Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Timpul liber:impreuna sau separat??


Recommended Posts

Cred ca orice om are nevoie de timpul "fac ce vreau"....si problemele apar cind EL/EA nu intelege asta pe motivul ca ..."acum sintem o familie" si trebuie sa ne sufocam reciproc.

Ideea este ca lasa-l sa plece unde vrea citeva ore....daca ar merge la cluburi nudie as mai zice...dar nici la fotbal sa nu ai voie pare ridicol.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 24
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Pentru noi este foarta importanta libertatea fiecaruia intr-o relatie. Sunt lucruri pe care le facem numai impreuna dar sunt si momente in care fiecare simte nevoia sa ia o gura de aer singur, si aici ma refer la o intalnire cu prietenii, un biliard, un bowling, asa cum noua femeilor ne place la cumparaturi, coafor, etc.

 

 

Cu mult drag, Nana.id="Comic Sans MS">

Fotografii nunta!

 

Pentru Barbye-una dintre noi, Trebuie sa ajuti!!!id="red">

"Pentru a avea mai mult decit ai obtinut trebuie sa devii mai mult decit esti. Daca nu te schimbi vei avea intotdeauna ceea ce ai obtinut."id="blue">id="Comic Sans MS">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

guestus,se pare ca nu ai citit chiar atent ce eu am scris: nu e vorba doar de cateva ore la terenul de fotbal,ci e vorba de intreaga duminca petrecuta la terenul de fotbal.el se ocupa de 2 echipe de fotbal de aici si intrega duminca e acolo,de dimineata pana seara pt ca duminica au loc meciurile.poate ca pe unuele nu le-ar deranja,dar pe mine,Da si asta pt ca in cursul saptamanii lucrez,iar la sf de saptamana sunt singura pt ca el....are fotbal in program.si nu numai duminca,ci si marti seara, si vineri seara,cand au loc intalnirile,pregatirile pt ziua de duminca cand joaca.marti si vineri nu ma deranjeaza pt ca lucrez si cand vin chiar am nevoie de putin timp numai cu mine,singura, sa ma relaxez, dar duminca ma deranjeaza.asa ca inainte de a scrie ceva,ori citeste atent,ori intreaba si nu ´´sari´´ asa repede cu mesaje de ´´acuzare´´ cum ca vreau sa-mi ´´sufoc´´ partenerul!!

 

Inca o zi(Mela)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acuma revin si eu ca musca in lapte, sau la miere...

Inteleg abia acum ca fotbalul e pentru el ceva profesional, sau la nivel semiprofesional, nu? Nu stiu daca am inteles bine.

In cazul asta se schimba datele problemei. Cred ca weekendul trebuie sa devina sambata, sa va regasiti atunci, sau in alte seri decat cele ocupate. Timpul trebuie sa fie calitate nu cantitate. Iar duminica, poti face alte lucruri: cum spuneau si alte fete, dans, pictat, teatru, film, sport orice iti doresti.

Si imagineaza-ti ceva: ca te-ai fi maritat cu un doctor, care are cel putin 4 garzi pe luna ani intregi, si deseori in weekend, lipseste deci si ziua si noaptea de cel putin 4 ori pe luna; sau cu un am a carui profesie cerea sa lucreze deseori noaptea in loc de ziua, va vedeati si mai rar, nici noaptea nu te putea tine in brate.

O sa spui: OK, asta chiar e profesie, si la el fotbalul e extra-profesie, deci moft. Dar pentru unii nu e, si daca il face la nivelul asta, daca il iubesti si restul e OK, cred ca poate fi luat ca atare.

Restul insa, cum merge?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mela,

daca te-am înteles corect, problema ta e faptul ca el acorda mai multa importanta hobby-ului lui, decît tie/ relatiei voastre. Si te mai deranjeaza probabil si fenomenul nemtesc numit "Vereinsmeierei", adica tendinta de a-ti petrece tot timpul liber în mod organizat, ca membru în diverse cluburi, asociatii etc.

Probabil e un tip mai conservator, cu asta a crescut, asta stie si nu pricepe ce nu-ti convine tie. Iar tu care credeai ca-s doar obiceiuri de burlac si situatia se va schimba în bine, dupa ce va veti fi casatorit, esti din ce în ce mai frustrata.

Stiu eu, poate în spatele acestui conflict legat de petrecerea timpului liber se ascund altele mai adînci, legate de conceptii de viata diferite si lipsa de disponibilitate pt. compromisuri?

Oricum ar fi, sper sa reusesti sa rezolvi situatia.

E.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...