Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Nayel- CF 2 ( 11)


crinuta

Recommended Posts

Fetele, continuam aici. Rosioara, lohiile difera de la o persoana la alta. La inceput totusi trebuie sa curga destul, ca in primele zile de ciclu, iar apoi mai putin. La mine primele 3 saptamani a curs destul de mult, iar apoi tot mai putin, iar dupa cele 6 saptamani de lohii am avut cam o saptamana pauza dupa care am avut prima menstruatie de dupa sarcina care a fost atat abundenta cat si lunga, cam 10 zile. Serenita, nastere usoara. Iti tinem pumnii. Crinuta si [bonjovi] Rayan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 299
  • Creat
  • Ultimul răspuns

BEDROSMART si ROSIOARAid="green">,bine ati revenit.Am citit postarile voastre cu mult interes pentru ca se apropie si la mine momentul decisiv(adica nasterea).

CAMELIAid="green">,iti tin pumnii pentru maine si te asteptam sa ne povestesti cum a fost.

Fetelor,in ce saptamana de sarcina erati cand ati planificat cezariana impreuna cu d-nul dr.?Sau mai precis cand v-a spus "va programez in data de..."?

 

DENY[gravi]32+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost plecata la aniversarea unui prieten, acum am venit si am intrat repede pe DC ca sa ii urez bafta maine Cameliei, ca stiu ca naste[pup].

CAMELIA[pup], facem galerie pentru maine![bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis]

Nastere usoara si un bebe sanatos si papacios! Iar tie refacere rapida si mult laptic!

 

Anda si bebe Mark (16.01.2006)

toujours optimiste

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;52;46/st/20060116/n/Mark+-+Victor/dt/8/k/44f2/age.png

Pozici cu gradina mea zoologica

 

Poze Yodi si familia lui

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt convinsa ca va fi cat se poate de bine si datorita extraordinarei sustineri din partea voastra. [pup][pup][pup]

Denyid="red">, cezariana am prrogramat-o la ultimul control facut la 38 de saptamani si cateva zile. In privinta datei domnul doctor mi-a oferit posibilitatea sa o aleg, daca as fi avut vreo preferinta. Dar am lasat la latitudinea dumnealui sa hotarasca, astfel ca a programat-o in ziua cand era de garda, iar pana la DPN mai ramasesera aproximativ 3-5 zile.

Cand voi avea posibilitatea va voi transmite noutati despre nastere si bebelus.

Camelia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crinutaid="blue">, asa repede ti-a venit menstruatia dupa nastere?

Tu nu ai alaptat? Mie mi-a venit dupa 4 luni, in conditiile in care nu am alaptat decat 7 zile.

Oare sa aibe legatura cu cezariana, sau poate fi strict legat de organismul fiecareia?

 

Cameliaid="blue">, sa iti traiasca bebelusul si insanatosire grabnica!

Sa ai mult laptic pentru bebic!

 

[gravi]18+ & Raducu (19.02.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar scuegerea lohiilor difera de la o persoana la alta.

Eu nu vorbesc in necunostinta de cauza pentru ca eu nu numai ca mi-am pierdut copilul [q] dar am suferit si efectele unei nasteri:cezariana,lohii,lapte pe care l-am oprit cu medicamente si tare dureros mai era [bang].Chiar l-am intrebat pe Nayel daca o sa am mult timp lohii si a zis ca este exact ca si la o nastere chiar daca nu am copilasul langa mine.La mine au durat lohiile cam 4,5 saptamani dupa care la 6 saptamani a venit si CM.Sper de luna aceasta sa nu mai vina [haibat]

Sa va traiasca copii si sa va bucurati de ei!

Crinutaid="red"> multi [pup][pup] pentru Rayan!

Sarcini usoare in continuare [gravi]-dutzelor!

 

 


MIRELA [flo]id="red">id="size1">

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor,

Sunt Do, o cititoare veterana a forumurilor DC, incepatoare in ale scrisului pe DC si un fan al dr Nayel ( alaturi de bebe cel grasut si hiperactiv - Mihaita - care se va naste pe la sfarsitul lui octombrie).

Va rugam sa ne trimiteti si noua pe PM informatii despre preturile din CF2 (cezariana).

Si as mai avea o intrebare, in special pentru fetele care au nascut deja, si anume cum e cu pediatrul? Adica ce se intampla dupa ce suntem externate din spital? In prima luna are loc vreo vizita din partea pediatrului (asistente etc) la domiciliu ( stiu ca pe vremuri asa se facea) ? Si cum ati ales pediatrul, mai exact de unde ?

 

Va multumesc frumos,

Do

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...