Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Nayel- CF 2 ( 11)


crinuta

Recommended Posts

In ziua cand m-am internat,dl. dr. mi-a prezentat o dr. anestezista foarte draguta,tanara,careia din pacate nu i-am retinut numele,care mi-a vorbit foarte frumos si mi-a zis ca daca voi naste in seara aceea ea imi va face anestezia.Am vrut sa-i dau bani si nu a vrut sa primeasca,a zis ca are doi copii acasa si nu poate sa-mi ia bani in situatia in care sunt.Nu am nascut in seara aia pentru ca aveam colul foarte rigid si era inchis si arunci s-a hotarat sa mi se faca cezariana dimineata.Atunci a venit o alta dr. anestezista,foarte cocheta,machiata strident (asta mi-a ramas in minte) [xx(] si un pic in varsta care tot astepta banii.Dl. dr. mi-a spus ca nu este nici o problema daca ii dau dupa operatie,si asa am facut.Oricum a fost foarte draguta si dansa.

Va doresc sa aveti nasteri usoare si copii sanatosi!

Doid="brown"> parca si tu tot duminica trebuia sa nasti,nu?

 


Mirela [flo]id="brown">id="size1">

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 299
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Do,id="green"> nu mi-a placut de Luminita Munteanu pentru ca este foarte intepata (daca pot sa ma exprim asa). Nu numai cu mine ci si cu altele si cu vizitatorii... E foarte rigida... Poate sunt eu mai pretentioasa, dar eu aveam nevoie de cineva mai bland pe langa mine... ma rog, poate sunt eu subiectiva... Vei vedea si tu cum ti se pare. Ah... si de exemplu, a doua zi cand trebuia sa ma ridic sa incep sa ma plimb, eu tot apasam pe buton sa vina o asistenta sau o infirmiere sa ma ajute si de fiecare data aparea ea si gasea diferite motive: ca sa mai astept, ca nu sunt infirmierele acolo, ca una ca alta... Si la un moment dat s-a aratat foarte nervoasa ca o tot deranjam... Dar ea nu putea sa-mi dea o mana sa ma ridic macar in fund?? Pana la urma l-am sunat pe sotul meu si i-am spus sa-i dea ceva si ghici ce s-a intamplat? A venit la ceva timp cu o infirmiera in salon si-mi spune: "Haideti ca atata s-a lamentat sotul si toti ceilalti ca nu va ajutam... Uitati v-am adus pe cineva sa va ajute... " In realitate ma confunda cu alta pacienta din salonul alturat (care a nascut in aceeasi zi; la ea venisera mai multi) care si ea vroia sa se ridice si aceeasi poveste... I-am raspuns si eu mai intepat ca probabil sotul a rugat-o frumos si in nici un caz nu s-a lamentat... Nu i-a convenit... Am simtit ca mizau pe faptul ca ne este greu celor cu cezariana sa ne ridicam, ca sa primeasca ceva; poate ca cele care au mai nascut n-au simtit asta, dar eu asa am simtit si nu ma prea ascund sa spun ...

Despre anestezista mea... ce sa spun... Nu a fost nici pe departe draguta ca cea de care a povestit Blueeyes. Era mai in varsta putin,cam sifonata la fata, grasuta, machiata strident, nu m-a intrebat decat daca am in familie ceva boli cronice parca, si atat... In cazul meu de onorarii s-au ocupat in general ai mei pentru ca mie nu mi-era tocmai la indemana, dar cand au vrut sa-i dea domnului doctor si pentru anestezista, domnul doctor a spus ca pe aceia trebuie sa-i dau eu personal pentru ca el nu are o relatie asa speciala cu ea... Ce sa inteleg??? Dupa ce m-a intrebat despre boli, cand sa iasa mi-a soptit sa-i dau ceva celei care venea sa-mi puna perfuzia...Ma rog, anestezia (rahie)a fost reusita...

Trageti singure concluziile!

 

Simkatid="purple">, pe bebelusi ii aduc in salon dupa ce incepi sa mergi (pentru cele cu ceza.); la cele care au nascut normal ii aduc imediat...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hm, ce s-au mai schimbat lucrurile de cand am nascut eu....

Deci, cine e Luminita Munteanu?

 

La mine a fost pe dos. Venea asistenta si ma obliga sa ma ridic din pat si sa ma plimb, dar mie nu mi-a fost greu, m-am refacut repede.

Apoi, anestezista mea era tanara si draguta, slabuta, in nici intr-un caz nu era ca asta pe care o descrii tu.

 

Eu am cotizat f putin si acum regret si acel putin. Prea ii invatam prost frate.

Eu cand sunam venea imediat asistenta si nu imi amintesc sa fi facut careva mutre ca le deranjam, dar e posibil sa se fi schimbat din personal, si atunci ar fi trist.

Totusi, sunt aproape 2 ani de cand am nascut eu.

 

Crinuta si [bonjovi] Rayan

 

Fara Dumnezeu nimic nu e.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rosioaraid="brown"> pai vad ca ai avut aceiasi anestezista ca si mine [xx(],o persoana foarte strident machiata(asta mi-a ramas in minte) si tot intra si iesea in timp ce eram pregatita pentru operatie,si mi-am dat seama ca venea dupa bani.Pana sa-i anunt pe ai mei ca ea era anestezista,am intrat in operatie si banii i-au fost dati,dupa. In orice caz,cred ca-si face treaba bine,nu conteaza cum arata si ce atitudine are.Am avut rahi-anestezie si a fost reusita,din fericire!

Anestezista draguta era una tinerica si se intelegea destul de bine cu Nayel;din pacate a doua zi nu mai era ea de serviciu.

 

Fetelor care nasteti maine,va tinem pumnii sa fie bine si sa aveti copii sanatosi si mancaciosi!

Va [pup]

 


Mirela [flo]id="brown">id="size1">

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...