.Toate bune,maya


id="quote">id="quote">Mayarna, tura viitoare cand bei cafea cu miere, pune mierea dupa ce cafeaua s-a racorit putin. Asta daca vrei sa beneficiezi de toate proprietatile mierii.Daniella id="teal"> si [copil] Alexisid="red"> 18 nov 2004"Da-mi Doamne puterea sa schimb ceea ce poate fi schimbat, taria sa accept ceea ce nu poate fi schimbat si intelepciunea sa fac diferenta"id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 81
  • Creat
  • Ultimul răspuns

De obicei beau o cana mare de cafea la filtru sau la ibric, neagra, fara lapte, fara zahar.

 

Dar cand am timp si am chef sa ma rasfatz imi fac o cafea la ibric, cu scortisoara, un cub de zahar brun, un picutz de lapte, muuuulta frisca deasupra si ciocolata rasa. Un deliciu! Musai calda!

 

Unde mai pui ca, tocmai am primit cadou de casa noua un espresor super-performant, care face si spuma pentruy cappucino. Sa te tii de acum inainte cafele!

 

Mama Ana si Mirunica (16.05.2003)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/slippers76/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu beau cafeaua cu lapte completa, numai completa si cu cofetta. Completa ii da un gust dupa care io sunt innebunita de tot. O singura data pe zi si anume dimineata savurez cafeluta care e naturala Amaroy, Jacobs, Tchibo la filtru. La ibric nu-mi place dar o beau si pe aia....cand nu e alta. NES nici vorba, ma doare stomacul dupa ea. Capuccino da, sunt de acord.

 

PRAJITURI[pofta]

Veronicaid="red"> id="red"> si Stefan Peter (07.11.2005)id="blue">

Poze la 10 luni

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...