Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Nayel- CF 2 ( 11)


crinuta

Recommended Posts

  • Răspunsuri 299
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by crinuta

Jeg la CF2? Imi vine sa rad.Eu nu stiu daca prietena ta a vazut maternitatea sau doar spitalul.Daca catalogam conditiile de acolo ca fiind doar " acceptabile", inseamna ca restul maternitatilor din Bucuresti pleaca de la prost in jos.Crinuta si [bonjovi] Rayan Fara Dumnezeu nimic nu e.


id="quote">id="quote">In primul rand iti multumesc ca mi-ai raspuns si in partea cealalta, nu eram sigura ca o sa imi raspunda cineva aici si am zis sa deschid un subiect nou!Nici eu nu am reusit sa scot de la ea unde anume a fost, la maternitate sau la ginecologie, am intrebat-o dar nu mi-a raspuns, insa a reusit sa imi infiga un ghimpe.[gravi]23+ cu [baietel] & [copil] Raducu(19.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,eu am fost internata si la ginecologie ,pentru ca daca am pierdut sarcina [bang] nu aveam ce cauta la maternitate,si va spun ca este foarte curat! Eu am stat intr-un pat cu telecomanda [cool],avea lenjerii curate si erau creponate,avea jaluzele verticale,intr-un cuvant era ok.La toaleta era curat si era apa calda non-stop.

Cand m-am internat am fost in maternitate si am stat o noapte in sala de nasteri,unde era foarte curat si avea o masa de nasteri moderna.

In concluzie,atat la maternitate cat si la ginecologie era ok [cool]

 


Mirela [flo]id="brown">id="size1">

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim Mirela!

 

Eu tot cu problemele mele:daca dr.-ul este de garda miercuri il gasesc la prima ora la spital?Cum fac?Ma duc la internari si spun ca sunt pacienta dumnealui si sunt programata pentru cezariana?Oare acolo la internare ma mai consulta altcineva inainte sa ma vada dr. Nayel?

 

Va [pup]

 

DENY[gravi]38+cu[fetita]IRINA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Denyid="brown"> eu l-am sunat cu o seara inainte si mi-a spus sa merg a dua zi la spital ca este de garda.Am intrat la maternitate,am intrebat de el si mi s-a spus ca este intr-o operatie.L-am asteptat si el le-a spus sa-mi faca internarea.Nu cred ca te consulta altcineva.Intrebi de Nayel si il astepti.

Dar nu trebuia sa nasti duminica? Ce s-a intamplat?

 


Mirela [flo]id="brown">id="size1">

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetelor pentru raspunsuri, m-ati linistit!

Nu stiu unde a fost prietena mea, dar eu am incredere in voi, cele care ati stat, efectiv, intr-un salon din maternitate si imi spuneti ca totul este OK. Nu tin sa am pat cu telecomanda, dar nu vreau sa stau nici in conditii de insuportat.

Ea a nascut la Giulesti, iar eu i-am spus ca acolo nu merg pentru nimic in lume, fiindca au nascut ambele cumnate ale mele si am vazut conditiile si "jegul" existent, nu mai zic de personalul medical. Probabil ca am lovit-o in orgoliul propriu si acum ...

 

Mai am o intrebare, bebelusii sunt in salon cu mamicile sau separat?

 

Deny75, nastere usoara, BB sanatos si mancacios si asteptam si parerile tale!

 

[gravi]23+ cu [baietel] & [copil] Raducu(19.02.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deny, Simkat id="red">- Si eu sunt uimita de aceste pareri despre spital. Intr-adevar, doar in salonul 15 sunt paturi din fier urate si proaste. In rest sunt paturi cu telecomanda si doar ici, colo cate un pat metalic. La toaleta este intr-adevar curat, apa calda... Doar asternutul nu este prea ok dupa mine; adica e curat si spalat cearceaful, dar arata cam rau, cu pete de rugina. Ma rog, eu i-am rugat pe ai mei sa-mi aduca un cearceaf din acela cu elastic (ca sa nu alunece) pe care am dormit doar a doua noapte pentru ca dupa aceea am plecat, dar ma simteam super. Ah... si "campurile" alea pe care ti le pun sub fund (ca sa nu murdaresti bunatate de asternut!!) sunt naspa, asa ca poti sa-ti iei un prosop mai mare al tau. In rest este ok; nu stiu ce prietena este aceea sau o fi mers ea in alta parte. Eu am nascut in septembrie.

Deny, mie domnul doctor mi-a spus sa urc la maternitate si sa intreb de asistenta sefa, care era atunci, Luminita Munteanu, de care mie nu mi-a placut, dar poate nu e mereu aceeasi. Vine asistenta sefa (care o fi) si ii spui ca esti pacienta domnului doctor Nayel si, ca esti programata pentru cezariana si ca domnul doctor ti-a spus sa te prezinti la ora respectiva. Nu te consulta nimeni prpriu-zis; decat vei fi dusa in sal. 15 (cel naspa), si ti se va spune sa te schimbi, dupa care o asistenta iti va monitoriza 1 minut copilasul (bataile inimii). Ah... si te verifica daca esti rasa la ... cam atat. Deci, nici o grija!

Numai bine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...